Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cardano, Polkadot či Cosmos na Grayscale? Gigant sa pripravuje na DeFi boom

Článok

Cardano Polkadot Grayscale
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V čase, kedy by mohol vďaka kauze okolo GameStop a Robinhood nastať obrovský retailový boom okolo decentralizovaného financovania (DeFi), sa najväčší inštitucionálny hráč na poli kryptomien firma Grayscale podľa všetkého rozhodla zamerať práve na tento sektor.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Túto skoutočnosť naznačujú žiadosti, ktoré Grayscale podala na korporátny register v štáte Delaware. Ide o žiadosti o povolenie vytvorenia investičných produktov (trustov) pre kryptomeny Cardano (ADA), Polakdot (DOT), Cosmos (ATOM), Monero (XMR) a Aave (AAVE). Zaujímavé je, že Cardano, PolkadotCosmos sú smart chainy, ktoré môžu byť vhodnými ekosystémami pre rozmach decentralizovaného financovania, kým Aave je populárny už fungujúci DeFi protokol a Monero je kryptomena zameraná na súkromie v rámci blockchain transakcií.

Potenciálne nové Grayscale trusty sa pridávajú k prihláškam u kryptomien Chainlink, Decentraland, Tezos a Basic Attention Token (BAT). Treba však uviesť, že podanie žiadosti automaticky neznamená, že Grayscale tieto trusty na 100% otvorí.

,,Grayscale vždy hľadá možnosti, ako priniesť produkty, ktoré vyhovujú požiadavkám investorov. Príležitostne robíme takého rezervácie, hoci toto podanie neznamená, že produkt určite prinesieme na trh. Grayscale oznamuje a naďalej bude oznamovať investorom, keď budú nové produkty k dispozícii.”

Ku Grayscale treba poznamenať, že ide o firmu, ktorá vlastní viac než 600 000 BTC a v čase doposiaľ neschváleného Bitcoin ETF sa stala pre mnohé inštitucionálne spoločnosti najjednoduchším nástrojom, ako investovať regulovaným spôsobom do Bitcoinu bez nutnosti túto kryptomenu držať v osobnom vlastníctve.

Medzitým spoločnosť Kingfisher Capital, ktorá patrí k významným správcovským spoločnostiam v americkom štáte Severná Karolína potvrdila v oznámení pre Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC), že kúpila 10 667 akcii spoločnosti Grayscale Bitcoin Trust (GBTC). Ide o hodnotu približne 350 tisíc dolárov.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.