Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Charlie Munger o kryptomenách: Je to investovanie do ničoho, kto ich ponúka je zlý

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Viceprezident Berkshire Hathaway Charlie Munger, pravá ruka najznámejšieho investora všetkých čias Warrena Buffetta, sa opäť kriticky vyjadril na adresu kryptomien.

98-ročný investičný veterán Charlie Munger, ktorý dekády stoji po boku Warrena Buffetta pri riadení jednej z najúspešnejších firiem sveta Berkshire Hathaway, ktorá ako azda jediná dokáže už dekády prekonávať úspešnosť S&P500 indexu (platí to aj o tomto roku, kedy je síce v strate 8%, no S&P500 stráca vyše 20%, pozn.red.) dostal príležitosť vyjadriť sa k digitálnym aktívam v rozhovore pre Australian Financial Review. Uviedol v ňom, že „nemá záujem o podkopávanie autority národných mien“ a že “každý, kto predáva tieto veci (kryptomeny), je buď v dezilúzii, alebo je zlý.“

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Berkshire Hathaway razí stratégiu hodnotového investovania založeného na analýze daného podniku, pričom kryptomeny, u ktorých nemožno vyčísliť vnútornú hodnotu, sú preto akoby opozitom toho, v čo s Buffettom spoločne veria. Preto Munger aj Buffett okrem veľmi štipľavých komentárov o kryptomenách upozorňujú aj na to, že nič neprodukujú.

Portfólio Berkshire Hathaway tvoria najmä významné podiely vo firmách ako sú Coca-Cola, Bank of America, American Express či Apple, ktoré ju aktuálne stavajú na 7. miesto najväčších firiem na svete podľa hodnoty vlastneného kapitálu.

Munger v rozhovore tiež zopakoval, že „investovanie do kryptomien je investovaním do ničoho a človek, ktorý sa vám snaží predať investíciu do ničoho, vlastne hovorí, že má zvláštny druh ničoho, z čoho je ťažké vyťažiť niečo viac.“ (týmto prirovnaným zrejme poukazuje na Bitcoin, ktorý má obmedzené množstvo a jeho ťažba je náročná, pričom jeho inflácia spomaľuje, pozn. red.).

Viceprezident Berkshire Hathaway následne odporučil tým, ktorí sa zaujímajú o investovanie, aby sa kryptomenám vyhli. ,,Nikdy sa ich nedotýkajte. Nikdy ich nekupujte. Nechajte to tak, nech vás to obíde,“ vyhlásil a investorom dal radu, aby hľadali akcie firiem, ktoré majú “záujem o skutočné podnikanie.”

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.