Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Čínsky juan sa stane kryptomenou, tvrdí Donald Tapscott

Avatar

Článok

zo dňa

Čína vlajka

Výkonný predseda výskumného ústavu Blockchain Research Institute Donald Tapscott vyhlásil, že čínska mena juan (poznáme aj ako renminbi resp. RMB) sa stane kryptomenou. Povedal to počas rozhovoru pre Bloomberg.

Tapscott to prezradil po tom, ako sa vrátil z Číny, kde bol na stretnutí s podpredsedom Komunistickej strany Xi Jinpingom. Ten v jeho prítomnosti označil blockchain za jednu z najdôležitejších technológii pre budúcnosť krajiny.

Bloomberg pochopiteľne zaujímalo aj to, či Čína naozaj uvažuje nad tým, že zakáže v krajine ťažbu kryptomien. Tapscott túto možnosť nevyvrátil, no ponúkol svoj vlastný pohľad na vec: ,,Čína nepotrebuje ťažbu kryptomien zakázať, pretože za 20 rokov sa v Číne používať Bitcoin nebude. Číňania budú používať RMB, pretože RMB sa stane kryptomenou.”

Tapscott počas rozhovoru tiež skonštatoval, že Číne by mohli pomôcť decentralizované systémy, no nevie do akej miery ich využije, nakoľko miestna vláda má tendenciu ostatné kryptomeny skôr obmedzovať. Príkladom je zákaz počiatočných ponúk mincí (ICO).

Pokiaľ ide o samotnú technológiu blockchain, v tejto oblasti má Čína dominantné postavenie. Dokonca vedie v počte blockchain projektov, ktorých vývoj práve prebieha v tejto krajine. Je ich celkovo 263, čo tvorí 25% z celosvetového podielu.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Kryptomeny

Akcia Revoult: Ako získať 10 eur “zadarmo” (a možno aj viac)?

Avatar

Článok

zo dňa

od

revoult-10eur-300kc

Revoult sem, Revoult tam. Na aktuálnu akciu digitálnej banky Revoult, vďaka ktorej si môžete prísť “zadarmo” k 10 eurám/300 KČ (alebo aj k vyššej sume), ste už pravdepodobne narazili. Na tejto akcii totiž nezarábate len vy, ale aj ostatní, ktorí ju propagujú.

Na kryptonovinkách sme sa rozhodli po vyskúšaní Revoultu pristúpiť k rovnakému kroku, pretože tento produkt vyzerá naozaj zaujímavo. V nižšej časti textu vám popíšeme, čo všetko Revoult prináša a prečo ho odporúčame, no najprv zhrnieme podmienky, za akých môžete prísť k takpovediac peniazom „zadarmo”. To je totiž hlavný dôvod, prečo ste si tento článok vôbec otvorili.

Ako dostať “zadarmo” 10 eur/300 KČ (alebo aj viac)

Dôležitá informácia na úvod – musíte pre to pochopiteľne niečo spraviť. Skôr než uvedieme presnú postupnosť krokov, napíšeme to najpodstatnejšie – musíte si stiahnuť aplikáciu, poslať na váš novovytvorený účet aspoň 10 eur/300KČ, overiť vašu totožnosť, požiadať o zaslanie platobnej karty a keď vám príde, urobiť ňou platbu.

Konkrétnejší postup:

 1. Stiahnite si aplikáciu Revoult cez tento link (po kliknutí na odkaz zadajte vaše telefónne číslo, SMS-kou vám príde adresa pre stiahnutie aplikácie) a nainštalujte ju
 2. Vyplňte údaje, ktoré bude od vás aplikácia vyžadovať
 3. Pošlite si na aplikáciu aspoň 10 eur/300 KČ – urobiť tak môžete platobnou kartou, čo je proces, ktorý vám zaberie len pár minút, alebo bankovým prevodom
 4. Overte svoju totožnosť – vyplňte vaše osobne údaje a naskenujte doklad totožnosti, napríklad občiansky preukaz
 5. Objednajte si cez aplikáciu fyzickú kartu Revoult, ktorá vám príde do niekoľkých dní na vami uvedenú adresu. Čakacia doba závisí od toho, aký typ karty si objednáte a aký spôsob doručenia zvolíte, no samozrejmosťou je aj možnosť s nulovým poplatkom
 6. Keď vám príde fyzická platobná karta, urobte ňou prvú platbu najneskôr do termínu, ktorý vám ukáže aplikácia hneď po jej otvorení.
 7. Keď realizujete prvú platbu kartou (ak ste ju urobili včas), Revoult vám pripíše 10 eur/300 KČ

Ako získať viac než 10 eur/300KČ?

,,Dajte priateľom 10 eur a dostante 10 eur – tak opisuje túto možnosť samotný Revoult. Je to v podstate veľmi jednoduché. Aj vy môžete vyzvať vašich priateľov, aby urobili to isté. Stačí, keď ich požiadate, aby na to použili VÁŠ PROMO LINK, ktorý nájdete v aplikácii. Keď priateľ splní všetky stanovené kroky, pripíše sa vám 10 EUR/300 KČ rovnako ako jemu. Upozorňujeme, že táto akcia nebude trvať večne, preto treba sledovať aktuálne informácie v aplikácii.  V čase písania textu nám píše, že na využitie tejto akcie máme 14 dní. Taktiež upozorňujeme, že najprv vy musíte vložiť peniaze a požiadať o fyzickú kartu, nejde to žiaľ naopak.

Čo potom? Môžete urobiť dve veci:

 1. Vybrať si zostatok, čiže 10 eur/300 KČ, ktoré vám Revoult pripísal a zvyšok z peňazí, ktoré vám ostali po prvej platbe
 2. Pokračovať v používaní Revoultu. O dôvodoch prečo by ste nemali túto možnosť zamietnuť, píšeme v pokračovaní tohto článku.

Čo je Revoult

Revoult je digitálna banka, ktorá vznikla v lete 2015 a jej trhová kapitalizácia dosahuje takmer 3 miliardy dolárov. Nemá žiadne kamenné pobočky, funguje teda výhradne v online priestore. Revoult umožňuje skrz svoju aplikáciu investovať taktiež do akcii a popri tom meniť meny za údajne najvýhodnejší výmenný kurz. V ponuke má aj 5 kryptomien, ku ktorým však nemáte privátne kľúče, čiže ich nemôžete z Revoultu vybrať a poslať si ich na kryptopeňaženku, ku ktorej máte privátny kľúč.

Platobná karta a typy účtov

Vybrať si môžete z troch typov účtov – STANDARD, PREMIUM alebo METAL.

Účet STANDARD je zadarmo a dostanete k nemu platobnú kartu zdarma, možnosť meniť 30 fiatových mien (s mesačným limitom do 6 000 eur) a možnosť platiť kartou vo vyše 150 krajinách.

Účet PREMIUM so striebornou kartou vám poskytne prístup aj ku kryptomenám, bezlimitné výmeny fiatových mien či vyšší limit pre nulové poplatky výberov z bankomatu. Túto službu môžete využiť za necelých 8 eur mesačne.

METAL je nadštandardná služba za poplatok takmer 14 eur mesačne. Okrem možností, ktoré prinášajú účty STANDARD a PREMIUM dostanete v rámci služby METAL exkluzívnu platobnú kartu a veľkou zaujímavosťou je možnosť využívania služby Cashback. Ak ju aktivujete, Revoult vám vráti 0.1% zo sumy, ktorú zaplatíte METAL kartou v rámci Európy a až 1% zo sumy, ktorú ňou uhradíte v ostatných regiónoch. Zákazníci využívajúci službu METAL môžu tiež skrz Revoult obchodovať akcie už od jedného eura,  no my predpokladáme, že túto možnosť čoskoro sprístupní aj pre službu PREMIUM a možno aj STANDARD.

Toto je samozrejme len stručný základný popis jednotlivých typov účtov. Vo vašej aplikácii Revoult nájdete podrobnosti.

Čítať ďalej

Bitcoin

VIDEO: Bitcoinovej kanál #33: Akým spôsobom sa dá meniť bitcoin?

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoinovej-kanal-zmena-bitcoin

Autor populárneho Youtube kanála Bitcoinovej Kanál, Kicom, v najnovšom dieli svojho edukačného seriálu, už v 33. v poradí, rieši tému, ktorá zaujíma mnohých nováčikov – akým spôsobom je možné Bitcoin meniť a vylepšovať? Vo videu sa okrem iného dozviete jednoduchým spôsobom aj to, ako sú navrhované zmeny, čo je potrebné na to, aby boli aplikované do praxe a tiež pochopíte rozdiel medzi hardforkom a softforkom. Čo dodať? Kliknite na play a vzdelávajte sa.

Odporúčame tiež:

VIDEO: Bitcoinovej kanál #29: Je Bitcoin zastaralý?

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

Krypto správy dňa (19.9.): Nemecký boj proti stablecoinom, Libra a KĽDR

Avatar

Článok

zo dňa

od

boj

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Prieskum: Európania o kryptomenách veľa nevedia

Spoločnosť ING realizovala v Európe ďalší prieskum týkajúci sa kryptomien. Jeho výsledky naznačujú, že väčšina obyvateľov starého kontinentu toho o kryptomenách vie zatiaľ len veľmi málo. Prieskum ING zachytil pomerne širokú vzorku – respondentov bolo až 15 tisíc a realizovaný bol v 15 rôznych krajinách. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.

Európania o kryptomenách veľa nevedia. Ukázal to prieskum ING

Nemecko začalo bojovať proti stablecoinom

Zaujímavé správy prichádzajú z Nemecka, kde vláda schválila stratégiu pre blockchain sektor, ktorej cieľom je zabrániť, aby sa stablecoiny stali alternatívnymi menami a ohrozovali suverenitu štátu. Kabinet Angely Merkelovej túto stratégiu už stihol schváliť, pričom sa predpokladá, že iniciatíva Nemecka v tejto veci vznikla najmä na popud vznikajúcej krypotmeny Facebooku Libra. ,,Musíme chrániť spotrebiteľov a suverenitu štátu. Kľúčovým prvkom štátnej suverenity je vydanie meny. Túto úlohu nenecháme na súkromne spoločnosti,” uviedol minister financií Olaf Scholz. (cointelegraph.com)

VIDEO: Akým spôsobom sa dá meniť Bitcoin?

Autor populárneho Youtube kanála Bitcoinovej Kanál, Kicom, v najnovšom dieli svojho edukačného seriálu, už v 33. v poradí, rieši tému, ktorá zaujíma mnohých nováčikov – akým spôsobom je možné bitcoin meniť a vylepšovať? Vo videu sa okrem iného dozviete jednoduchým spôsobom aj to, ako sú navrhované zmeny, čo je potrebné na to, aby boli aplikované do praxe a tiež pochopíte rozdiel medzi hardforkom a softforkom. Čo dodať? Kliknite na video.

VIDEO: Bitcoinovej kanál #33: Akým spôsobom sa dá meniť bitcoin?

Facebook hovoril o Libre s Britmi už dávnejšie

Spravodajská agentúra Reuters informovala, že predstavitelia Facebooku sa stretli s britskými finančnými regulátormi ešte predtým, než oficiálne oznámili spustenie projektu kryptomeny Libra. Rokovania prebiehali aj s Bank of England, ktorej guvernér Mark Carney poznamenal, že Libra musí byť dokonalým produktom, aby ho bolo možné vôbec spustiť. Na stretnutí sa mal vyjadriť v tom zmysle, že ak sa Libra stane úspešná, získa obrovské množstvo používateľov po celom svete. David Marcus, ktorý stojí na čele celého projektu mal Britov ubezpečiť (podobne ako to robí aj inde), že Libra nebude spustená skôr, než uspokojí všetky obavy regulátorov. (cointelegraph.com)

Zlato nemožno porovnávať s kryptomenami, tvrdí COO Barrick Gold

Catherine Rawova z najväčšej americkej spoločnosti zaoberajúcej sa ťažbou zlata Barrick Gold uviedla, že kryptomeny nepovažuje za priamu konkurenciu zlata. ,,Veľmi hmatateľná povaha zlata je tým, čo mu uchováva osobitné miesto na trhu. Takže zlato bude mať vždy hodnotu, nech je cena akákoľvek, nikdy to nebude nula. Kryptomeny však môžu skončiť aj na nule – v tom je rozdiel,” uviedla a taktiež poukázala na to, že zlato sa používa nielen ako uschovateľ hodnoty, ale aj v rámci výroby – či už šperkov alebo elektroniky. (ointelegraph.com)

Turecko sa ide sústrediť na blockchain

Turecké ministerstvo priemyslu a technológie počas predstavenia strategickej vízie krajiny do roka 2013 informovalo, že sa bude v najbližších rokoch sústrediť na vybudovanie národnej blockchainovej infraštruktúry. Blockchain a DLT by mali byť podľa prioritou roka 2020. Turecko by rado využilo túto novú technológiu v rámci rôznych prípadov použitia cez registráciu pôdy, akademické osvedčenia či potenciálne užitočné aplikácie vo verejnom sektore. Ministerstvo taktiež chce spolupracovať s regulátormi na vytvorení regulačnej karantény pre blockchainove aplikácie. (cointelegraph.com)

Severná Kórea pripravuje kryptomenu

Portál Vice News informoval, že Severná Kórea sa chce vyhnúť americkým sankciám tým, že vytvorí vlastnú kryptomenu. ,,Pri tvorbe tokenu sme stále v rannom štádiu. Teraz sa nachádzame vo fáze štúdia pozitív kryptomien a ich hodnoty. Neexistujú ešte žiadne plány na to, ako digitalizujeme (severokórejský) won,“ uviedol Cao de Benos, ktorý je osobným delegátom vo výbore za kultúrne vzťahy v KĽDR. Tieto správy prichádzajú v čase, kedy Severná Kórea obviňuje USA zo šírenia klebiet, podľa ktorých sa KĽDR sústredí na hackovanie zahraničných bánk a kryptomenových búrz. Podľa Výboru bezpečnostnej rady Spojených štátov týmto spôsobom KĽDR získala takmer 2 miliardy dolárov. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

Európania o kryptomenách veľa nevedia. Ukázal to prieskum ING

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin Európa

Spoločnosť ING realizovala v Európe ďalší prieskum týkajúci sa kryptomien. Jeho výsledky naznačujú, že väčšina obyvateľov starého kontinentu toho o kryptomenách vie zatiaľ len veľmi málo.

Prieskum ING zachytil pomerne širokú vzorku – respondentov bolo až 15 tisíc a realizovaný bol v 15 rôznych krajinách, čo je pomerne dostatočné množstvo na to, aby sme mohli odhadnúť európsky priemer.

Zistilo sa, že až 51% respondentov si myslí, že kryptomeny je možné použiť na zaplatenie vo väčšine obchodov. V tom sú samozrejme na omyle. V skutočnosti sa kryptomenami dá platiť len na málo miestach. Podľa portálu CoinMap, ktorý mapuje obchody, ktoré prijímajú kryptomeny, je takýchto miest na celom svete len 15 430.

Z prieskumu sme tiež zistili, že 82% respondentov dokázalo odpovedať správne aspoň na jednu z piatich otázok. Štyria z desiatich sa vyjadrili, že majú od kryptomien vysoké očakávania a jedna štvrtina im takmer vôbec nedôveruje. Jedna tretina sa domnieva, že kryptomeny uspejú ako platidlo v rámci internetu.

27% opýtaných respondentov si chybne myslí, že existuje ústredný kontrolný orgán, ktorý ich kontroluje. 34% sa naopak správne domnieva, že nič také neexistuje. Zvyšných 44% nevedelo odpovedať.

Väčšina Európanov, až 63%, správne vie, že hodnota kryptomien voči fiatovým menám sa neustále mení a 73% správne odpovedalo, že kryptomeny sú digitálne meny.

Zaujímavým zistením podľa ING bolo, že ľudia s nižším vzdelaním mali väčší záujem na tom, aby kryptomeny uspeli.

Ako vnímajú kryptomeny v konkrétnych krajinách?

V auguste sme vás informovali o výsledku iného prieskumu, ktorý vypracovala ING, a týkal sa toho, ako sú kryptomeny vnímane naprieč rôznymi európskymi krajinami, USA a Austráliou. O výsledkoch prieskumu, ktorý bol realizovaný aj v Českej republike, sa dočítate v tomto našom článku.

Prieskum ING: Ako vnímajú kryptomeny Česi, Rakúšania či Američania?

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (19.9.): Všetko do seba zapadá!

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

V utorok som hovoril o možnosti bullish a bearish scenáru.  Trading je len hra pravdepodobnosti a štatistiky. Pamätajte na to, že aj ten najlepší trader na svete a najlepší technický analytik sa môže mýliť. Dôležitosť scenárov je absolútne kľúčová v tradingu. Ľudia čo povedia, že je to len hore a dole nemajú ani páru o tom, o čom trading je.  Dosť podrobne sa tejto téme venujem aj v mojom kurze trader2.0 – psychológia, ale poďme späť na analýzu.

V utorok som napísal bullish a bearish scenár, pretože niekedy jednoduchú sú situácie, keď na základe grafu naozaj nevieme určiť kam to môže ísť. To čo však vieme je to, že keď budeme graf sledovať a budeme vidieť ako sa chová, tak podľa jeho aktuálnych pohybov si graf nakoniec vyberie jednu či druhú cestu. Veľmi dôležité je pritom prekonávanie ,,checkpointov.“  Keď máme nastavené minimálne dva scenáre, tak vždy vieme čo robiť a žiadny pohyb nás nezaskočí. Bitcoin si teda vybral bullish scenár a teraz by som už graf anotoval takto.

Po takto ostrom dumpe očakávam ešte mierne spomalenie a ďalší pohľad do nákupnej zóny. Na konečnom targete to však nič nemení. Už len uhol celého tohto poklesu je radikálne menší ako rast, tak pokles bol pozvolný. V najbližších hodinách by sme mali dokončiť korekčnú štruktúru a začať rásť. Postupne budem sledovať na grafoch divergencie a možnosti obratu. Do 48 hodín by sa malo začať niečo diať.

Kapitalizácia

Kapitalizáciu statočne vytiahli altcoiny a tá by ešte mohla klesnúť do finálneho targetu. Tu si nemyslím, že sme vo finále. Bitcoin by však už moc klesať nemal, ale ešte môžu klesnúť altcoiny. Práve pokles altcoinov, ktoré posledné hodiny výrazne pumpovali donesie kapitalizáciu do targetu. Altcoiny spravili krásne rasty a ich štruktúry vyzerajú výborne. Nič však nerastie do nekonečna. Čo sa týka altcoinov, tak si počkajme na rozvinutie korekcie a nastavme nákupy.

Dominancia

Celému konceptu vyššie krásne napovedá aj dominancia a puzzle nám dokonale zapadajú. Zatiaľ čo Bitcoin by už moc klesnúť nemal, tak altcoiny ešte po tých rastoch priestor na poklesy majú, čo je vidieť aj na celkovej kapitalizácii a aj na kapitalizácii altcoinov. Tým pádom by mala dominancia Bitocinu rásť, čo nám potvrdzuje aj samotný graf. Prerazenie channelu mala na svedomí 3. vlna a teraz by mal nastať menší retracement celého toho dumpu.

Opäť sa potvrdilo základné pravidlo, že vždy treba mať chladnú hlavu a nikdy sa neoplatí skákať do pumpy. Počkajme si na retracementy a nastavme ordery.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Čítať ďalej

Kryptomeny

Prehľad trhu (19.9.): Bitcoin padol, ako zareagovali altcoiny?

Avatar

Článok

zo dňa

od

prehlad-trhu-bitcoin

19.9.2019 – Cena Bitcoinu sa výraznejšie prepadla a ovplyvnilo to aj predchádzajúci rast altcoinov. Pozrite si dnešný prehľad trhu.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin sa vyše týždňa prakticky nehýbal a špekulovalo sa o tom, ktorým smerom sa napokon vydá. Zvolil si smer dole, keď sa prepadol na niektorých burzách až k cene 9 600 dolárov. Napokon sa ustálil na cene okolo 10 900 dolárov, čo je o 3,5% menej, než pred 24 hodinami. V porovnaní s minulým týždňom je BTC v mínuse 2,5%.

btc

Ethereum

Cena Ethereum  po dňoch pekného rastu oslabila za posledný deň podobne ako bitcoin o 3,5% na 206 dolárov. Z týždenného pohľadu je však stále v krásnom pluse vyše 15 percent, čím zatiaľ ako najvyššie kapitalizovaný altcoin na trhu udáva smer ostatným kryptomenám.

eth

XRP (Ripple)

Včerajším top skokanom bolo XRP, ktoré na oslabenie bitcoinu reagovalo prepadom hodnoty o štyri percentá na 0,291 USD. V porovnaní s cenou spred 7 dní je však XRP v stále peknom pluse 15%.

xrp

Top skokani a prepadáky

Hoci väčšina popredných kryptomien je po oslabení bitcoinu v červených číslach, nájdu sa aj také, ktoré prepad ceny bitcoinu úplne ignorovali. Top skokanom dňa je Stellar, ktorého hodnota vyletela až o 16%. Darilo sa aj IOTA (+5%), Chainlink (+7,5%) či 0x (+7,5%).

Z týždenného pohľadu je top skokanom taktiež Stellar (+32%). Nasledujú ho 0x (+24%), Cosmos (+22%), Ethereum (+15%), XRP (+15%) a Cardano (+14%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu klesla na 262 miliárd dolárov. Dominancia bitcoinu napriek tomu opäť mierne klesla o ďalších 0,2% na 67.6%. Trend posilňovania altcoinov voči bitcoinu teda pokračuje trochu prekvapujúco napriek výraznejšiemu pohybu BTC.

