Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cardano: IOHK je v záverečnej fáze veľkej africkej dohody

Článok

Afrika Cardano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť IOHK, ktorá stojí za vývojom kryptomeny Cardano (ADA), je podľa riaditeľa tejto spoločnosti pre oblasť Afriky John O’Connora veľmi blízko, aby úspešne dotiahla do konca dôležitú zmluvu súvisiacu s významnou časťou “čierneho kontinentu“.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Afrika je dlhodobo označovaná za potenciálny “raj” pre rozvoj blockchain technológie vzhľadom na to, že má nedostatočne vybudovanú finančnú infraštruktúru a nezaťažujú ju prísne regulácie typické pre západný svet. Len málo kryptoprojektov však podniká v Afrike konkrétne kroky. Neplatí to však o Cardano, ktoré dlhodobo tvrdí, že práve Afrika je tou oblasťou, na ktorú sa chce primárne sústrediť.

Blížiaci sa termín oznámenia významných dohôd o spolupráci avizoval niekoľkokrát aj zakladateľ Cardano a šéf IOHK Charles Hoskinson. Tvrdí, že procesy sú rozbehnuté na viac strán a už čoskoro sa komunita dozvie všetky podrobnosti.

O ambíciách Cardano hovoril v rozhovore pre Proof of Africa spomínaný John O’Connor, ktorý uviedol: ,,Môžem povedať, že sme v záverečnej fáze oznámenia veľkej vládnej zmluvy, ktorá by umožnila zapojenie niekoľkých miliónov užívateľov na platformu pre implementáciu blockchainu v reálnom svete.”

Okrem Etiopie, kde O’Connor trávi väčšinu času, IOHK sa podľa tvrdení portálu CryptoSlate zameriava taktiež na Juhoafrickú republiku, Keňu, Nigériu, Tanzániu a ďalších 15 afrických krajín.

Pokiaľ ide o Tanzániu, Cardano by vraj mohlo zabezpečiť jej obyvateľom za spolupráce s telekomunikačnými poskytovateľmi digitálnu identitu a prístup k platobnej sieti Cardano. V prípade Juhoafrickej republiky O’Connor zmienil, že IOHK pracuje v tejto krajine na zaujímavom projekte, ktorý sa týka poisťovníctva.

Vyzerá to tak, že všetky projekty, na ktorých Cardano v Afrike pracuje, budú založené na riešení problematiky identity pomocou riešeenia Atala PRISM.

,,Máme celkom rozumné nápady, aby sme dokázali behom roka až dvoch priviesť na našu palubu pre riešenie problematiky identít 100 miliónov ľudí. Môže sa to zdať ambiciózne, ale rozsah afrického kontinentu v skutočnosti znamená, že je to veľmi realistické,” dodal.

Všetky podrobnosti vraj budú oznámené už koncom februára, pričom oficiálne ich zverejní práve spoločnosť IOHK. Podľa O’Connora pôjde o historicky najväčšiu implementáciu blockchain technológie v reálnom svete.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.