Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Brian Brooks sa stal šéfom americkej verzie burzy Binance

Článok

bitcoin
Pixabay.com

Bývalý šéf Amerického kontrolóra mien (OCC) Brian Brooks, ktorý si vybudoval v kryptosektore dobrú povesť vďaka viacerým regulačným zmenám, ktoré prispeli k adopcii kryptomien v bankovom sektore, sa stal novým šéfom americkej odnože najznámejšej kryptoburzy Binance.

Brian Brooks s účinnosťou od 1. mája 2021 nahradí na tejto pozícii Catherine Coleyovú, ktorá bola šéfkou Binance US od vzniku tejto platformy v roku 2019. Americká odnož Binance vznikla po tom, ako sa hlavná platforma Binance musela z regulačných dôvodov stiahnuť z amerického trhu. Podľa dostupných informácii nemá burza Binance priamu kontrolu nad Binance US, no poskytuje jej licenciu na obchodnú značku. Zakladateľom oboch firiem je Číňan Changpeng Zhao.

Brooks má s kryptosektorom bohaté skúsenosti. Ešte pred príchodom do Úradu kontrolóra mien (OCC) pracoval v Coinbase ako šéf právneho tímu. Následne ako riaditeľ OCC si vďaka snahe presadiť lepšie regulácie kryptomien získal prezývku “fitech kontrolór”. Po výsledkoch amerických volieb sa však rozhodol OCC dobrovoľne opustiť s odôvodnením, že pod administratívou Bidenovej kancelárie nechce ďalej pracovať.

TIP: Plánujete registráciu na najväčšej krypto burze Binance? Ak využijete náš registračný link, získate 20% zľavu na obchodné poplatky na tejto platforme. 

Generálny riaditeľ Binance Changpeng Zhao označil výber Briana Brooksa za nového šéfa Binance.US ako skvelú voľbu. Skonštatoval, že má vysoké odborné znalosti a prispeje k rýchlejšej adopcii tejto platformy na americkom trhu. ,,Brian je uznávaným lídrom s jedinečnou kombináciou skúsenosti v oblasti tradičných finančných služieb, štátnej správy a odvetvia digitálnych aktív. Schopnosť Binance US získať do tejto pozície človeka Brianovho kalibru je dôkazom jej sily.”

V rozhovore pre The Wall Street Journal Brian Brooks uviedol, že cieľom Binance US je stáť sa aj na americkom trhu silnou konkurenciou pre Coinbase. ,,Sme na pokraji mainstreamovej adopcie prijatia technológie blockchain a kryptomien jednotlivcami, inštitúciami a aj vládami. Som nadšený z toho, že úzko spolupracujem s účastníkmi tohto odvetvia a aj s tvorcami politík s cieľom vytvoriť trvalý regulačný rámec, ktorý umožní Američanom využívať výhody decentralizovaného financovania pre ďalšie generácie.”

Brooks tým naznačil, že má vybudované dobré vzťahy na oboch stranách “barikád”, čo môže pomôcť celému sektoru.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne