Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

CEO kryptoburzy Binance „CZ“ podal žalobu na Bloomberg Businessweek

Článok

binance
Zdroj: Unsplash.com

Šéf najväčšej kryptomenovej burzy na svete Binance Changpeng Zhao oznámil, že pristúpil k rozhodnutiu žalovať Bloomberg Businessweek za tri výroky v čínskej verzii ich publikácie, ktorá bola distribuovaná v Hongkongu a skrz Twitter a Facebook profily tejto spoločnosti.

Skutočnosť, že Zhao zažaloval Bloomberg potvrdzuje aj spis z Najvyššieho súdu v Hongkongu, z ktorého vyplýva, že CEO Binance žaluje toto známe médium za článok,  torý v anglickej verzii vyšiel pod názvom „Can Crypto’s Richest Man Stand the Cold?“

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Zhaovi vadí, že v čínskej verzii tohto článku, ktorý bol publikovaný v tlačenej aj online forme, sa nachádzala formulácia „Ponziho schéma Zhaa Changpenga“, pričom táto fráza mala byť dvakrát použitá aj na Twitteri a Facebooku skrz odkazy, ktoré propagovali otvorenie si celého článku.

Binance žalobu potvrdila, no hovorca burzy upozornil, že ide o osobnú žalobu zakladateľa firmy, ktorá by nemala byť spájaná priamo s touto platformou.

Portál DeCrypt k téme dopĺňa, že hoci najproblémovejšie pasáže sa objavili v čínskom preklade článku, aj v jeho anglickej verzii bolo niekoľko tvrdení, ktoré mohli poškodiť dobré meno Changpenga Zhaa, pretože údajne boli formulované tak, aby uviedli čitateľa v omyl a presvedčili ho, že Zhao a Binance sa zapájajú do nezákonných činností.

Changpeng Zhao a burza Binance mali s vyjadreniami v médiách problémy aj v minulosti. V roku 2020 napríklad Zhao podal žalobou a neskôr ju stiahol voči magazínu Forbes, v ktorom neskôr získala burza Binance podiel za 200 miliónov dolárov. Magazín Forbes vtedy publikoval článok, v ktorom tvrdil, že „Binance má prepracovanú podnikovú štruktúru, ktorá zámerne klame regulátorov a tajne profituje z kryptoinvestorov v USA.“

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.