Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Cena Bitcoinu je menej volatilná, než mnohé akcie v indexe S&P500

Článok

Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť Van Eck zverejnila v piatok výsledky výskumu, ktorý naznačuje, že Bitcoin je v súčasnosti menej volatilný než niečo medzi štvrtinou až tretinou akcii kótovaných v indexe S&P500, ktorý združuje najhodnotnejšie akcie obchodované na amerických burzách.

VanEck na základe týchto zistení upozornil, že označovanie Bitcoinu za prilíš volatilné aktívum, ktoré je veľmi odlišné od tradičných akciových a kapitálových trhov je už nepravdivé. Realita totiž ukazuje, že najväčšia kryptomena sa obchoduje s volatilitou podobnou mnohým rešpektovaným akciám.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pri pohľade na hodnotu akcii S&P500 od začiatku roku 2020 možno uviesť, že 29% firiem z tohto indexu zaznamenalo volatilnejšie pohyby svojej hodnoty než Bitcoin a 22% z nich aj v rámci časového úseku posledných 90 dní.

VanEck si dovolil uverejniť tieto pre Bitcoin pozitívne správy napriek tomu, že ako správcovská firma drží značnú časť svojich financií v na zlato zameraných fondoch, pričom zlato je označované za hlavného konkurenta Bitcoinu.

Na druhú stranu treba uviesť, že táto spoločnosť sa nikdy Bitcoin nestavala chrbtom. Dokonca sa snažila o schválenie Bitcoin ETF u Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC), no jej žiadosť rovnako ako doposiaľ všetky ostatné žiadosti o ETF bola zamietnutá. Spoločnosť taktiež nedávno vydala správ, v ktorej odporučila inštitucionálnym investorom zváženie expozície do Bitcoinu. Je teda možné, že VanEck si týmto spôsobom pripravuje pôdu, pre podanie ďalšej žiadosti o schválenie prvého Bitcoin ETF.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.