Volume je o čosi vyššie, než bol letný priemer – aktuálne cca 70 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom 18 miliárd. Onchainfx.com uvádza reálne volume BTC na úrovni 890 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Čítať ďalej

Analýzy

VIDEO ANALÝZA: Vydržia highcap altcoinom aktuálne zisky?

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-altcoiny-ck

Kryptonovinky na základe spolupráce s trejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k trhu s kryptomenami. Dnes si trading tím Crypto Kingdom vzal na paškál highcapové altcoiony v čerstvom videu od tradera signálov Michala Majzlíka.

Máme za sebou parádní výstřel highcapových altcoinů, které většinou jsou předzvěstí pohybů lowcapových altcoinů. Dominance bitcoinu se aktuálně pohybuje kolem 70 % na supportu a zároveň kapitalizace altcoinů je na rezistenci 80 mld. USD, kterou jsme predikovali v minulé analýze.

V našich Crypto Kingdom signálech již uzavíráme pomalu zisky a budeme čekat na verdikt nadcházející rezistence altcoinů. U většiny altcoinů jsou stále konsolidační struktury, kde bude prostor pro extrémní zisky, pokud se altcoiny rozjedou na plný plyn. A my budeme u toho!

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením. Na obsahu tohoto článku se podílel student trading školy Crypto Kingdom.

Autor analýzy

crypto-kingdom-tradersTrading tým Crypto Kingdom
Součástí trading týmu Crypto Kingdom jsou studenti – pokročilí tradeři, kteří prošli kurzy a celkovým vzděláním od Honzy Čuraje, nebo Michala Majzlíka. Celý tým se pak stará o veřejné analýzy a plný komfort členům v našich produktech.

Čítať ďalej

Kryptomeny

Krypto správy dňa (18.9.): Bitcoin za $20 000 vďaka FEDu?

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-raketa

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Žiadosť o Bitcoin ETF bola opäť stiahnutá!

Chicagská burza cenných papierov CBOE BZX Equity Exchange už po druhýkrát niekoľko týždňov pred definitívnym verdiktom od americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) stiahla svoju žiadosť o schválenie Bitcoin ETF v spolupráci s VanEck a SolidX. Hoci táto informácia bola medializovaná 17. septembra večer, v skutočnosti CBOE pristúpila k tomuto kroku už 13. septembra. V oznámení pre SEC nebol uvedený žiadny konkrétny dôvod, no špekuluje sa o viacerých. Viac sa  dočítate v tomto článku.

Žiadosť o Bitcoin ETF opäť stiahnutá! V hre zostávajú dve

Bitcoinove adresy s aspoň 10 BTC s  novým rekordom

Počet bitcoinových adries, na ktorých sa nachádza aspoň 10 bitcoinov – teda v súčasnej hodnote vyše 100 tisíc dolárov – vytvoril nové rekordné maximum. Podľa BitInfoCharts Bitcoin Rich List existovalo k 17. septembru 157 210 adries s desiatimi až 10 000 000 BTC. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali tu.

Bitcoinove adresy s aspoň 10 BTC vytvorili nový rekord

Pre nováčikov: 7 tipov, kým začnete s kryptomenami

Zorientovať sa v kryptomenách nie je pre nováčika vôbec jednoduchá úloha. Ak ste sa už definitívne rozhodli, že chcete do kryptomien investovať, alebo ich dokonca aktívne používať, pripravili sme pre vás článok o dôležitých krokoch, ktoré by ste mali dodržať, kým vstúpite do nového sveta financií. Celý článok si prečítajte tu.

7 dôležitých rád a TIPOV pred investíciou do kryptomien

Pripravte sa na Bitcoin za 20 tisíc, tvrdí Hayes

Bitcoin čoskoro vystrelí k cene 20 tisíc dolárov. Myslí si to šéf burzy BitMex Arthur Hayes, ktorý takýmto vyhlásením reagoval na skutočnosť, že FED podľa všetkého chystá nové kvantitatívne uvoľňovanie (QE), čo zníži dôveru vo fiatovú menu. Plánovaný zásah FEDU do trhu je označovaný za prvú mimoriadnu intervenciu od konca finančnej krízy vypuknutej v roku 2008, čo bola udalosť, ktorá viedla k vytvoreniu bitcoinu. Hoci zatiaľ nevedno, či nás čaká kríza obdobného druhu, podľa Hayesa bitcoin častokrát ťaží z politickej a hospodárskej neistoty. (cointelegraph.com)

Binance.US spúšťa registrácie, chýba 13 amerických štátov

Americká verzia burzy Binance s označením Binance.US od dnes otvára proces registrácie pre Američanov, avšak s výnimkou 13 štátov vrátane New Yorku, Washingtonu a Floridy. ,,Síce nás znepokojuje, že zatiaľ nemôžeme ponúkať Binance.US v týchto štátoch, ale buďte si istí, že je to len začiatok a našim poslaním je poskytnúť prístup aj obyvateľom týchto štátov, ktorí majú záujem o naše služby,” uviedla Binance, ktorá sa bude snažiť prilákať zákazníkov na Binance.US aj tým, že do 1.novembra si za transakčné poplatky nebude účtovať žiadne poplatky. (cointelegraph.com)

Bobby Lee chce priviesť hardvérovú peňaženku pre masy

Spoluzakladateľ a bývalý generálny riaditeľ prvej čínskej kryptomenovej zmenárne BTCC Bobby Lee vyhlásil, že Číňania rozmýšľajú o bitcoine viac ako o investičnej príležitosti, než o peniazoch. Lee sa aktuálne venuje svojmu najnovšiemu produktu Ballet, čo je nový druh hardvérovej peňaženky. Tvrdí, že cieľom spoločnosti je priviesť na trh bezpečnú hardvérovú peňaženku, ktorá odstráni bariéry pre 99% populácie, ktorá nie je dostatočne technologicky gramotná na to, aby si vedela bezpečne chrániť kryptomeny na aktuálnych zariadeniach dostupných na trhu. Hromadné prijatie kryptomien podľa neho súvisí práve s tým, že  si budú vedieť kryptomeny strážiť aj 9-ročné deti či 99-ročné babičky. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

7 dôležitých rád a TIPOV pred investíciou do kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-zaciatocnik

Zorientovať sa v kryptomenách nie je pre nováčika vôbec jednoduchá úloha. Ak ste sa už definitívne rozhodli, že chcete do kryptomien investovať, alebo ich dokonca aktívne používať, pripravili sme pre vás článok o dôležitých krokoch, ktoré by ste mali dodržať, kým vstúpite do nového sveta financií.

1. Neinvestujte viac, než si môžeš dovoliť stratiť

Táto veta je nesmierne dôležitá a je absolútnym základom, ak uvažujete o investovaní, či už ide o kryptomeny, alebo iné aktíva. Jej nerešpektovaním vážne hazardujete so svojim životom a štastím nielen vás, ale aj vašej rodiny. Na nedodržanie tejto zásady doplatilo už množstvo ľudí. Nie je prekvapujúce, že brokeri musia uvádzať percentuálny počet účtov, ktoré sú v strate a u každého z nich je to väčšina. 

Ak sa rozhodnete investovať do kryptomien, použite na to peniaze, ktorých prípadná strata váš život negatívne neovplyvní. V žiadnom prípade neinvestujte peniaze, ktoré ste si požičali, na to PROSÍM okamžite zabudnite.

pozor

2. Pozerajte sa na trh triezvymi očami

Kedy sa rozhodne do kryptomien investovať väčšina nováčikov? Keď cena kryptomien padá a dá sa ich nakúpiť lacno, alebo keď výrazne rastie a sú stredobodom pozornosti masmédií? Samozrejme je to vtedy, keď cena prudko rastie nahor a ľudia naskakujú na vlak s obavami, aby im neušla investičná príležitosť. Ak to platí v čase, kedy čítate tento článok aj o vás, nechceme vám tým povedať, že na investíciu do kryptomien zabudnite. Nikto z nás nevie, či trend rastu ceny bude pokračovať ešte týždeň, mesiac, alebo desať rokov. Odporúčame vám ale, aby ste sa nezbláznili a neinvestovali v jednom momente všetky financie, ktoré máte na tento druh investície vyhradené. Naopak skúste si ich rozdeliť napríklad na 10 časti a ideálne nakupujte vždy v rovnaký deň raz do týždňa alebo raz do mesiaca. História ukazuje, že táto stratégia dlhodobého pravidelného nakupovania kryptomien je doposiaľ jednoznačne najefektívnejším spôsobom dosiahnuť zisk. 

mysel

3. Ignorujte podvodníkov

Koncom roka 2017, ale aj v úvode roka 2018, kedy vrcholil doposiaľ najväčší kryptomenový “boom”, bolo absolútne bežné, že podvodníci lákali neskúsených investorov na investíciu do rôznych podvodných Ponzi schém. BitConnect, OneCoin či PlusToken boli len tie najväčšie z nich, pri ktorých prišli ľudia o miliardy dolárov. V žiadnom prípade sa nenechajte presvedčiť niekým, kto vás osloví na facebooku, alebo mailom, do investície akejkoľvek kryptomeny. Takto to nefungujea ak vás niekto presviedča, aby ste investovali, robí to s jediným úmyslom zarobiť na vás. V drvivej väčšine ide o podvod! Zapamätajte si  – ak niečo pôsobí príliš dobre na to, aby to bola pravda, pravdepodobne to pravda nebude

podvod

4. Rozhodnite sa pre formu investície

Už ste rozmýšľali nad tým, akou formou chcete do kryptomien investovať a čo od nich vlastne očakávate? Je totiž rozdiel, či je vaša investícia motivovaná prostým dôvodom, že chcete zarobiť eurá vďaka rastu ceny bitcoinu, alebo chcete držať reálné bitcoiny či iné kryptomeny, aby ste s nimi mohli v budúcnosti platiť a mali ich naozaj pod kontrolou (na rozdiel od eur či korún, ktoré v skutočnosti kontroluje vaša banka).

Ak patríte do prvej kategórie a chcete na cenu kryptomien len špekulovať – čiže zarobiť eurá či české koruny, vôbec si nemusíte kupovať kryptomeny. Stačí, aby ste s nimi obchodovali u brokerovU brokerov nemusíte riešiť bezpečnosť týkajúcu sa úschovy kryptomien a špekulujete len na cenu v eurách či dolároch. Nevýhodou sú o čosi vyššie nákupne a predajné ceny.

Ak chcete zvoliť obchodovanie s kryptomenami u brokerov odporúčame vám najväčšiu sociálnu sieť eToro s mnohými skvelými vychytávkami, alebo XTB, ktoré má dominantné postavenie na československom trhu a má support v našom jazyku. Obe platformy sú regulované, majú skvelé uživateľské prostredie a ponúkajú dostatok kryptomien na obchodovanie.

V prípade, že patríte do druhej skupiny a kryptomeny chcete naozaj vlastniť, musíte si ich kúpiť na burze alebo zmenárni. Tomu sa venujeme v ďalších bodoch.

moznosti-broker-zmenaren

5. Prvý nákup kryptomien

Ak ste sa rozhodli pre skutočný nákup kryptomien, môžete tak urobiť buď online formou prostredníctvom kryptomenových zmenárni, alebo návštevou najbližšieho bitcoinoveho automatu. 

Pri zmenárňach sa pripravte na to, že pri nákupe kryptomien vo väčšich obnosoch budete musieť absolvovať proces overenia vašej  totožnosti. 

Zo zmenárni vám odporúčame nasledujúce:

Coinbase – najväčšia americká zmenáreň s najprehľadnejším užívateľským prostredím a mobilnými aplikáciami pre Android aj iOS. Pre začiatočníka ideálna voľba na začiatok. Pri prvom nákupe nad 100 eur dostanete bonus 10 eur (v danej kryptomene). Máte možnosť nákupu platobnou kartou alebo SEPA prevodom. Na Coinbase môžete kryptomeny aj držať, hoci nemáte privátne kľúče. 

Coinbase - top zmenáreň na kúpu a predaj Bitcoinu

Coinbase – top zmenáreň na kúpu a predaj Bitcoinu

SimpleCoin – rokmi overená česká zmenáreň. Ak prevediete peniaze na účet v ČSOB, kryptomeny nakúpite v pracovných dňoch už v priebehu pár hodín. Potrebujete však mať vytvorenú peňaženku, kde vám SimpleCoin zašle nakúpené kryptomeny.

SimpleCoin - spoľahlivý československý predajca kryptomien

KryptoTop – slovenská zmenáreň, ktorá zaujala svojimi užitočnými službami (napríklad funkcia pre pravidelný nákup kryptomien) a naozaj širokou ponukou kryptomien na kúpu. 

KryptoTop banner

BitPandaveľmi perspektívna rakúska zmenáreň, ktorá funguje v prísne regulovanom prostredí a je čoraz populárnejšia. Má širokú ponuku a môžete na nej taktiež držať svoje kryptomeny, hoci nevlastníte privátne kľúče. Ak z nejakého dôvodu nepreferujete Coinbase, BitPanda je určite dobrou voľbou. 

6. Vytvorenie prvej kryptomenovej peňaženky

Zmenárne Coinbase či BitPanda vám po nákupe prenesú vaše kryptomeny do online peńaženiek priamo na ich platforme. SimpleCoin si naopak vyžiada už pri platbe adresu peňaženky, kde vám má zakúpenú kryptomenu odoslať.

Nákup cez Coinbas či BitPanda preto pôsobí na prvý pohľad užívateľský omnoho jednoduchšie, než cez SimpleCoin. Háčik je však v tom, že k týmto kryptomenám nebudete vlastiť privátne kľúče, čo znamená, že reálne ich pod kontrolou bude mať stále daná služba. Riešením je odoslať ich z týchto platforiem na vašu vlastnú kryptomenovú peňaženku. 

Kryptomenové peňaženky delíme na:

 • hot wallets (horúce peňaženky) – ide o peňaženky, ktoré používame na bežné aktívne používanie kryptomien, čiže napríklad na platby za kávu, potraviny, prevody medzi peňaženkou a kryptoburzou a podobne. Odporúčame na nich držať menšie obnosy, pretože fungujú v online svete a sú preto menej bezpečné (váš PC, mobil môže napadnúť škodlivý softvér). Prirovnať ich môžeme k vašej bežnej peňaženke, s ktorou idete na nákup
 • cold wallets (studené peňaženky) – ide o peňaženky, kde by ste mali mať odložené peniaze, ktoré chcete držať ako dlhodobú investíciu – názov cold je odvodený od toho, že sú mimo internet. Možno nejde o ideálne prirovnanie, ale cold wallets si skúste predstaviť ako bezpečnostnú schránku vo vašej banke

Nováčikom odporúčame nasledujúci postup: 

 1. ak ste zatiaľ neinvestovali veľa a chcete sa s kryptomenami oboznámiť, nestane sa nič katastrofálne, keď na začiatok budete držať zakúpené kryptomeny na zmenárni Coinbase (hoci nebudete mať privátny kľúč). Coinbase pôsobí dostatočne dôveryhodne a spĺňa prísne požiadavky amerického regulovaného trhu
 2. Oboznámte sa s kryptomenami a vyskúšajte si vytvoriť prvé peňaženky s privátnym kľúčami – na mobile odporúčame peňaženku Coinomi, na desktope (PC) Electrum. Otestujte si ich (urobte menšie prevody) a následne si na ne posuňte vaše kryptomeny z Coinbase.
 3. Pri peňaženkách Coinomi a Electrum síce vlastníte privátne kľúče, no stále sú to hot wallets, pretože sú online. Ak je hodnota vašich kryptomien vyššia, neváhajte a  zainvestujte do takzvaných cold wallets vo forme hardvérových peňaženiek. Najlepším riešením je český Trezor od SatoshiLabs, alebo francúzsky Ledger.
 4. Na hot wallets si nechajte kryptomeny, ktoré potrebujete držať teraz a na cold wallets (Trezor, Ledger alebo iná forma) majte kryptomeny, ktoré držíte na dlhú dobu a teraz ich nepotrebujete na denné použitie

Odporúčame:

Trezor - hardvérová peňaženka

7. Ochrana privátnych kľúčov a bezpečnosť 

Čím dlhšie budete “v kryptomenách”, tým častejšie sa stretnete s tvrdením, že kryptomeny nevlastníte, kým nedisponujete privátnymi kľúčami. Vlastniť privátne kľúče je však zároveň veľká, doslova obrovská zodpovednosť. Ak privátny kľúč respektíve seed phrase, ktorý pozostáva z 12 alebo 24 slov, stratíte, prídete o všetko, čo ste na danej peňaženke mali. Nikto vám s tým nepomôže (nie že by nechcel, ale je to nemožné), prosto neexistuje žiadna centrálna entita, ktorá by s tým dokázala niečo urobiť. V histórii bitcoinu sa údaje takýmto spôsobom nenávratne stratil prístup k viac než trom miliónom bitcoinov, čo sú miliardy dolárov. Keby sa k nim bolo možno dostať, už by to dávno niekto spravil.

Privátny kľúč kryptomeny

Z toho vyplýva, že bezpečná úschova privátneho kľúču resp. seed phrase, je alfou a omegou. 

Zopár rád, ktoré zohľadnite pri ochrane vášho privátneho kľúču: 

 • V žiadnom prípade si seed phrase neukladajte do počítača, alebo do mobilu. Netlačte ho na tlačiarni. NIKDY ho nezapisujte pomocou elektronického zariadenia s prístupom na internet. 
 • Môžete ho zapísať perom na papier, ktorý odložte na bezpečné miesto. Tento papier nefoťte a nezalohujte žiadnou digitálnou formou. Taktiež berte na vedomie, že papier môže zhorieť. Existujú však nehorľavé púzdra, ktoré sa dajú kúpiť pomerne lacno a toto riziko znižujú 
 • Nesnažte sa rozdeliť privátny kľúč na viacero časti, ak vás náhodou napadlo, že tretinu si necháte doma, tretinu odložite u rodičov a tretinu zapokete na záhrade. Stačí, aby ste prišli o jednu tretinu a zvyšné dve sú zbytočné. Riziko straty sa tým len zväčšuje
 • Nikomu nevravte, kde máte odložené vaše privátne kľúče. Teoreticky môže niekto raz mať záujem ukradnúť vám ich. Preto odporúčame neprezrádzať nikomu, koľko kryptomien vlastníte. Kým dnes to môže byť hodnota 1000 dolárov, jedného dňa možno pôjde o milióny. 
 • Možnosťou je odložiť seed phrase v banke do bezpečnostnej schránky (ak dôverujete banke). Alebo prípadne aj do viacerých bánk…
 • diverzifikujte – ak máte v kryptomenách väčší obnos reálnej hodnoty, rozdeľte ju na viac peňaženiek a teda viac privátnych kľúčov. Ak by sa stalo aj to najhoršie, že o daný privátny kľúč prídete, nestratíte absolútne všetko. 
 • zvážte investíciu do Bunkeroidu alebo CryptoSteel – seed phrase budete mať touto formou “zapísané” na oceli, ktorá by mala zvládnuť aj väčší požiar a je celkovo omnoho odolnejšia než papier. 
 • nesnažte sa zapamätať si privátny kľúč naspamäť – možno vaša pamäť funguje dnes bezchybne, no čo bude o rok-dva? 

Páčil sa vám tento článok? Máte vlastné  rady pre nováčikov? Dajte nám like, alebo sa podelte o váš názor a odporúčania do komentára. Pomôžte nováčikom vyhnúť sa chybám!

Upozornenie: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% – 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

Čítať ďalej

Bitcoin

Bitcoinove adresy s aspoň 10 BTC vytvorili nový rekord

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin

Počet bitcoinových adries, na ktorých sa nachádza aspoň 10 bitcoinov – teda v súčasnej hodnote vyše 100 tisíc dolárov – vytvoril nové rekordné maximum. Podľa BitInfoCharts Bitcoin Rich List existovalo k 17. septembru 157 210 adries s desiatimi až 10 000 000 BTC.

Nadpočetnejšou skupinou adries, na ktorých je aspoň jeden BTC, sú pochopiteľne tie s rozmedzím medzi 1 až 10 BTC. Existuje ich 620 tisíc a ich hodnota je približne 17 miliárd dolárov.

Druhý najväčší podiel majú adresy, na ktorých sa nachádza medzi 10 až 100 BTC. Je ich takmer 141 tisíc a ich celková hodnota v dolárovom vyjadrení je 46,1 miliardy dolárov.

Graf: Vývoj počtu adries s aspoň 10 BTC

V kategórii medzi 100 až 1000 BTC existuje 14 221 adries s hodnotou 36 miliárd USD.

1 942 adries drží medzi 1 000 až 10 000 BTC s hodnotou 48,2 miliardy dolárov  a iba štyri adresy majú 100 000 až milión bitcoinov v súčasnej hodnote 5,35 miliardy dolárov. Tieto štyri adresy patria najväčším kryptomenovým burzám, čo znamená, že v podstate vyjadrujú aktíva držané vo väzbe desiatok tisíc ich aktívnych používateľov.

Zaujímavé je, že piata najhodnotnejšia adresa je relatívne nová a je to tá, o ktorej sme písali len nedávno v tomto článku a dodnes sa nepodarilo dopátrať k informácii, kto ju vlastní. Nachádza sa na nej 94 tisíc BTC a zaujala aj tým, že realizátor transakcie zaplatil neobvykle vysoký transakčný poplatok.

Bitcoinová transakcia v hodnote miliardy $ zaujala z viacerých dôvodov

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-