Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Bývalý CEO Google uznal, že kryptomeny sa dávajú dokopy – vo Web 3.0 vidí potenciál

Článok

Ethereum
Zdroj: Unsplash.com

Bývalý generálny riaditeľ giganta Alphabet (Google) Eric Schmidt uznal potenciál Web 3.0, čiže decentralizovaného internetu, ktorý môže vzniknúť na pleciach decentralizovaných kryptomien, hoci tvrdí, že ide o niečo, čo podľa jeho názoru nie je “úplne normálne.“

Eric Schmidt sa rozprával o potenciáli a budúcnosti Web 3.0 so spoluzakladateľom spoločnosti Chainlink Labs Sergejom Nazarovom.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Som historickým skeptikom,” vysvetlil Schmidt, prečo bol v predošlých rokoch ohľadom kryptomien veľmi skeptický. Teraz však vidí pokrok, o ktorom ho presvedčil aj prechod Ethereum na Proof of Stkae konsenzus. ,,Je to dôkaz, že vaše odvetvie sa dáva dokopy,” povedal Nazarovovi z Chainlinku, ktorý sa špecializuje na oracle riešenia pracujúce s dátami z reálneho sveta, ktoré prenáša do decentralizovaného ekosystému Ethereum.

Schmidt počas diskusie priznal, že Web3 napreduje, no stále má voči nemu výhrady. Myslí si, že súčasné smart kontrakty “sú slabé vo svojich schopnostiach” a že marketing Web3 “predbieha realitu”.

Pokiaľ ide o Chainlink, pochválil ho, pretože si myslí, že v jeho konkurenčnom prostredí škáluje lepšie, než ostatní. Portal Decrypt dopĺňa, že tvrdenia bývalého CEO v tejto veci nemožné podceňovať, keďže na riešeniach súvisiacich s Web2 pracoval viac ako 30 rokov.

Shmidt následne uviedol, že náboženstvom fanúšikov kryptomien je “nedôverovať ľudom, dôverovať protokolu”, pričom vyzdvihol vznikajúcu technológiu Zero Knowledge Proofs (ZK-Proofs), ktorá umožňuje overovanie údajov bez odhalenia súkromných informácii. Shcmidt si myslí, že práve táto technológia bude transformačná a extrémne dôležitá pre prijatie Web3, pričom poznamenal, že ZK Proofs úplne zmenia skúsenosti s kryptomenovými transakciami.

Bývalý CEO Google dal kryptokomunite na záver zaujímavú radu, keď uviedol, že by nemala žiadať reguláciu kryptomien priskoro, pretože technológia sa stále vyvíja a objavuje sa celý rozsah potenciálnych problémov. Taktiež poznamenal, že libertarianizmus  nie je životaschopnou filozofiou ani vo svete kryptomien. ,,Spoločnosti veľmi neodmeňujú libertariánske myslenie. Vlády vždy presadia svoju autoritu,” varoval.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.