Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cardano stúplo o takmer 17% – nálade prispelo spustenie cross-chain bridge

Článok

Cardano
Zdroj: Unsplash.com

Cena kryptomeny Cardano (ADA) stúpla za posledných 7 dní o takmer 17%, vďaka čomu predbehla v poradí najhodnotnejších kryptomien XRP aj Solana (SOL) a zaradila sa s výnimkou stablecoinov hneď na štvrté miesto za Bitcoin, Ethereum a Binance Coin.

Súčasná cena Cardano (ADA) je 0,61 USD, no počas lokálneho topu v predošlých 24 hodinách bola až na úrovni 0,67 USD. Mince ADA  sa pritom ešte pár dní dozadu obchodovali len za 0,45 USD. Nutné je ale upozorniť, že od historických maxím dosiahnutých 2. septembra 2021 na úrovni 3 dolárov a 9 centov je cena mincí ADA stále extrémne vzdialená – až o približne 80%.

Súčasný rast ceny ADA možno vysvetliť viacerými faktormi. Dozaista mu prispel výrazný rast objemov obchodovania ADA, kdeže v predošlých 24 hodinách podľa portálu DeCrypt stúpol na 2,4 miliardy dolárov, čo bolo o 272% viac než v predošlý deň.

Lagon cross-chain prináša využitie USDC na Cardano

Zrejme najväčší podiel na súčasný „hype“ okolo Cardano má výrazne zvýšená aktivita v rámci DeFi ekosystému tejto kryptomeny k čomu prispelo spustenie Lagon cross-chain mostu (bridge) postaveného na Milkomeda sidechaine, ktorý odteraz umožňuje prevody druhého najväčšieho stablecoinu na trhu USDC z Ethereum blockchainu práve na blockchain Cardano.

Začlenením USDC na Cardano sa výrazne posilňuje ekosystém decentralizovaných financií (DeFi) tohto blockchainu, pričom plánovaná skorá podpora Lagon cross-chain bridge pre všetky ERC-20 tokeny môže tento fundament ešte viac umocniť.

Portál DeCrypt dopĺňa, na Cardano aktuálne beží 92 Dapps, pričom mnohé ďalšie sú vo vývoji. Pokiaľ však ide o adopciu DeFi na tomto blockchaine, podľa dát DeFi Lama je z pohľadu celkovej uzamknutej hodnoty tokenov (TVL) stále až na 31. priečke s hodnotou približne 142 miliónov dolárov. Pre ilustráciu TVL Ethereum je na úrovni až 71 miliárd dolárovBinance Smart Chain na úrovni 8,81 miliárd USD.

Očakávania od stablecoinu Djed a hardforku Vasil

Očakávania Cardano komunity sú medzitým vkladané aj do natívneho algoritmického stablecoinu Djed, o ktorom sa píše už dlhšiu dobu a Cardano sa tiež pripravuje na júnový verejný testnet hardforku Vasil, ktorý má výrazným spôsobom zlepšiť škálovanie tohto blockchainu, čo môže prispieť k jeho výraznejšiemu používaniu v DeFi sektore.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.