Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

CME pre koronavírus pozastavila obchodovanie. Reagujú aj firmy z kryptopriemyslu

Článok

akcie

Či už chceme, alebo nie, koronavírus sa priamo dotýka aj kryptomien. Nejde pritom len o prepad ich ceny, ale aj o spôsob, akým reagujú firmy zaoberajúce sa tohto technológiou.

Po tom ako Svetová zdravotnícka organizácia WHO označila koronavírus za pandémiu sa chicagská burza Chicago Mercantile Exchange Group (CME) rozhodla od 13. marca dočasne pozastaviť obchodovanie. Na CME sa pritom mimo finančných derivátov, akciových trhov či cenných kovov obchodujú aj populárne Bitcoin Futures kontrakty. Burza informovala, že zatiaľ ide len o preventívne opatrenie a o opätovnom otvorení brán rozhodne na základe konzultácii s lekármi.

Kým CME už pristúpila k tomuto ráznemu kroku, newyorská New York Stock Exchange (NYSE) napriek vyše 200 potvrdeným prípadom koronavírusu s tomto štáte zatiaľ stopnutie obchodovania neplánuje. Nasdaq, ktorý rovnako tak pôsobí v New Yorku, už pripravuje záložné riešenie v Philadelphii.

Pokiaľ ide o popredné svetové zmenárne kryptomien či iné firmy zamerané na biznis s kryptomenami, tie v drvivej väčšine odporúčajú svojim zamestnancom, aby pracovali z domu. Platí to napríklad o Coinbase, spoločnosti Messari či burze Gemini bratov Winklevossovcov.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne