Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin ETF za horizontom? CBOE chce zalistovat žiadosť od Van Eck

Článok

bitcoin-etf
Canva.com

Koncom roka 2020 podaná žiadosť spoločnosti VanEck o schválenie vôbec prvého Bitcoin ETF na území Spojených štátov s názvom VanEck Bitcoin Trust získala včera silného partnera v podobe americkej burzy CBOE BZX Exchange. Tá totiž Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC) požiadala, aby mohla tento produkt priviesť skrz svoju platformu na americký trh.

V USA boli doposiaľ všetky žiadosti o Bitcoin ETF zamietnuté. Už v roku 2016 sa ako prvý snažili o schválenie bratia Winklevossovci, zakladatelia burzy Gemini. Následne neuspeli ani žiadosti od firiem Bitwise, Phoenix Wilshire, či práve VanEck a CBOE.

,,CBOE podala žiadosť zalistovať Bitcoin ETF od VanEck. Je veľmi nepravdepodobné, že by to urobili len tak náhodne. Môže byť Bitcoin ETF za horizontom?,“ tweetol na margo tejto novinky Anthony Pompliano.

Bitccoin ETF je investičný fond obchodovaný ako akcie, ktoré je možné kúpiť a predať v akýkoľvek čas počas toho doby otvoreného trhu. Tým sa odlišuje od podielových fondov a ďalších investičných produktov.

Súčasnou najobľúbenejšou alternatívou k neexistujúcemu Bitcoin ETF je Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) od firmy Grayscale, ktorá drží viac než 640 000 BTC. Ten sa však častokrát obchoduje za vyššiu prémiovú cenu a je určený len solventnejším investorom vzhľadom na minimálnu výšku vstupného kapitálu 50 000 USD. Okrem toho má tento produkt fix 6 mesiacov, počas ktorých nemôže inštitúcia tieto “akcie viazané na bitcoiny” predávať.

Kým v USA ešte nebolo povolené žiadne Bitcoin ETF, v Kanade v úvode roka uspeli u miestneho regulátora hneď dve žiadosti. Oba fondy od firiem EvolvePurpose si rýchlo získavajú veľkú popularitu a preto sa bude na prípadne schválenie prvého amerického ETF opäť sústrediť veľká pozornosť.

Niektorí analytici si myslia, že rok 2021 by mohol byť tým, kedy SEC konečne udelí súhlas na takýto produkt. Trh v porovnaní s predošlými rokmi vyspel a okrem toho je na čele komisie SEC nová tvár v podobe Garyho Genslera, ktorý je známy ako odborník na kryptomeny a blockchain technológiu.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.