Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Cathie Wood sa nevzdáva – Ark Invest opätovne žiada o schválenie Bitcoin ETF

Článok

Bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Spoločnosť Ark Invest sa vracia do boja o schválenie spotového Bitcoin ETF. Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) jej poslednú žiadosť, ktorú podala spoločne s 21Shares, v apríli zamietla.

ARk Invest, investičná spoločnosť Cathie Woodovej, svoj boj napriek predošlému zamietnutiu spotového ETF na Bitcoin nevzdáva a na SEC predložila 13. mája 2022 novú žiadosť o povolenie tohto investičného produktu, ktorý na americkom trhu stále nezískal potrebný súhlas. SEC sa k novej žiadosti musí vyjadriť najneskôr do 24. januára 2023.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podľa nového podania je investičným cieľom ARK 21 Shares Bitcoin ETF sledovať výkonnosť bitcoinu v súlade s výkonnosťou indexu S&P Bitcoin index. ,,V snahe dosiahnuť svoj investičný cieľ bude trust držať bitcoiny a bude denne oceňovať akcie na základe indexu,“ píše Ark Invest v popise žiadosti.

SEC všetky doterajšie žiadosti o Bitcoin ETF zamietla

SEC doposiaľ zamietla desiatky žiadosti o spotové Bitcoin ETF, pričom v drvivej väčšine prípadov argumentovala rovnako – žiadateľ nedokáže zabrániť manipulácii ceny BTC na spotovom trhu.

Najhorúcejším želiezkom v o ohni je v súčasnosti žiadosť od Grayscale Investments, ktorá sa finálny verdikt od SEC dozvie najneskôr 6. júla. Firma, ktorú vedie Michael Sonnenshein tvrdí, že ak SEC jej žiadosť zamietne, obratí sa na súd, pretože nepozná žiadny dôvod, prečo by spotové ETF na Bitcoin nemalo byť povolené, keď SEC v roku 2021 povolila viacero Bitcoin Futures ETF podľa zákona o cenných papieroch z roku 1940 a v roku 2022 aj následne dve žiadosti podľa zákona o cenných papieroch z roku 1933.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.