Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Buterin vysvetlil, prečo je dôležité, aby bola cena Ethereum vysoká

Článok

Vitalik Buterin
Vitalik Buterin

Zakladateľ kryptomeny Ethereum Vitalik Buterin sa nechal počuť, že vysoká cena ETH je dôležitá pre bezpečnosť celej siete a rozvoj jej ďalšieho ekosystému. Vyhlásil to na kolumbijskej škole žurnalistiky 20. marca počas rozhovoru s Laurou Shin v jej rubrike „Unchained“.

Buterin v reakciu na otázku, či by vývojári mali hľadieť na cenu Ethereum, poukázal na “skoršiu rétoriku”, ktorá explicitne znižovala dôležitosť hodnoty ETH. ,,Čiastočne to bola proti-signalizácia, aby sme sa v prípade Ethereum odlíšili od iných kryptomenových projektov, ktoré sa príliš zameriavajú na “pumpovanie” ceny. Chceli sme však zároveň minimalizovať právne riziko tým, že sme sa v podstate snažili o to, aby sa projekt zdal vzdialenejší od niečoho, na čo by sa vzťahovala finančná regulácia.”

V súčasnosti sú však už regulátori s kryptopriestorom oboznámení lepšie a vedia, hoci sa mnohí ľudia snažia tváriť, že pre nich trhová cena projektu nie je dôležitá, ako to v skutočnosti funguje.

,,Môžem vám povedať, prečo je naozaj dôležité, aby bola cena vyššia.  V prvom rade ide samozrejme o bezpečnosť. Ak by bola cena nulová, sieť nemôže byť bezpečná. To je pravda o konceptoch proof-of-work a proof-of-stake,” skonštatoval Buterin.

Druhým argumentom, prečo je dôležité, aby bola cena vysoká, je že tvorcovia a účastníci projektov v rámci daného kryptomenového ekosystému majú tendenciu mať svoj podiel v projekte a preto sú ako držitelia tokenov lepšie motivovaní pracovať, ak je hodnota týchto aktív vysoká.

Buterin zároveň skonštatoval, že jeho úlohou je v rámci projektu zdržať sa hlúpych krokov, ktoré by mohli ohroziť cenu Ethereum a viesť ju smerom knule. Ako príklad takého možného kroku uviedol zaplavenie trhu novými tokenmi.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.