Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Britský ekonóm: USA by malo integrovať Bitcoin do svojho finančného systému

Článok

Niall Ferguson
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Niall Ferguson, ktorý je rešpektovaným britským ekonómom a finančným historikom, tvrdí, že Spojené štáty Americké si musia nájsť vlastný spôsob, akým prispejú k adopcii kryptomien bez toho, aby sa inšpirovali tým, ak to robí Čína pri realizácii svojich elektronických platobných systémov.

Ferguson pre Bloomberg povedal, že súčasná pandémia koronavírusu hrá v prospech kryptomien, ktoré sa tešia rýchlejšej adopcii. Celý tento proces následne urýchľuje menovú revolúciu po celom svete. Lídrom tohto trendu je Čína, kde už teraz aplikácie ako Alipay či WeChat Pay ročne spracovávajú transakcie v hodnote vyše 40 biliónov dolárov. Nuž a to je len predzvesť toho, čo čoskoro prinesie CBDC, teda kryptomena vydaná čínskou centrálnou bankou PBoC.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Britský ekonóm sa domnieva, že trend stanovený Čínou slúži ako šablóna pre ďalšie krajiny, ktoré uvažujú nad zavedeným nových platobných systémov. USA však odporúča, aby sa Čínou neinšpirovali a viac sa pozerali priamo na Bitcoin.

,,Aj vlády, ktoré bránia čínskym finančným prienikom do svojich ekonomík, napríklad India, v podstate budujú svoje vlastné verzie čínskych elektronických platobných systémov. Avšak namiesto snahy o vytvorenie digitálneho dolára na čínsky spôsob by mala začínajúca administratíva nového prezidenta Joea Bidena uznať výhody integrácie Bitcoinu do svojho finančného systému,” uviedol.

Ferguson tvrdí, že americkí regulátori už majú zavedené metódy riešenie presadzovania právnych predpisov týkajúcich sa Bitcoinu. IRS, čiže americký daňový úrad napríklad vyžaduje, aby jednotlivci podávali vyhlásenia týkajúce sa držby kryptomien a výnosov z nich. Tento orgán taktiež môže ísť priamo za zmenárňou Coinbase, kde si môže tieto údaje overiť a zistiť, či si zákazníci plnia svoje oznamovacie povinnosti. FBI zas intenzívne sleduje prípady používania kryptomien pri praní špinavých peňazí. ,,Ide o to, že finančné údaje jednotlivcov, ktorí dodržiavajú zákony, sú lepšie chránene cez Bitcoin, ako cez Alipay,” doplnil naznačujúc, že americká vláda by jednoducho mohla pokračovať v tom, čo je rozbehnuté a to za pomoci Bitcoinu.

O postoji novej administratívy Joea Bidena ku kryptomenám sa zatiaľ len špekuluje. Samotný budúci prezident USA o Bitcoine nikdy nič zaujímavé nepovedal, takže nevedno, či je jeho fanúšikom alebo kritikom. Pozitívom pre Bitcoin by však azda mohlo byť vymenovanie Garyho Genslera do funkcie zástupcu Ministra financií, keďže Gensler v minulosti viedol CFTC a naznačil pozitívny názor na kryptomeny.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.