- Burza Binance jedným miliónom dolárov v USDT odškodní klientov, ktorým bolo zamedzené vybrať si svoje aktíva v kryptomene Cyberconnect (CYBER) v rámci produktu Earn. Dôvodom bol technický problém premostenia medzi reťazcami v kombinácii s tým, že u Cyberconnect nastala arbitrážna príležitosť, ktorá vznikla v dôsledku krízy likvidity u kórejskej burzy Upbit.
- Členka CFTC Caroline Pham navrhla založenie pilotného regulačného programu pre kryptomeny v USA, na ktorý by dohliadala Americká komisia pre komoditné futures. Tvrdí, že USA sú v pozícii, kedy budú musieť čoskoro „doháňať kryptomeny”. „Pilotný program môže vytvoriť rámec pre vznikajúce technológie a trhové štruktúry podľa našich existujúcich zákonov a nariadení. Dúfam, že pilotný test, ktorý bude testovať, zhromažďovať údaje a rozvíjať pragmatický prístup k tokenizácii, môže zabezpečiť, že budeme naďalej dodržiavať náš mandát na podporu otvorených, transparentných, konkurencieschopných a finančne zdravých trhov.“
- Banka JP Morgan chce spustiť nové riešenie postavené na blockchain technológii pre realizáciu cezhraničných transakcii. Na jeho spustenie však potrebuje súhlas amerických regulačných orgánov. JP Morgan má už údajne pripravenú infraštruktúru na jeho prevádzku, ktorej súčasťou je aj vkladový token, ktorý by používali firemní klienti na realizáciu rýchlych platieb a zúčtovania. Toto riešenie môže pripomínať stablecoiny, ktoré však na rozdiel od JP Morgan nevydávajú bankové subjekty ale súkromné firmy. Nové riešenie by sa odlišovalo od súčasného JP Morgan Coinu tým, že by bolo určené pre transakcie do iných bánk a na rôzne formy vyrovnávania v rámci blockchainu a nielen pre internú správu aktív v rámci tejto banky.
- Decentralizované financie (DeFi) podľa štúdie Banky pre medzinárodné platby (BIS) budú mať stále obmedzenia pre adopciu, pretože ich plný potenciál obmedzuje potreba centralizovaných orakulov pre získavanie dát z reálneho sveta. Oracle je tretia strana, ktorá poskytuje reálne dáta smerujúce do DeFi alebo von z neho. Nakoľko sa v prípade oracle nedá obmedziť jeho centralizácia, pretože sa zväčša týka nejakého konkrétneho bodu (daná informácia), obmedzuje to podľa štúdie dôveru v DeFi ako také, pokiaľ ide o jeho decentralizáciu.
Crypto based #DeFi relies on oracles to import real-world data into their blockchain applications, but these centralised third parties introduce risks and inefficiencies. Can we overcome these problems? #Decentralisation #Blockchain https://t.co/DjGqTNX4kK pic.twitter.com/OVz57fGtkm
— Bank for International Settlements (@BIS_org) September 7, 2023
- Blockchainovú hru s hazardnými hrami Stake hackli 4. septembra hackeri severokórejskej skupiny Lazarus a ukradli z nej 41 miliónov dolárov. Oznámila to FBI, ktorá tiež informovala, že táto hackerská skupina v roku 2023 už ukradla kryptomeny v čiastke prevyšujúcej 200 miliónov dolárov.
[JUST IN] FBI Identifies Lazarus Group Cyber Actors as Responsible for Theft of $41 Million from Stakehttps://t.co/Kq1tpjNuC5
— snailnews (@snailnews_) September 7, 2023
- Americká kryptoburza Coinbase uviedla, že má v úmysle viac sa zamerať na jej adopciu v Európskej únii, Veľkej Británii, Kanade, Brazílii, Singapure a Austrálii. Tieto trhy označila za „krátkodobo prioritné trhy”. Coinbase to odôvodnila tým, že jurisdikcie týchto krajín majú jasné pravidlá pre kryptomeny a je jednoduchšie v nich získať licenciu, registráciu a posilňovať operácie burzy. Coinbase tiež upozornila, že USA za týmito krajinami výrazne zaostávajú pokiaľ ide o prístup ku kryptomenám.
https://twitter.com/coinbase/status/1699881084895564090
Zdroje: Twitter (X), cointelegraph.com , cointelegraph.com, Cointelegraph.com