Sme aj na sociálnych sieťach

Binance Coin

Čo poháňa rasť Binance Coinu k novým rekordným hodnotám?

Článok

Binance Coin
Binance Coin

Natívny token kryptomenovej burzy Binance s názvom Binance Coin (BNB) vytvoril 18. januára 2021 svoju novú rekordnú hodnotu, keď cinkol o cenu 46,90 USD. Udialo sa tak len deň predtým, ako sa uskutoční ďalšie pravidelné pálenie tejto kryptomeny, tzv. coin burn.

Pálenie mincí BNB je vopred oznámenou deflačnou politikou tejto kryptomeny, ktorá bola predstavená už v Binance Coin whitepaperi v rámci úspešného ICO v roku 2017 (burza Binance vďaka tomuto ICO získala financie na vybudovanie svojej burzy).

Podstatou pálenia mincí je postupne znížiť celkovú zásobu tokenov BNB o presnú polovicu. Kým pri vzniku Binance Coinu totiž existovalo 200 miliónov BNB, postupným procesom pálenia bude jedného dňa existovať len 100 miliónov BNB. Pre držiteľov tejto kryptomeny je to zaujímavý fundament v tom zmysle, že sa ich token stáva čoraz vzácnejším.

Coin Burn robí burza Binance štvrťročne na základe jej hospodárskych výsledkov, či už na spotovej burze, alebo v rámci Binance Futures. Pre ilustráciu pri predošlom coinburne po treťom kvartáli 2020 takto zničila tokeny BNB v celkovej hodnote vtedajších vyše 60 miliónov dolárov.

Samotný coinburn však nie je jediným fundamentom, ktorý aktuálne pozitívne vplýva na hodnotu Binance Coinu. Poháňacím motorom záujmu o BNB token sú aj úspechy projektov Binance v sektore decentralizovaného financovania (DeFi), kde majú tokeny BNB svoje vlastné uplatnenie.

Dôležitým míľnikom pre Binance a aj samotný Binance Coin bolo septembrové spustenie Binance Smart Chainu, ktorý si získava rýchlu trakciu. Tento blockchain je kompatibilný s Etheruem a teda umožňuje využívanie smart kontraktov z Ethereum aj na Binance Chaine. Samotná Binance sa zároveň rôznymi grantmi snaží prilákať Ethereum vývojárov k sebe.

Krátko po spustení Binance Smart Chainu vzniklo na tomto blockchaine rad decentralizovaných aplikácii. Ide už o viac ako 60 projektov s vyše 600 000 jedinečnými adresami. Okrem toho na tomto chaine validátori stakujú už viac ako 3 milióny BNB.

TIP: Prečítajte si našu novú rozsiahlu recenziu burzy Binance.

Hodnota cross-chain aktív na Binance Chaine podľa informácii portálu Cointelegraph už presiahla 250 miliónov dolárov, pričom Binance vyčlenila ďalšiu injekciu v podobe 100 miliónov dolárov na prilákanie ďalších projektov.

Na Cenu Binance Coin pozitívne vplýva aj tzv. Binance Launchpad, ktorá predstavuje akúsi centralizovanejšiu formu investovania do začínajúcich kryptomenových startupov. Inak povedané startupy, ktoré chcú získať financovanie na svoj vývoj a získali dobré hodnotenie od Binance, ponúkajú svoje tokeny na predaj cez Binance Launchpad. Tomuto procesu sa hovorí Initial Exchange Offering (IEO). Nuž a každý investor, ktorý sa chce takéhoto IEO zúčastniť, musí držať značné množstvo BNB tokenov, čo taktiež fundament, ktorý poháňa cenu BNB vyššie.

Podľa analytickej agentúry The Tie sa Binance Coin stáva čoraz populárnejším aj na sociálnych sieťach. Najmä na Twitteri v poslednom dobe výrazne stúpla frekvencia zmienok o BNB.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne