Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bohatí majú záujem o kryptomeny – podľa prieskumu až 71% vlastní nejaké krypto

Článok

prieskum
Zdroj: Pexels.com

Z prieskumu, ktorý si dala vypracovať technologická konzultačná spoločnosť Capgemini vyplýva, že kryptomeny sú obľúbenou súčasťou investičného portfólia mnohých jednotlivcov s vysokým čistým majetkom (HNWI).

Zo záverov štúdie, ktoré boli publikované 14. júna v rámci “Správy o svetovom bohatstve za rok 2022“ (World Wealth Report), vyplýva, že kryptomeny boli súčasťou portfólia u 71% vysoko solventných investorov.

Prieskumu sa zúčastnilo dokopy 2973 globálnych jednotlivcov s vysokým majetkom, pričom 54% z nich uviedlo ako pásmo ich bohatstva rozsah od 1 do 30 miliónov dolárov a 46% nad 30 miliónov dolárov. Prieskum sa ich pýtal na ich investičné preferencie vrátane vznikajúcej triedy aktív, ako sú kryptomeny, NFT či produkty spojené s metaverse.

Najväčší záujem majú mladí

Najväčší záujem o kryptomeny bol u respondentov vo veku do 40 rokov – až 9 z 10 odpovedalo kladne, keď sa ich spýtali, či vlastnia nejaké kryptomeny, pričom mnohí uviedli, že kryptomeny sú ich obľúbenou investíciou a veľmi žiadané sú u nich aj kryptomenové ETF a produkty spojené s metaverse.

Nutné je však zdôrazniť, že hoci sú kryptomeny do nemalej miery súčasťou investičných portfólií „boháčov“, nezohrávajú v nich primárnu úlohu. Zastúpenie majú totiž v priemere len u 14% z celkového investičného koláča, čo v skratke znamená, že kryptomeny vlastnia, no väčšinu majetku majú v iných investíciách, kde patria napríklad komodity, hedžové fondy, cudzie meny či private equity.

Správcovia aktív sa musia mať na pozore

Z prieskumu na druhú vyplýva, že spoločnosti špecializujúce sa na správu majetku musia zvýšiť svoje zameranie na kryptomeny, aby dokázali byť konkurencie schopné a pokryť dopyt solventných investorov aj pod tomto druhu aktív. V opačnom prípade totiž môžu prejsť ku konkurencii, ktorá im dokáže tieto služby zabezpečiť, ak sa rozhodnú investovať do kryptomien priamo bez ich asistencie.

Firmami, ktoré zdá sa už tento trend pochopili sú napríklad Wall Street investičná banka Morgan Stanley, ktorá už umožňuje solventným investorom s majetkom vše 2 milióny dolárov robiť expozície do BTC priamo cez túto banku, prípadne Wells Fargo alebo švajčiarska pobočka BBVA.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu



© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.