Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Coinbase mala po 4Q pod kontrolou 11% hodnoty všetkých kryptomien

Článok

coinbase-custody
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Analytická platforma spoločnosti Messari upozornila, že burza Coinbase v poslednom kvartáli 2020 výrazne zvýšila množstvo kryptomien, ktoré má vo svojej vlastnej úschove skrz službu Coinbase Custody.

Podľa Messari ku konci roka 2020 mala Coinbase pod kontrolou skrz Coinbase Custody až 11% celkovej trhovej kapitalizácie všetkych kryptomien. Išlo dokopy až o 90 rôznych kryptomien (len približne polovica z nich je možné kúpiť cez zmenáreň Coinbase), avšak najvýznamnejšiu časť z nich tvorili bitcoiny a Ethery (ETH) – dokopy 83%.

Hodnota kryptomien, ktoré mala Coinbase na konci roka pod kontrolou, stúpla len za štvrtý kvartál o 90 miliárd dolárov na 780 miliárd USD.

Nakoľko Coinbase vstupuje na burzu, musela v podaní na SEC v rámci správy s označením “S-1” uverejnil výsledky svojho hospodárenia. Vyplýva z nej, že v roku 2020 dosiahla priame výnosy v hodnote 1,1 miliardy amerických dolárov, pričom väčšinu z nich utŕžila z poplatkov za obchodovanie retailových investorov.

Coinbase Custody je služba Coinbase, ktorá je určená pre bezpečnú úschovu samotných rezerv firmy Coinbase a tiež inštitucionálnych klientov. V poslednej dobe prevláda názor, že práve cez Coinbase akumulujú bitoiny veľké americké inštitúcie. Mnohým z nich môže práve Coinbase spravovať ich aktíva.

Šéf analytickej platformy Crypto Quant Ki Young Ju dnes upozornil, že v posledných dňoch došlo k trom veľkým odlivom bitcoinov (12 000 a viac BTC) z Coinbase pravdepodobne na peňaženky Coinbase Custody. To naznačuje veľké nákupy doposiaľ neznámej inštitúcie.

https://twitter.com/ki_young_ju/status/1366984863127986180

 

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.