Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Cena bitcoinu sa v budúcnosti stabilizuje – tvrdí starosta slnečného Miami

Článok

Bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Kryptomeny sa prvýkrát v histórii stali počas ostro sledovaného Svetového ekonomického fóra (WEF), ktoré sa tradične koná vo švajčiarskom Davose, skutočným mainstreamom. Potvrdzuje to nielen výrazne zastúpenie kryptospoločnosti na tejto konferencii, ale aj rôzne diskusie, v ktorých boli spomenuté.

Príkladom je aj včerajší diskusný panel s názvom „Budúcnosť kryptomien“, ktorého sa v tretí deň konferencie zúčastnil aj starosta mesta Miami Francis Suarez. Líder slnečnej metropoly USA, ktorá v posledných dvoch rokoch hostila najväčšiu bitcoinovú konferenciu na svete, sa v nej snažil obhájiť volatilitu bitcoinu a naznačiť jeho svetlú budúcnosť ako meny.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Žijeme vo svete, v ktorom sa investori pozerajú na veci iba z pohľadu návratnosti, ale na bitcoiny by sa malo pozerať kvôli jeho inovatívnej a technologickej perspektíve,“ upozornil Suarez aby následne doplnil, že vysoká volatilita kryptomien vrátane bitcoinu je bežným sprievodným javom u akejkoľvek vyvíjajúcej sa a vznikajúcej technológie.

Cena bitcoinu sa v budúcnosti stabilizuje

Suarez taktiež pripomenul divákom, že volatilita nie je bežná len počas medvedích trhov, ale aj počas bullrunov – čiže období, kedy ceny stúpajú. Taktiež zdôraznil, že volatilita BTC sa v budúcnosti výrazne zníži, keď sa transformuje z niečoho, čo je vnímané ako investičné aktívum, na formu „meny“.

,,Budem hovoriť o bitcoine, pretože to je tá originálna kryptomena. V súčasnosti sa chová ako trieda aktív, ale postupom času sa posunie smerom k mene. Akonáhle sa jeho menový aspekt dostane do centra pozornosti, myslím si, že aj jeho cena sa stabilizuje.”

Následne Suarez zdôraznil dôvod, prečo v BTC verí čoraz viac ľudí:

,,Komu môžeme dnes veriť? Politikom? Bankárom? Zákonodarcom? Bitcoin je tým miestom, ktoré síce bolo vynájdene človekom, ale bolo navrhnuté tak, aby sa riadilo kódmi, ktoré sa nedajú zmeniť.”

S názorom Suareza súhlasila aj CEO Crypto Council for Innovation Sheila Warrenová, ktorá dodala: ,,Bitcoin preukázal svoju silu tým, že ustál niekoľko cenových cyklov a jeho súčasná cena tiež vypovedá o týchto cykloch.“

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.