Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cardano spustilo staking na testnete Shelley. Záujem je veľký

Článok

Cardano shelley
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Staking kryptomeny Cardano (ADA) bol úspešné spustený. V priebehu prvých 24 hodín doňho zapojili držitelia tokenov viac ako 5 miliárd mincí ADA v hodnote približne 195 miliónov dolárov.

Spoločnosť IOHK informovala o úspešnom spustení testnetu Shelley na Twitteri: ,,Naša úžasná Cardano komunita vyvinula cez víkend obrovské úsilie s vyše 240 poolmi (ďalšie pribúdajú), ktoré sú pripravene na staking. Ďakujeme vám. Hodlerom ADA dáme vedieť hneď ako to bude možné, kedy budú mať odmeny za staking dostupne na ich peňaženkách – prihláste sa na odber informácii na staking.cardano.org.”

Zo spomínaných 240 poolov bolo aktívnych v prvý deň od spustenia približne 120. Spoločnosť IOHK je presvedčená, že Cardano je na dobrej ceste dosiahnuť svoj cieľ vytvoriť 1 000 funkčných staking poolov, vďaka čomu by sa Cardano mohlo stať decentralizovanejšou kryptomenou než je samotný Bitcoin.

IOHK ponúka užívateľom, ktorí sa zapojili do testovacej fázy  kalkulačku, ktorá im umožni vypočítať si odhadovanú odmenu, ktorú dostanú za staking ADA. Napríklad tí, ktorí vložili 100 000 ADA, čo je v súčasnosti okolo 3 600 dolárov, by mohli zarobiť okolo 260 dolárov ročne.

Po úspešnom testnete je naplánované ostré spustenie fázy Shelley, ktoré umožní zapojiť sa do stakingu všetkým držiteľom ADA tokenov. Očakáva sa, že by sa tak mohlo stať už začiatkom roka 2020, no my skôr uvádzame triezvejší odhad okolo prvej polovice roka 2020.

Na vízii stakingu Cardano je zaujímavé to, že užívatelia budú môcť so svojimi ADA tokenmi neustále narábať a do stakingu sa môžu zapojiť držitelia akéhokoľvek množstva tokenov bez ohľadu na ich celkovú hodnotu.

Zdroj: cointelegraph.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.