Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cardano spúšťa spoluprácu s Wolfram. Získa tým ďalší zdroj dát

Článok

Cardano ADA
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Vývojárska spoločnosť IOHK, ktorá pracuje na blockchaine Cardano (ADA), oznámila uzatvorenie partnerstva s firmou Wolfram Alpha. Toto partnerstvo by malo umožniť interakciu medzi Cardanom a “strojom na odpovede”, ktoré vytvoril Wolfram Research.

Jednou zo zásadných úloh Cardano po spustení smart kontraktov bude vyriešenie problematiky oracle. Jednoducho povedané zariadiť, aby sa daný blockchain dokázal efektívne a rýchlo dostať k potrebným informáciám “tretích strán”, ktoré následne budú vedieť Cardano vývojári využívať v rámci svojich decentralizovaných aplikácii.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Túto problematiku chce Cardano riešiť hneď viacerými spôsobmi. Patrí medzi ne získavanie dát cez SPO (StakePool Operátorov), ktorí budú prístupovým bodom pre externé informácie. Druhým spôsobom je skrz Singularity Net za pomoci umelej inteligencie, nuž a tretí práve pomocou Wolfram, ktorý využíva napríklad aj Siri či Alexa. Počíta sa však napríklad aj s interakciou s Chainlink, teda projektom, ktorý je zameraný práve na problematiku oraklov.

Čo to ale vlastne Wolfram je? Jaromír Tesař z Cardano skupiny popísal službu ako “stroj na odpovede vytvorený Wolfram Research. Ide o službu, ktorá sa snaží priamo odpovedať na otázky užívateľov. Na rozdiel od vyhľadávacích služieb ako je napríklad Google, Wolfram Alpha vám rovno poskytne odpoveď, nie len zoznam stránok.” 

Hlavná tvár Cardano a šéf IOHK Charles Hoskinson si spoluprácu s Wolfram veľmi chváli. Upozornil, že zo zoznamu Fortune 500 už azda neexistuje spoločnosť, ktorá by Wolfram nevyužívala. Podľa jeho názoru ide o jedného z najväčších poskytovateľov súborov dát na svete. Pri kombinácii is tým, čo ponúka Singularity Net s jej umelou inteligenciou tak získa blockchain Cardano obrovské množstvo potrebných dát.

Informácie takto získane však musia spĺňať tri kľúčové vlastnosti – musia byť pravdivé, dostupne a kompletne. Pravdivosť znamená, že sú dokázateľne overené. Dostupnosť to, že sú ľahko prístupné a úplnosť, že je s nimi možné pracovať.

IOHK tvrdí, že prepojenie Wolfram a Cardano by malo byť realizované v roku 2021. Konkrétnejšie termíny však neboli uvedené. Má ísť o jeden z dôležitých nástrojov, ktorí motivuje, aby čoraz viac vývojárov prešlo práve na Cardano.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.