Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Chainalysis: Adopcii kryptomien dominujú krajiny s nižším a stredným príjmom

Článok

mapa
Zdroj: unsplash.com

Onchain analytická platforma Chainalysis zverejnila publikáciu “The 2022 Global Crypto Adoption Index”, ktorá je výsledkom jej dôkladnej analýzy súčasnej adopcie kryptomien vo svete.

Chainalysis pri vyhodnocovaní adopcie kryptomien realizovala analýzu miliónov kryptomenových transakcií v rámci 146 štátov, sledovala webovú návštevnosť spojenú s kryptomenovými projektmi a platformami a mnoho ďalších on-chain metrík, aby sa dopracovala k čo najlepšiemu finálnemu odhadu. ,,Odborníci, s ktorými sme viedli rozhovory pre túto správu, sa vo všeobecnosti zhodli, že náš index zodpovedá ich vnímaniu trhov, na ktorých pôsobia, čo nám dáva väčšiu dôveru v použitú metodológiu,” uviedla spoločnosť.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Zo štúdie vyplýva, že v popredí adopcie kryptomien sú predovšetkým krajiny s nižšími a vyššími strednými príjmami.

Pokiaľ ide o tie “s nižším stredným príjmom”, v zozname TOP20 figurujú na prvom mieste Vietnam a tiež Filipíny (2.), Ukrajina (3.), India (4.), Pakistán (5.), Nigéria, Maroko (12.), Nepál (16.), Keňa (19.) a Indonézia (20.).

Tieto krajiny dopĺňajú v zozname TOP20 krajiny s “vyšším stredným príjmom”  a to Brazília (6.), Thajsko (7.), Rusko (8.), Čína (9.), Turecko (10.), Argentína (11.), Kolumbia (15.) a Ekvádor (18.) a jediné dva štáty, ktoré zatupujú v TOP20 štáty s vysokými príjmami sú Spojené štáty americké (USA) na 5. mieste a Spojené kráľovstvo (UK) na 17. pozícii.

Chainalysis uvádza, že globálna adopcia kryptomien sa v posledných mesiacoch síce spomalila v dôsledku medvedieho trhu, no je stále vyššie, než bola pred začiatkom býčieho trhu v roku 2020. Zo štúdie tiež vyplýva, že najväčší boom kryptomien pokiaľ ide o ich osvojenie novými ľuďmi nastal v druhom kvartáli 2021 a následne o čosi menší v Q3 rovnakého roka, čo zjavne koreluje s pohybmi ceny Bitcoinu v blízkostiach jeho historických maxím.

Zdroj: blog.chainalysis.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.