Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Chystá sa Apple na vstup do kryptotrhu?

Článok

Apple
Pixabay.com

Pri súčasnom tempe miery adopcie kryptomien je len otázkou času, kedy giganti ako sú Apple, Google či Microsoft už nebudú mať možnosť ich ďalej ignorovať. Najnovšie správy naznačujú, že v najhodnotnejšej firme sveta Apple už podnikajú prvé kroky smerujúce k proaktívnemu postoju voči Bitcoinu a iným digitálnym aktívam.

Pozorní sledovatelia diania okolo firmy Apple si totiž včera všimli, že americký gigant hľadá na novú pracovnú pozíciu špecialistu na alternatívne platobné procesy. V popise práce je uvedené, že bude zodpovedný za vedenie alternatívnych platobných procesov a definovanie nových komerčných “prúdov”.

https://twitter.com/BTC_Archive/status/1397585683104083976

Apple zároveň dopĺňa, že musí ísť o profesionála s viac ako 10-ročnými skúsenosťami  a minimálne 5-ročnými skúsenosťami s alternatívnymi poskytovateľmi platieb, ako sú digitálne peňaženky, BNPL (buy now, pay later) či kryptomeny.

,,Tento človek bude zodpovedný za rozvoj podnikania end-to-end typu, vrátane skríningu partnerov, vyjednávania a uzatvárania obchodných dohôd a zavádzania nových programov,” uvádza sa v popise pracovnej pozície.

Nutné je zdôrazniť, že firma Apple zatiaľ nenaznačila žiadny konkrétny proaktívny postoj voči kryptomenám, hoci po kúpe bitocinov firmou Tesla ju viacerí trhoví analytici označovali za ďalšieho možného kandidáta, ktorý zaradí bitcoiny do svojej súvahy.

Signály trhu nemôžu prehliadať

V Apple si a druhú stranu určite dobre uvedomujú, že záujem o kryptomeny výrazne rastie. Dôkazom rastúceho záujmu o tento sektor je napríklad aj to, že priamo v App Store trhovisku je aplikácia zmenárne Coinbase aktuálne vôbec najpopulárnejšia a dokonca predbehla v počte stiahnutí za posledné obdobie aj aplikáciu TikTok.

Apple má trhovú kapitalizáciu 2,1 bilióna dolárov a podľa posledného podania na SEC k dispozícii hotovosť 192,8 miliardy dolárov. Analytik Royal Bank of Canada Dominion Securiries Paul Steves už vo februári skonštatoval, že ak by Apple kúpila bitcoiny v podobnej hodnote ako Tesla, prakticky by si to na svojej súvahe ani nevšimla. Vstúpila by tým však do biznisu, ktorý by jej mohol priniesť príležitosť zarobiť ďalšie obrovské peniaze. ,,Táto spoločnosť by mohla okamžite získať svoj podiel na tomto trhu a narušiť celé odvetvie. Niekoľkými kliknutiami by sa dostali k príležitosti v hodnote niekoľkých miliárd dolárov.”

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne