Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

CIO Apollo Capital: Inštitúcie čakajú na vhodný moment vstupu do kryptomien

Článok

mesto
Zdroj: Unsplash.com

Manažér kryptomenového fondu so sídlom v austrálskom Melbourne Henrik Andersson z Apollo Capital tvrdí, že inštitúcie čakajú na vhodný okamih, kedy vstúpia do sveta digitálnych aktív.

Podľa CIO Apollo Capital sa záujem inštitúcii o kryptomeny, vrátane tých v Austrálii, zvyšuje, no stále existuje množstvo firiem, ktoré akoby čakali na ten správny čas, kedy sa vydajú touto cestou.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Stále sme v skorých dňoch (adopcie). Rozprávam sa s mnohými rodinnými kanceláriami v Austrálii a menšími butikovými inštitúciami. Super fondy veľkého priemyslu tu ešte ani nie sú. Z ich pohľadu stále prebieha veľa edukácie. Takže verím, že to ešte nejaký čas potrvá,” povedal v rozhovore pre Cointelegraph.

Apollo Capital sa sústredí na poskytovanie prístupu ku kryptomenám menším rodinným podnikom a inštitucionálnym investorom, pričom skrz jeho fondy je možné investovať aj do infraštruktúry nezameniteľných tokenov (NFT) či decentralizovaných financií (DeFi).

Na otázku, čo sa musí stať, aby začal prúdiť inštitucionálny kapitál do kryptomien rýchlejšie, odpovedal, že zásadný obrat nastane v čase, keď veľkí hráči začnú robiť v tomto priestore zásadnejšie pohyby.

,,Nikto nechce byť úplne prvý. Pretože ak ste prvý a veci sa pokazia, potom sa vystavujete kariérnemu riziku. To sa v určitom bode zmení na pravý opak,” odpovedal a doplnil: ,,V určitom bode, keď ceny stúpnu, ľudia o tuto príležitosť nebudú chcieť prísť. A ak iní už investujú, potom sa zrazu stane kariérnym rizikom neinvestovať.”

Hoci táto fáza ešte nenastala, aj v Austrálii eviduje v celej veci zjavné pokroky. ,,Videli sme niekoľko veľkých bánk, ktoré sa naozaj zaujímali o digitálne aktíva. Je fajn sledovať to,” poukázal na fakt, že austrálski bankoví giganti ANZ, NAB či Commonwealth Bank (CBA) podnikli prvé kroky vedúce k ponúkaniu služieb spojených s kryptomenami.

,,Všetky veľké investičné banky na svete píšu o kryptomenách výskumné správy. Všetci od Goldman Sachs po Morgan Stanley, CitiGroup, JP Morgan a mnoho ˇďalších. Takže o tento priestor je zo strany týchto inštitucionálnych hráčov určite stále veľký záujem. Takže hoci teraz sa zdá, že to ide velmi pomaly, viete, že keď sa sentiment zmení, môže sa všetko veľmi, veľmi rýchlo otočiť,“ dodal na záver.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.