Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Cena Bitcoinu padla o 1400 dolárov krátko po chybe na Coinbase

Článok

coinbase-chyba
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Americká krypto zmenáreň Coinbase má zrejme čiastočný podiel na včerajšom nočnom prepad ceny Bitcoinu o približne 1400 dolárov.

Bitcoin včera večer atakoval hodnotu 14 tisíc dolárov, no okolo pol jedenástej večer prudko klesol z približne 13 700 USD na 12 200 dolárov. Tento prudký prepad prišiel v podobnom čase,  ako sa na  Coinbase opjavila chyba, ktorá sa týkala  nesprávnej funkčnosti jej API kľúčov. Coinbase o tejto chybe informovala v len pár minút po tom, ako cena bitcoinu prudko oslabila.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Zmenáreň následne o necelú hodinu neskôr (ešte pred našou polnocou) informovala, že dôvod problémov odhalila a opravila.

Nejde pritom o prvé problémy, ktoré musela najznámejšia kryptozmenáreň riešiť v posledných dňoch. Technicné problémy mala aj 24. júna a taktiež ich dokázala do hodiny vyriešiť. Tentokrát však mala chyba pravdepodobne na celý trh väčší vplyv vzhľadom na to, že v tom čase bola miera obchodovania Bitcoinu na extrémne vysokej úrovni.

Ako reportuje CoinMarketCap aktuálne volume Bitcoinu je 42 miliárd dolárov. Onchainfx.com, ktorý reportuje len reálne volume z popredných búrz, uvádza hodnotu 5,5 miliardy dolárov. Je to viac než 5-násobok toho, čo uvádza bežne.

Recenzia Coinbase: Kryptomeny v ponuke, história, produkty, hodnotenie + bonus $10

Zdroj: Cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.