Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Burniske by uvítal korekciu, Novogratz čaká, že Bitcoin budú kupovať mladí

Článok

korekcia
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin, Ethereum a mnohé ďalšie altcoiny predviedli počas posledných dni šialenú jazdu. Kým Bitcoin už zdvojnásobil svoje predošlé historické cenové maximum, Ethereum je k tomu blízko a niektoré ďalšie kryptomeny po dlhom období “medveďa” začali aspoň z časti mazať svoje obrovské straty od ATH, ktoré dosiahli na prelome rokov 2017 a 2018.

Vo všeobecnosti sa očakáva, že kým sa nezmení prístup k tlačeniu peňazí zo strán centrálnych bánk, ktoré sa snažia za asistencie vlád týmto spôsobom riešiť ekonomické dopady po pandémii koronavírusu, tak má Bitcoin, ale aj ostatné na tomto trende sa vezúce altcoiny, naďalej potenciál veľkého rastu. Na druhú stranu však čoraz viac analytikov upozorňuje, že Bitcoin potrebuje čas na konsolidáciu. Tento súčasný rast sa totiž javí byť dlhodobo neudržateľný.

Len nedávno sme spomínali, že zdravú korekciu by uvítal aj bitcoinový býk Michael Novogratz. Ten tvrdil, že by ho neprekvapil ani výraznejší prepad ceny. Neznamenalo by to koniec býčieho trhu. Len zdravý nádych pred ďalším potenciálnym rastom.

Obdobne to vidí aj partner spoločnosti Placeholder Capital Chris Burniske. Ten uviedol, že Bitcoin potrebuje konsolidáciu, ak chce v tomto býčom trhu dôjsť až k cene 100 000 dolárov a Ethereum k cene niekoľkých tisíc USD.

Burniske upozornil, že počas predošlého býčieho trhu, ktorý vyvrcholil na cene 20 tisíc USD, Bitcoin zažil niekoľko cenových korekcií (vĺn). Znázornil ich aj na grafe, ktorý zdieľal na Twitteri. Poukázal na ňom, že po prvej “breakout vlne”, ktorá zahájila začiatok bullrunu koncom roku 2015, prišlo počas rastu ceny BTC ešte k piatim veľkým konsolidáciám ceny.

,,Existujú traderi, ktorí sú omnoho zručnejší než ja (ja som dlhodobý investor, nie som obchodník). Majú teda informovanejší pohľad na špecifiká a technické údaje na grafoch 1H/4H/1D. Moje črevá mi však hovoria, aby som očakával korekciu a následne sledoval, kedy dôjde k ďalšej vlne (rastu).”

(My však upozorňujeme, že nikto nepozná budúcnosť a načasovanie korekcie (ak vôbec príde) je naozaj otázne. Špekulovať na rast či predaj ceny bitcoinu obzvlášť z krátkodobého hľadiska je veľmi riskantné).

Mladí vraj využijú stimulačné balíčky na kúpu Bitcoinu

Už vyššie spomínaný Michael Novogratz medzitým povedal, že ďalším impulzom, ktorý povedie k rastu ceny Bitcoinu, budú stimulačné balíčky, ktoré dostanú Američania čakajúci na podporný 2000-dolárový balíček od vlády. Domnieva sa, že mnoho z týchto peňazí skončí na burzách a aj v Bitcoine.

,,Mnoho z toho si nájde cestu na trhy. Je iste, že keď tieto peniaze prídu do rúk mladých ľudí, dajú ich hneď na svoje účty typu Robinhood. Jednou z najzaujímavejších vecí, ktoré som v poslednej dobe videl, bolo sledovanie toho, koľko ľudí kúpilo bitcoiny keď im prišli tieto stimulačne balíčky. Boom. Boom.” vyhláil Novogratz v rozhovore na CNBC.

Zároveň poukázal aj na šialenstvo okolo akcii Tesla, ktorých strmí rast spravil z Elona Muska najbohatšieho muža na svete. ,,Všade je špekulatívny prebytok. Keď sa pozriete čo sa deje okolo Tesly, je to šialenstvo. Musíte si dávať pozor na praskliny. Jedného dňa sa prebudíme a trhy sa obrátia a bude to tvrdé. Avšak neviem kedy to príde.”

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne