Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

CFTC sa zaviazala chrániť bitcoinový trh

Článok

CFTC
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Americká komisia pre komoditné futures (CFTC), ktorá v spolupráci s FBI tento týždeň podala žalobu na šéfa burzy BitMEX a jeho kolegov za to, že úmyselne ignorovali nariadenia AML a KYC týkajúce sa boja proti praniu špinavých peňazí, sa zaviazala, že bude chrániť bitcoinový trh.

Komisia to uviedla popri tom, ako v piatok oznámila, že prinútila šéfa podvodnej bitcoinovej schémy splatiť investorom 7,4 milióna dolárov, o ktoré ich mal okradnúť.

James McDonald z CFTC uviedol: ,,CFTC bude naďalej pracovať na ochrane našich trhov vrátane rýchlo sa rozvíjajúceho sa trhu s digitálnymi aktívami ako sú Bitcoin. Budeme ich chrániť pred podvodnými schémami v spolupráci s kolegami činnými v trestnom konaní.”

Pokiaľ ide o spomínanú podvodnú schému, jej autorom bol Jon Barry Thomson, ktorý presvedčil dvoch investorov, aby mu poslali viac ako 7 miliónov dolárov do podvodnej investičnej schémy súvisiacej s BTC. Ako Cointelegraph skonštatoval, CFTC sa v poslednom období stáva mimoriadne aktívnym hráčom v oblasti donucovacích opatrení na kryptotrhoch.

Dá sa očakávať, že CFTC v najbližšom období ešte viac zintenzívni tlak na burzy, ktoré nedodržiavajú nariadenia KYC (poznaj svojho klienta).  Vo videu YouTube kanálu Zaujalo ma sa dozviete aj to, ako môže kauza BitMEX, ktorá súvisí práve s týmto problémom, ovplyvniť DeFi projekty:

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne