Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Coin Metrics hodnotil blockhainy TOP10 kryptomien. Pozrite sa, ako dopadli

Článok

kryptomeny
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Konkurencia medzi blockchainami je čoraz väčšia. Analytická spoločnosť Coin Metrics zverejnila výsledky svojej štúdie, v ktorej hodnotila blockchainy podľa činnosti ich uzlov. Najhoršie dopadli EOS a Binance Chain.

Správa s názvom “State of Network” sa zaoberala desiatimi najväčšími blockchainami, ktoré boli zoradené podľa trhovej kapitalizácie a hodnotené podľa operácii ich uzlov.

Coin Metric hodnotila činnosť uzlov známkami A, B, C a F. Blockchainy kryptomien XRP a Stellar (XLM) však známku napokon nedostali, pretože by sa pri hodnotení museli spoliehať na údaje z API od Ripple a Stellar Foundation.

Najlepšie obstáli blockchainy Bitcoinu, Bitcoin Cash, Litecoin a Bitcoin SV, ktoré získali hodnotenie A.

O čosi horšie sa umiestnilo Ethereum, ktoré dostalo známku B. EOS Binance Chain dopadli najhoršie až s hodnotením F. V prípade EOSu to má súvisieť so zložitosťou získavania údajov potrebných na dokončenie auditu. U Binance Chainu zas z komplexného plánu poplatkov jeho decentralizovanej burzy a uzavretých zdrojov siete.

Coin Metrics prikladá tomuto hodnoteniu významnú výpovednú hodnotu, pretože uzly sú chrbtovými kosťami všetkých operácii v blockchainoch, či už ide o ich samotnú funkčnosť, overovanie a spájanie peer-to-peer siete. Ľahkosť prevádzky, možnosť auditu a synchronizácia uzlov budú podľa agentúry stanú čoraz dôležitejšiu súčasťou budúceho rastu rôznych blockchain sieti.

Zdroj: newsbtc.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.