Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Buterin: Ethereum je hotové na 40%, po prechode na Proof of Stake bude na 55%

Článok

Ethereum
Zdroj: Pixabay.com

Zakladateľ kryptomeny Ethereum (ETH) Vitalik Buterin počas minulotýždňovej ETH konferencie v Paríži skonštatoval, že práce na Ethereum nebudú zďaleka u konca ani po blížiacom sa prechode tejto kryptomeny na Proof of Stake (PoS) konsenzus.

Vitalik Buterin uviedol, že po merge, teda ostrom zlúčení súčasného Ethereum s beacon chainom, čím prejde blockchain ETH de facto na nový konsenzus Proof of Stake (PoS), budú nasledovať v ďalších rokoch ďalšie významné aktualizácie tejto siete – nazval ich „surge“, „verge“ a „splurge“, pričom poznamenal, že pôjde o kľúčové časti vývoja, ktoré povedú k lepšiemu škálovaniu a decentralizácii.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ešte skôr než naznačil čo-to o ich význame poznamenal, že Ethereum vývojári považujú sieť Ethereum dokončenú len na zhruba 40%, kým u konkurenčného bitcoinu je to vraj okolo 80%. Po dokončení merge a prechodu na Proof of Stake bude považovať Ethereum hotové stále len z 55%, pričom skonštatoval, že ho budú čakať ďalšie veľké zmeny, ktoré z neho spravia výkonnejšiu a robustnejšiu sieť.

Prvým významným krokom bude sharding, čiže riešenie pre lepšie škálovanie Ethereum, ktoré zníži náklady na kumulatívne alebo spojené transakcie a umožní užívateľom prevádzku uzlov. ,,Ethereum dnes dokáže spracovať asi len 15-20 transakcii za sekundu. Toto (nové) Ethereum vrátane kumulácie, vrátane shardingu, bude schopné spracovať 100 000 transakcií za sekundu,“ tvrdí.

Plánované technické vylepšenia tiež umožnia užívateľom stať sa sieťovými validátomi bez toho, aby museli na počítači ukladať veľké množstvo dát. V Proof of Stake sieťach potvrdzujú a overujú transakcie validátori s uzamknutými (stakovanými) mincami, čo v kombinácii s tým, že byť validátorom nebude až tak technický náročné, bude podľa Buterina výborná kombinácia pre posilnenie decentralizácie.

Pod ďalšou fázou „purge“ má na mysli očistenie Ethereum od starej histórie siete, nuž a pokiaľ ide o „splurge“ bol trochu tajomný, keďže povedal, že v rámci nej „pôjde o všetky ostatne zábavné veci.“

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.