Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bývalý stratég z JPMorgan je ohľadom Bitcoinu optimista. Dr. Doom naopak hovorí, že bublina konečne praskla

Článok

Lee a Roubini
Lee a Roubini

Kým Bitcoinoví skeptici hovoria o tom, že bublina konečne praskla, iní sa domnievajú, že súčasná korekcia je dobrou príležitosťou na investovanie do kryptomien.

Lee vidí príležitosť na investovanie

Stratég z Wall Streetu Tom Lee, ktorý v minulosti pracoval pre JPMorgan, je ohľadom budúcnosti kryptomien optimista. Lee aktuálne spravuje firmu pre prieskum trhu Fundstrat Global Advisors v mene ktorej povedal svojim klientom, že teraz majú skvelú príležitosť a mali by zvážiť ďalšiu investíciu do kryptomien.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Zažili sme pár hrozných týždňov, ale základný pozitívny príbeh kryptomien zostáva neporušený,” povedal v rozhovore pre CNBC, ktorý sa uskutočnil len pár hodín po tom ako cena Bitcoinu klesla prvýkrát od novembra pod 8 tisíc dolárov.

Lee povedal svojim klientom, aby nerobili paniku a pripomenul im históriu, kedy po takýchto pádoch nasledoval v relatívne krátkom čase výrazný rast. ,,Takéto výpredaje boli nasledované nárastmi v priemere o 150 percent do 84 dní,” odvoláva sa na svoje štatistiky.

Lee očakáva, že cena Bitcoinu do polovice roka dosiahne 20 tisíc dolárov a potom ešte pred novým rokom bude na novom ATH 25 tisíc USD. Vzrušujúcu budúcnosť predpovedá aj Ethereu, ktorému tipuje do konca roka cenu 1900 USD (teraz 936$). Kryptomenu NEO vidí na úrovni 250 dolárov (teraz 119$) a Ethereum Classic (teraz 23$) podľa neho dosiahne hodnotu 60 dolárov.

Juhoafrický investor verí Bitcoinu a vychvaľuje Ethereum

Optimista je aj Ran Neuner, juhoafrický kryptotrejder a zakladateľ spoločnosti ONCHAIN CAPITAL, ktorý je častým hosťom CNBC. V rozhovore pre túto televíziu povedal, že pred rastom možno príde ešte hlbší pád, no očakáva, že hodnota Bitcoinu sa vráti ešte v roku 2018 na 20 tisíc dolárov. Neuner počas interview vzdal veľký kompliment ľudom, ktorí stoja za kryptomenou Ethereum, ktorých označil za najinteligentnejších ľudí na svete. Ethereum má podľa neho množstvo využití a preto doňho investuje.

Roubini hovorí o prasknutiu bubliny

Výrazne odlišný názor než Lee a Nenner má Nouriel Roubini, predseda Roubini Macro Associates, vysokoškolský profesor na New York University Stern School of Business a autor mnohých ekonomických analýz. Roibini prezývaný tiež “Dr. Doom” označil Bitcoin v rozhovore pre Bloomberg za ,,najväčšiu bublinu v histórii ľudstva’’ a dodal, že konečne praská. ,,A nie je to len Bitcoin. Je tu viac než 1300 kryptomien a ICOs, pričom mnohé z nich sú ešte horšie,” povedal tiež.

Aj dnes vám prinesieme súhrn top správ dňa zo sveta kryptomien. Sledujte náš web.

 

Ak sa Vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Taktiež si môžete aktivovať notifikácie, cez ktoré vás okamžite upozorníme na nový obsah. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.