Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

CFO Square: Bitcoin by mal byť v súvahe každej firmy

Článok

Amrita Ahuja Square
Koláž Kryptonovinky, Canva.com

Finančná riaditeľka (CFO) spoločnosti Square Amrita Ahuja v rozhovore pre magazín Fortune skonštatovala, že Bitcoin by sa mal stať súčasťou “finančnej vojny” každej významnej spoločnosti.

,,Je absolútne nevyhnutné, aby súvaha každej firmy obsahovala bitcoiny,” uviedla počas toho, ako obhajovala investičnú stratégiu firmy Square, ktorú zakladal veľký fanúšik Bitcoinu a zakladateľ Twitteru Jack Dorsey.

Spoločnosť Square k dnešnému dňu vlastní 8027 BTC. Kúpila ich v dvoch kolách. Najprv v roku 2020 za 50 miliónov USD a neskôr vo februári 2021 za 170 miliónov USD. Ich súčasná hodnota je 459 miliónov dolárov. ,,Investícia, ktorú sme dali do Bitcoinu predstavovala asi 5% našich hotovostných rezerv. Máme v úmysle tieto bitcoiny držať dlhú dobu,” doplnila.

Spoločnosť Square je v kryptosektore aktívna už od roku 2018. Menším gamechangerom sa stala je aplikácia Cash App, ktorá umožňuje Američanom kupovať bitcoiny už od roku 2018. Podľa Amrity Ahuja len v priebehu januára stúpol počet ich zákazníkov o jeden milión na súčasné 4 milióny.

Square taktiež investovala 10 miliónov dolárov do urýchlenia prijatia udržateľných postupov pri ťažbe Bitcoinu s tým, že akýkoľvek zisk z tejto investície automaticky vráti späť do tejto iniciatívy. Cieľom iniciatívy je dosiahnuť stav 100% čistej ťažby BTC do roku 2030.

,,Veríme, že kryptomeny budú napokon poháňané úplne čistou energiou, čím sa vylúči uhlíková stopa ťažby a globálne sa podporí prijatie obnoviteľných zdrojov,” povedal k tejto kampani Jack Dorsey.

Zdroj: decrypt.co

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne