Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Čo určuje cenu Ethereum? Dôvody pre potenciálny rast sú viaceré

Článok

Ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Pri kryptomenách neexistujú žiadne výkazy o peňažných tokoch či súvahy ktoré môže investor analyzovať, aby získal dobrý pocit zo svojej investície. Možno aj preto obchodníci typu Warrena Buffeta dávajú od kryptomien prsty preč a investujú radšej do tradičnejších aktív.

Manažér hedžových fondov a šéf digitálnej kryptobanky Galaxy Digital Mike Novogratz hovoril na tému toho, čo určuje cenu kryptomien, v rámci Ethereal Virtual Summitu s Josephom LubinomAngie Lauovou. Na margo ceny Ethereum uviedol, že ju určuje ekonomická koncepcia hodnoty siete, ktorú tento blockchain ponúka.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ethereum má kapitalizáciu viac než 20 miliárd dolárov a po Bitcoine je druhou najväčšou kryptomenou. Kryptomien s kapitalizáciou viac než miliardy dolárov však existuje až 16 a aspoň so 100-miliónovou kapitalizáciou ich je až 55.

Kým v prípade mnohých kryptomien môže byť určujúcim prvkom ich ceny predovšetkým dôvera, že dané projekty v budúcnosti naplnia svoje ciele, Ethereum podľa Novogratza odráža aj skutočnú hodnotu. Blockchain druhej najväčšej kryptomeny je totiž využívaný v rámci decentralizovaného financovania, podnikových aplikácii či stablecoinov. Má množstvo používateľov, ktorí vytvárajú sieťový efekt zvyšujúci cenu. Za vysokou cenou Ethereum preto podľa neho nestojí len počiatočná ponuka mincí (ICO), vďaka ktorej vzniklo množstvo iných kryptomien.

Novogratz následne prirovnal Ethereum k Facebooku, u ktorého tiež platí, že čím má viac užívateľov, tým je to preňho lepšie.

,,Všetky ostatné kryptomeny– z ktorých je Ethereum najdôležitejšie – musia časom poskytnúť prípady skutočného použitia. Potom bude ich hodnota určená tým, že sú úložiskom hodnoty, ale aj ešte niečím ďalším,” uviedol.

Cenu Ethereum môžu do budúcnosti určovať aj nasledujúce fundamenty:

  • ETH uzamknuté v rámci DeFi: S rastom decentralizovaného financovania sa bude stále viac ETH uzamkýnať v rámci smart kontraktov ako forma kolaterálu
  • Staking na ETH: Pri spustení fázy Ethereum 2.0 budú investori stakovať/uzamykať svoje ETH, aby za to časom získali úroky z vkladu. To zníži ponuku ETH v obehu, čo by malo výrazne prispieť cene
  • Pálenie ETH? Existujú návrhy, ktoré hovoria o tom, že pri každej odoslanej transakcii ETH by sa mala spáliť veľmi malá časť ETH, čo by znamenalo, že by bola navždy zničená. Tým by sa postupne vo veľmi malom tempe znižovalo celkové množstvo ETH v obehu

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.