Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

CME spúšťa Micro Bitcoin futures kontrakty. Budú dostupnejšie než tie súčasné

Článok

Mesto
Pixabay.com

Popredná americká burza Chicago Mercantile Exchange (CME) od dnešného dňa spúšťa možnosť investície do “Micro Bitcoin futures kontraktov“ (MBT), ktoré predstavujú len desatinu hodnoty jedného Bitcoinu. Cieľom týchto mikro futures kontraktov je sprístupniť možnosť ich obchodovania aj menej solventným investorom.

Tradičné Bitcoin futures kontrakty na CME sa postupnosťou rokov stali prístupné len väčším solventnejším investorom. Ich súčasná hodnota je totiž niekde pod úrovňou 300 000 dolárov, pretože predstavujú 5-násobok ceny Bitcoinu.  ,,Keď sa pozriete na cenu Bitocinu a na to, ako sa za posledných pár mesiacov zhodnocuje, súčasne Bitcoin futures sa stali neúnosne nákladnými,” uviedol Tim McCourt, globálny šéf akciového indexu a alternatívnych investičných produktov CME Group.

Futures kontrakty sú záväzky obchodníkov kúpiť alebo predať aktívum za určitú cenu k budúcemu dátumu. Napríklad ak plánujete kúpiť o pár mesiacov 1 BTC za dnešnú cenu 56 000 USD, môžete túto cenu uzamknúť prostredníctvom futures kontraktu. Tieto kontrakty sú však dobré aj pre špekulantov. Môžu ta totiž kupovať a predávať ako každé iné aktívum obchodované na trhu, čo umožňuje stávky na cenový rozdiel medzi zmluvnou cenou v čase podpísania kontraktu a skutočnou trhovou cenou v danom budúcom dátume. Cenový rozdiel tak predstavuje zisk pre arbitra, ktorý podá správnu stávku.

Pokiaľ ide o zmieňované micro futures kontrakty na Bitcoin, tak podľa CME nebudú atraktívne len pre menších investorov, ktorí si tradičné futures už nemôžu dovoliť, ale aj pre inštitúcie, ktoré budú mať vďaka tomu väčší priestor pre manévrovanie v rámci svojich investičných stratégii. Inak povedané už nebudú musieť investovať zhruba 290 000 dolárov v rámci jedného kontraktu (pri súčasnej cene BTC pozn.red.), keď budú môcť urobiť viac investícii v cenách okolo 6000 USD (pri súčasných cenách BTC).

Riaditeľ CME Sean Tully minulý mesiac informoval, že burza utŕžila príjmy z Bitcoin futures kontraktov v prvom štvrťroku na úrovni 4,7 milióna dolárov, pričom vďaka spusteniu Bitcoin micro futures očakávajú, že toto číslo bude v druhom kvartáli ešte vyššie.

Zdroj: decrypt.co

 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne