Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Bullish signály pre Bitcoin: Stablecoiny mieria na burzy a BTC z nich odchádzajú

Článok

bitcoin ssr
Canva.com, Kryptonovinky koláž, Glassnode

Kombinácia dvoch dôležitých a zároveň ľahko sledovateľných on-chain indikátorov naznačuje, že Bitcoin (BTC) by mohla v dohľadnej dobe čakať nová významná „spanilá jazda”. Upozornil na to portál Cointelegraph odvolávajúci sa na dáta on-chain analytických platforiem Glassnode a CryptoQuant.

Obsah tohto článku nemožno považovať za investičnú radu. Slúži len na informačné účely.

Prvou dôležitou metrikou sú údaje o veľkom príleve stablecoinov na burzy, v tomto prípade predovšetkým Tetherov (USDT). V priebehu utorka 6. apríla a stredy 8. apríla totiž zamierilo na hlavné burzy viac ako 2,27 miliardy USDT. Upozornil na to analytik William Clemente III na základe dát od Glassnode.

Ide o najväčší prílev stablecoinov na burzu v priebehu krátkeho časového úseku od polovice marca, čo naznačuje, že kupujúci sa pripravujú na vstup do trhu po ďalšej cenovej korekcii BTC.

Na tieto pohyby ako prvý upozornil vo štvrtok analytik Lex Moskovski z Moskovski Capital, ktorý informoval: ,,476 miliónov USDT bolo včera (stredu) vložených na burzy v priebehu jednej hodiny, aby kúpili prepad (dip). Vždy keď vidíme, že cena spadne, nie je žiadna núdza o hotovosť.“

 Moskovski tým naznačil, že na trhu aktuálne neexistuje niečo ako nedostatok kapitálu na kúpu. Naopak existuje veľa financií, ktoré čakajú na investičnú príležitosť pri poklesoch ceny BTC. Stablecoinov v obehu je čoraz viac, čo potvrdil aj technologický riaditeľ firmy Bitfinex Paolo Ardoino, ktorý upozornil, že trhová kapitalizácia USDT prekonala už hranicu 42 miliárd dolárov.

Stablecoiny USDT sú vlastne digitálne doláre, ktoré je možné veľmi ľahko zameniť za bitcoiny. Keď mieria na burzu, predstavujú akúsi “palebnú silu”, ktorú je možné kedykoľvek využiť na kúpu Bitocinov respektíve iných kryptomien.

Vzťah medzi kapitalizáciou BTC a kapitalizáciou stablecoinov sleduje aj on-chain indikátor SSR (Stablecoin supply ratio). Keď hodnota indikátor klesá, naznačuje to, že stablecoiny majú väčšiu kúpnu silu, čo je práve trend, ktorý sledujeme v posledných týždňoch. Pri historickom pohľade na SSR je pritom zrejmé, že pri raste kúpnej sily stablecoinov mal Bitcoin tendenciu rásť na hodnote.

glassnode-studio_bitcoin-stablecoin-supply-ratio-ssr

,,Keď sa stablecoiny presúvajú na burzy, väčšinou tam idú s cieľom nakupovať. Časť z nich môže byť použitá na pôžičky pre obchodníkov používajúcim pákové obchodovanie. Avšak aj to je býčí signál, pretože to znamená dopyt po longovaní,” doplnil Lex Moskovski.

Prílev nových stablecoinov na burzy sa teda javí byť býčím signálom, nakoľko stúpa celková hodnota kapitálu, ktorá môže byť v dohľadnej dobe premenená na investíciu do BTC respektíve iných kryptomien.

Bitcoiny stále opúšťajú burzy

Popri tom je nutné zdôrazniť ďalší mimoriadne dôležitý on-chain indikátor o úbytku počtu bitcoinov z búrz. Čiže kým stablecoiny maria na burzy, z búrz odchádzajú bitcoiny, čiže je ich k dispozícii na kúpu čoraz menej a financií na ich kúpu je čoraz viac.

Výbery BTC z búrz sú vo všeobecnosti vnímane ako silný býčí signál, pretože výber BTC z burzy znamená, že majiteľ daných BTC nemá v tomto momente záujem túto kryptomenu predávať. Naopak ak by sme videli rastúci trend prílevu BTC na burzy, mali by sme vážne spozornieť.

Trend odlivu BTC z búrz je očividný už len pri pohľade na 6-mesačný graf od Glassnode. V čase screenshotu bolo na burzách už len 2,33 milióna BTC, čo je o 600 000 BTC menej, než takto pred rokom a zároveň najmenej od júla 2018 (vtedy však existovalo o vyše 1,8 milióna BTC menej).

glassnode-studio_bitcoin-balance-on-exchanges-all-exchanges

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne