Jedným z dôvodov pre pokles cien môže byť aj pretrvávajúci rast výnosov zo štátnych pokladničných poukážok v USA. Na trhu je tak možné pozorovať nechuť investorov k rizikovým aktívam, ku ktorým sa radia aj kryptomeny.
Bitcoin nie je jedinou veľkou kryptomenou, ktorá zaznamenala straty. Ethereum napríklad tiež vymazalo nedávne zisky po aktualizácii softvéru Shapella a zaznamenalo tak prepad o zhruba 12,5 %.
Analytici vidia len miernu korekciu
Mnohí investori berú predpovede ceny Bitcoinu s rezervou, keďže mnohé z nich môžu obsahovať protichodné názory. Množstvo uznávaných analytikov však vidí priestor pre miernu korekciu.
Joe Dipasquale, CEO BitBull Capital, vidí korekciu smerom ku 25 000 až 27 000 $ ako pozitívny signál, ktorý môže Bitcoin ďalej povzbudiť v raste. Tvrdí, že pokiaľ sa Bitcoin udrží v najhoršom scenári nad hranicou 22 000 $, môžeme očakávať ďalší rast nahor. Hranicu 22 000 $ tak stále považuje za zdravý pokles.
Michaël van de Poppe, jeden z najsledovanejších analytikov a obchodníkov na Twitteri tvrdí, že Bitcoin má vyššiu šancu rastu nad 28 800 $, naopak odhaduje nízku pravdepodobnosť poklesu pod 25 000 $. Podľa jeho názoru sa očakáva, že Bitcoin pritiahne viac likvidity, ktorá vytlačí cenu nad 30 000 $.
Doctor Profit, ďalší známy obchodník a analytik, zastáva názor, že pokiaľ Bitcoin dosiahne znovu na dno 20 000 $, investori, ktorí premeškali otvorenie pozícií by nemali váhať a využiť túto nákupnú príležitosť.
Takmer všetci z odborníkov na kryptomeny neočakávajú pokles ceny Bitcoinu pod 20 000 $, preto pokiaľ investujete dlhodobo, nemali by ste sa nechať vyrušiť krátkodobými výkyvmi.
Halving by dokonca mal priniesť rast
Bloomberg Intelligence a Matrixport očakáva, že ďalší halving Bitcoinu by mohol priniesť rast až 78%.
Halving je udalosť v sieti Bitcoin, ktorá znižuje odmeny minerom za ťažbu Bitcoinov o polovicu. To znamená, že dostávajú vždy len 50 % z toho, čo predtým. Halving slúži ako kontrola inflácie, ktorá obmedzuje ponuku nových Bitcoinov vydávaných do obehu.
Halving je definovaný v protokole Bitcoinu a doposiaľ sa uskutočnil trikrát, v rokoch 2012, 2016 a 2020.
Ďalší halving sa uskutoční približne v apríli 2024, čo zníži odmeny za ťažbu zo 6,25 BTC na 3,26 BTC. Cena Bitcoinu doposiaľ s každým halvingom rástla a aktuálne neexistuje dôvod, prečo by tomu tak nemalo byť aj teraz. Niektoré odhady predpovedajú, že halving by mohol pomôcť s rastom až nad hranicu 50 000 $.
Ebook: TOP 5 AI kryptomien
Dostupné na stiahnutie
Bitcoin alternatíva – Love Hate Inu
Bitcoin môže v budúcnosti opäť dosiahnuť nové historické maximá. Je však nepravdepodobné, že zaznamená rovnaký rast ako v predchádzajúcich cykloch z dôvodu veľkej kapitalizácie a konkurencie zo strany iných digitálnych aktív.
Asi jeden z najúspešnejších predpredajov, po ktorom sa investori obhliadajú, aktuálne predstavuje kryptomena Love Hate Inu (LHINU). Love Hate Inu funguje zároveň ako platforma zameraná na sociálne siete. Je inšpirovaná psími meme kryptomenami a v posledných týždňoch sa stala hitom internetu.
Platforma bude poháňaná kryptomenou LHINU a umožní používateľom zapájať sa do diskusií a nezávisle hlasovať v prieskumoch na akúkoľvek tému. Ak máte radi súťaže, hlasovanie si môžete vyskúšať už teraz. Platforma spustila voľne prístupnú hlasovaciu súťaž s výhrou 10 000 $.
Systém hlasovania je postavený na technológii blockchain, ktorá zabezpečuje, aby bol spravodlivý, transparentný a bezpečný. Na rozdiel od iných meme kryptomien tak LHINU prináša reálne využitie.
Na zabezpečenie financovania rozvoja platformy Love Hate Inu v súčasnosti prebieha predpredaj tokenov LHINU. Predpredaj zažíva obrovský úspech, pretože Love Hate Inu dokázala vyzbierať len za niekoľko týždňov viac ako 6,8 milióna dolárov.
Predpredaj čoskoro vstúpi do piatej fázy a očakáva sa, že dosiahne pevnú hranicu 10 miliónov dolárov, ktorú si platforma vytýčila pred spustením. 1 LHINU sa aktuálne predáva za 0,000135 $.
Celková zásoba LHINU je stanovená na 100 miliárd, pričom 90 % z nich (90 miliárd) je určených na predpredaj. Na rozdiel od iných kryptomien má preto LHINU pred sebou potenciál zdravého rastu ceny, keďže väčšina z celkového množstva je určená pre širokú verejnosť.
Toto prerozdelenie zabráni možnej manipulácii s cenou na trhu tak, ako sme to mohli vidieť u iných kryptomien, keď zakladatelia a rôzne veľryby vlastnili veľkú časť mincí. Podľa bielej knihy projektu tak bude väčšina LHINU distribuovaná členom komunity, ktorí projektu veria.