Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bloomberg zverejnil v súvislosti s Bitcoinom bullish správu. Verí v jeho ďalší rast

Článok

Bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Najnovšia štúdia Bloomberg Intelligence naznačuje, že Bitcoin sa môže začať chovať skôr ako štátny dlhopis, než ako bežný akciový titul.

V augustovom vydaní „Crypto Outlook“ od Bloomberg Intelligence, ktorý pripravili hlavný komoditný stratég spoločnosti Mike McGlone a hlavný analytik trhovej štruktúry Jamie Coutts, sa porovnáva Bitcoin s inými trhmi – najmä so zlatom, dlhopismi a ropou. Autori v ňom naznačujú, že makroekonomické vplyvy, ako je menová politika Fed, naznačujú, že Bitcoin má veľa podobností predovšetkým so štátnymi dlhopismi.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Myslia si však, že keď sa ukončí súčasná významná korekcia na trhoch, je veľmi pravdepodobné, že dlhopisy, zlato a Bitcoin začnú rásť – impulzom pre to budú dáta o klesajúcej inflácii.

Štátne dlhopisy, ku ktorým Bitcoin prirovnávajú, nazývane aj T-bondy, sú dlhodobé vládne dlhové cenné papiere vydané Ministerstvom financií USA. Majú pevnú mieru návratnosti a dobu splatnosti v rozmedzí od 20 do 30 rokov.

V správe Bloomberg ku kryptotrhu sa taktiež píše, že kryptomeny dosiahli v júli najväčšiu zľavu v porovnaní so 100-týždňový kĺzavými priemerom a uvádza sa v nej aj to, že by bolo „abnormálne“, ak by sa Bitcoin dlhodobo držal pod svojim 200-týždňovým kĺzavým priemerom. V čase písania tohto článku je tesne nad ním.

Optimistickú náladu Bloomberg Intelligence v súvislosti s Bitcoinom potvrdzuje aj tvrdenie, že hoci sa Bitcoin obchoduje približne 70% od svojich historických maxím, stále je 5-krát vyššie, než bolo jeho minimum v marci 2020, čo podľa analytikov ukazuje jeho veľký potenciál. Analýza tiež tvrdí, že aktuálna úroveň 20 000 USD je pre bitcoin podobným supportom, ako bola v rokoch 2018-2019 úroveň 5000 dolárov.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.