Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Coinbase pravdepodobne čoskoro vstúpi na burzu

Článok

Coinbase

Najznámejšia kryptomenová zmenáreň Coinbase sa môže v dohľadnej dobe stať verejne obchodovanou spoločnosťou. Americkej komisii pre cenné papiere a burzu (SEC) totiž zaslala žiadosť o schválenie IPO, čiže úvodného počiatočného predaja jej akcii.

SEC by mala na základe návrhu od Coinbase posúdiť, či takýto druh IPO odsúhlasí. Podrobnosti o úvodnej verejnej ponuke jej akcii sú však dôverné a tak zatiaľ možno len špekulovať, či bude všetko v súlade so stanovenými regulačnými normami.

Hodnota spoločnosti Coinbase sa podľa informácii Cointelegraph odhaduje na 8 miliárd dolárov. Ak by bolo jej IPO odsúhlasené, stala by sa vôbec prvou kryptomenovou zmenárňou respektíve burzou, ktorá by bola verejné obchodovaná. Krypto investori by tak získali alternatívnu možnosť ako investovať do kryptotrhu bez toho, aby vlastnili reálne kryptomeny.

Zatiaľ najznámejšou verejne obchodovanou spoločnosťou, ktorej primárnym sektorom podnikania sú kryptomeny, je čínsky výrobca ASIC minerov Canaan Creative.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne