Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Britský ekonóm: USA by malo integrovať Bitcoin do svojho finančného systému

Článok

Niall Ferguson
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Niall Ferguson, ktorý je rešpektovaným britským ekonómom a finančným historikom, tvrdí, že Spojené štáty Americké si musia nájsť vlastný spôsob, akým prispejú k adopcii kryptomien bez toho, aby sa inšpirovali tým, ak to robí Čína pri realizácii svojich elektronických platobných systémov.

Ferguson pre Bloomberg povedal, že súčasná pandémia koronavírusu hrá v prospech kryptomien, ktoré sa tešia rýchlejšej adopcii. Celý tento proces následne urýchľuje menovú revolúciu po celom svete. Lídrom tohto trendu je Čína, kde už teraz aplikácie ako Alipay či WeChat Pay ročne spracovávajú transakcie v hodnote vyše 40 biliónov dolárov. Nuž a to je len predzvesť toho, čo čoskoro prinesie CBDC, teda kryptomena vydaná čínskou centrálnou bankou PBoC.

Britský ekonóm sa domnieva, že trend stanovený Čínou slúži ako šablóna pre ďalšie krajiny, ktoré uvažujú nad zavedeným nových platobných systémov. USA však odporúča, aby sa Čínou neinšpirovali a viac sa pozerali priamo na Bitcoin.

,,Aj vlády, ktoré bránia čínskym finančným prienikom do svojich ekonomík, napríklad India, v podstate budujú svoje vlastné verzie čínskych elektronických platobných systémov. Avšak namiesto snahy o vytvorenie digitálneho dolára na čínsky spôsob by mala začínajúca administratíva nového prezidenta Joea Bidena uznať výhody integrácie Bitcoinu do svojho finančného systému,” uviedol.

Ferguson tvrdí, že americkí regulátori už majú zavedené metódy riešenie presadzovania právnych predpisov týkajúcich sa Bitcoinu. IRS, čiže americký daňový úrad napríklad vyžaduje, aby jednotlivci podávali vyhlásenia týkajúce sa držby kryptomien a výnosov z nich. Tento orgán taktiež môže ísť priamo za zmenárňou Coinbase, kde si môže tieto údaje overiť a zistiť, či si zákazníci plnia svoje oznamovacie povinnosti. FBI zas intenzívne sleduje prípady používania kryptomien pri praní špinavých peňazí. ,,Ide o to, že finančné údaje jednotlivcov, ktorí dodržiavajú zákony, sú lepšie chránene cez Bitcoin, ako cez Alipay,” doplnil naznačujúc, že americká vláda by jednoducho mohla pokračovať v tom, čo je rozbehnuté a to za pomoci Bitcoinu.

O postoji novej administratívy Joea Bidena ku kryptomenám sa zatiaľ len špekuluje. Samotný budúci prezident USA o Bitcoine nikdy nič zaujímavé nepovedal, takže nevedno, či je jeho fanúšikom alebo kritikom. Pozitívom pre Bitcoin by však azda mohlo byť vymenovanie Garyho Genslera do funkcie zástupcu Ministra financií, keďže Gensler v minulosti viedol CFTC a naznačil pozitívny názor na kryptomeny.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne