Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Chainlink zvýši transparentnosť wBTC, teda tokenizovaného Bitcoinu

Článok

Chainlink WBTC
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Správca tokenizovaných bitcoinov WrappedBTC (WBTC) BitGo uzavrel spoluprácu s Chainlinkom, ktorý poskytne svoj mechanizmus Proof of Reserve pre zvýšenie transparentnosti o krytí tokenizovaných BTC s reálnymi BTC.

Funkcionalita Proof of Reserve sa aktuálne už testuje na testnete a umožňuje decentralizovaným aplikáciám postaveným na Ethereum úplne automatizovať audit tokenizovaných wBTC. Tento krok prichádza v čase, kedy sa množstvo bitconov, ktoré boli tokenizované do wBTC, blíži k hodnote 1 miliardy dolárov. V súčasnosti ide o vyše 92 500 BTC.

Mechanizmus od Chainlinku vylučuje potrebu spoliehať sa na manuálnu kontrolu krytia, či počet wBTC je rovný počtu BTC, ktoré boli na wBTC tokenizované. Ide inak povedané o dôveryhodnejší spôsob kontroly, než bol realizovaný doteraz.

Spolupráca BitGo s Chainlink bola oznámená včera a vyplýva z nej, že Proof of Reserve bude mať prístup k decentralizovanej spoločnosti Chainlink Oracle, skrz ktorú sa budú každých 10 minút, čo je priemerný čas pre vyťaženie nových blokov, kontrolovať zostatky na peňaženkách BitGo. Ak by došlo k odchýlke od stanovenej prahovej hodnoty, Oracle bude tlačiť na aktualizáciu on-chain, aby odkazovala na nový zostatok.

Táto funkcia bude obzvlášť prospešná pre decentralizované aplikácie, ktoré používajú wBTC ako kolaterál na zabezpečenie ďalších digitálnych aktív a môže mať efekt zvýšenia dôvery používateľov v takéto aktíva.

,,Myslím si, že koncept Proof of Reserve vo všeobecnosti slúži na dokázanie, že podkladové aktívum je v danom čase na určitom mieste. A tento dôkaz je pre fungovanie finančných systémov mimoriadne dôležitý,” upozornil Sergej Naazov, ktorý je spoluzakladateľom Chainlinku.

V rozhovore pre Forbes poukázal na to, že takýto audit je dôveryhodnejší, než audity, ktoré sa diali napríklad pred vypuknutím finančnej krízy v roku 2008, kedy došlo k nesúladu medzi skutočnou podkladovou hodnotou aktív a reálnym trhom.

WrappedBTC je jednou z možností, ak „dostať” Bitcoin na Ethereum blockchian a čerpať tak z výhod DeFi. Jeden WBTC je vždy rovný jednému BTC. Aktuálne existuje celkovo vyše 125 300 tokenizovaných BTC, pričom WBTC má na tomto trhu podiel 76%.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.