Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Brian Armstrong o ceste kryptomien od 50 miliónov k 5 miliardám ľudí

Článok

Brian Armstrong

Miliardár Brian Armstrong, ktorý je podľa plátku Hurun Report šiestym najbohatším človekom vo svete kryptomien s majetkom 1 miliardy dolárov, sa zamyslel v sérii “tweetov“ nad tým, ako sa kryptomeny dostanú zo súčasnej základne 50 miliónov používateľov k 5 miliardám ľudí.

Zakladateľ najúspešnejšej a najznámejšej americkej kryptozmenárne Coinbase priznal, že zatiaľ nevie, ktorý z blockchainov prispeje najväčšou mierou k adopcii kryptomien po celom svete. ,,Chain (kryptomena/blockchain), ktorý dokáže dodať riešenie škálovateľnosti, súkromia, decentralizovanej identity a nástrojov pre vývojárov, bude mať veľkú výhodu,” naznačil.

Armstrong prirovnal súčasnú pozíciu kryptomien k začiatkom internetu a tiež k Netscape-u, ktorý bol bol priekupníkom hudobného priemyslu na internete. Pokiaľ ide o internet, v “v prvých dňoch jeho existencie” vtedajšie širokopásmové modemové pripojenie výrazne obmedzovalo prístup k obsahu a nedostatok štandardov ochrany osobných údajov zabraňoval ľuďom dôverovať webovým stránkam pri platbách kreditnými kartami. Armstrong v tom vidí mnoho podobností sú súčasným stavom kryptomien.

,,Paralely s kryptomenami sú ohromujúce… pomalá internetová rýchlosť a dial up modemy  pripomínajú počiatočné výzvy prispôsobovania sa blockchainov a normy šifrovania internetového prenosu ako SSL a HTTP sú podobné úsiliu blockchainových vývojárov v oblasti ochrany osobných údajov,” vysvetlil.

Na to, aby kryptomeny dosiahli masovú adopciu, musia preklenúť obdobie, kedy sú len technológiou IT nadšencov.  To sa stane len vtedy, kedy pokročia vo vývoji podobne ako sa to stalo v prípade internetu, bez ktorého si dnes už nevie predstaviť život väčšina svetovej populácie.

Dobrým signálom je, že prístup ku kryptomenám sa neustále zvyšuje. Po celom svete existuje už vyše 7000 BTC bankomatov, ktoré sa nachádzajú už v 75 rôznych krajinách.

Theresa Chambersova, riaditeľka pre vyšetrovanie v oblasti maloobchodu a regulácii na úrade Financial Conduct Authority vo Veľkej Británii nedávno skonštatovala, že kryptomeny postupne strácajú svoj okrajový status, pretože sa začínajú podobať iným tradičnejším finančným produktom.

6 najbohatších ľudí sveta kryptomien: Poradie má nového lídra

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne