Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Circle zmrazila stablecoiny USDC spojené s Dapp mixerom Tornado Cash

Článok

tornado
Zdroj: Unsplash.com

Analytická kryptomenová spoločnosť Dune Analytics upozornila, že emitent stablecoinu USDC, spoločnosť Circle, zmrazila finančné prostriedky v minimálnej hodnote 75 000 USDC.

K zmrazeniu týchto aktív došlo pravdepodobne v reakcii na poverenie od amerického regulátora Úradu pre kontrolu zahraničných aktív v súvislosti s decentralizovanou aplikáciou (Dapp) s názvom Tornado Cash, ktorá umožňuje zahmlenie stôp (onchain transakcií), resp. tzv. mixing na blockchaine kryptomeny Ethereum.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Z oznámenia amerického regulátora vyplýva, že americké osoby a subjekty, ktoré budú úmyselne realizovať transakcie s adresami uverenými na zozname blokovaných osôb (Specially Designated Nationals and Blocked Persons – SDN) môžu čeliť pokute v rozmedzí od 50 000 až do 10 000 000 USD a väzbe v rozsahu od 10 do 30 rokov.

Na takomto zozname sa mali ocitnúť práve adresy spojené s mixerom kryptomien Tornado Cash, ktorý podľa informácii Cointelegraph spravuje 437 miliónov dolárov, pričom spravovaná hodnota zahŕňa stablecoiny, kryptomenu Ethereum a wrappované bitcoiny, čiže wBTC.

Od emitentov stablecoinov, čiže Tether (USDT)  a Circle (USDC) sa teraz očakáva, že tieto aktíva zmrazia, čo  podľa Dune Analyticis už v určitom rozsahu spoločnosť Circle urobila.

Z informácie je zrejmé, že regulátori majú dosah na kryptomenové transakcie v prípade, že je možné nájsť centralizovaný bod, na ktorý je možné zatlačiť. V tomto prípade sú to emitenti centralizovaných stablecoinov Circle a Tether (a iní), ktorí musia pod hrozbou vysokých pokút rešpektovať dané nariadenia.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.