Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Čas na korekciu Bitcoinu? Prémia na Coinbase Pro klesla

Článok

Bitcoin pád
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V čase, kedy sa Bitcoin chýlil prvýkrát v histórii k prekonaniu ceny 50 000 USD, sa cena BTC prepadla o niekoľko tisíc dolárov a v súčasnosti sa nachádza nad úrovňou 46 000 USD. Aktuálna situácia na populárnej americkej  burze Coinbase Pro zároveň naznačuje, že korekcie nemusí byť koniec.

Spoločnosťou, ktorá sa veľmi podrobne venuje sledovaniu obchodných aktivít na Coinbase Pro, je CryptoQuant. Táto firma dokonca spravuje takzvaný Coinbase Premium Index, ktorý sa po dlhšej dobe otočil do záporných hodnôt.

Tento index porovnáva hodnotu Bitcoinu na Coinbase Pro a na ostatných veľkých burzách ako sú Binance, Huobi či OKEX, pričom v poslednom období platilo, že cena BTC bola na Coinbase Pro vyššia než na Binance a spol. To naznačovalo, že v USA je veľký dopyt po BTC a preto sa na tejto platforme obchodoval “za prémiovú cenu”.

Aktuálny prepad ceny na Coinbase Pro môže naznačovať, že Bitcoin sa dostal do fázy, kedy možno očakávať korekciu. Podobne to vidí aj CEO firmy CryptoQuant Ki Young, ktorý si myslí, že prekonať cenu 50 000 USD môže byť pre Bitcoin v nasledujúcich týždňoch ťažkým orieškom.

,,Súčasná nákupná sila neprichádza z Coinbase. Neexistuje už žiadna prémia na Coinbase v porovnaní s Binance, Hiobi či Okex. Buďte opatrní,” upozornil v ďalšom “tweete“.

Sledovať dianie na Coinbase Pro je užitočné najmä z dôvodu, že ide o populárnu burzu medzi inštitúciami, ktoré ju častokrát využívajú pre svoje OTC obchody (mimoburzové obchody). Hoci tieto veľká nákupy nemajú okamžitý dopad na cenu BTC, znamenajú, že klesá ponuka BTC, čo vytvára tlak na rast ceny. Coinbase Premium Index je teda jedným zo spôsobom, ako krátkodobo merať inštitucionálnych dopyt po BTC.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.