Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

CEO PayPal: Záujem o kryptomeny prekonal naše očakávania

Článok

vlna
Pixabay.com

Generálny riaditeľ PayPal priznal, že záujem investorov o kryptomeny na ich platforme len niekoľko mesiacov po spustení týchto služieb v USA prekonal aj tie najoptimistickejšie očakávania.

CEO PayPal Dan Schulman hovoril o kryptomenách v rámci rozhovoru pre magazín Time, v ktorom uviedol: ,,Dopyt po kryptomenách bol niekoľkonásobne vyšší oproti tomu, čo sme pôvodne čakali. Je okolo toho veľa nadšenia”.

Schulman následne uviedol, že kryptomeny sú podľa neho len častou postupnej digitalizácie každodenných platieb, pričom očakáva, že väčšina finančných transakcií sa do 10 rokov bude realizovať výhradne prostredníctvom smartphonov a tzv. “super-aplikácii“.

,,Keď sa začnú tieto veci diať, potom budú musieť centrálne banky prehodnotiť aj menovú politiku, pretože do systému nebudú môcť pumpovať viac papierových peňazí, keďže ľudia ich už nebudú používať. Dôsledkom toho bude nástup digitálnych mien. V nasledujúcich 5 až 10 rokoch uvidíte vo finančnom svete viac zmien ako za posledných 10 až 20 rokov.”

Schulman je zástancom myšlienky vytvorenia digitálneho dolára (CBDC), čo je téma, ku ktorej sa FED, čiže americká centrálna banka vyjadruje len veľmi opatrne. CEO PayPal verí, že takýto dolár by mohol v budúcnosti fungovať aj skrz PayPal.

Zdroj: decrypt.co

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne