Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Bitpanda vyzbierala 10 miliónov € v súkromnom predaji svojej kryptomeny BEST a spúšťa verejný predaj

Avatar

Článok

zo dňa

best-bitpanda

Viedeň, 9. Júla 2019 – Viedenská fintech spoločnosti Bitpanda včera spustila verejný predaj svojho vlastného natívneho tokenu. BEST (Bitpanda Ecosystem token) je kryptomena globálne sa rozširujúcej sa investičnej platformy Bitpanda. Pri jej raste bude zohrávať dôležitú úlohu a zároveň podporí lojalitu zákazníkov. BEST taktiež ponúkne širokú škálu výhod pre 1 milión používateľov Bitpanda.

  • IEO natívnej kryptomeny BEST (Bitpanda Ecosystem token) bolo spustené 9. júla o 13.00h (SEČ) a skončí sa 6. augusta o 13.00h (SEČ)
  • Na predaj je až 500 miliónov z celkového počtu 1 miliardy tokenov BEST
  • Počas prvého týždňa verejného IEO je BEST dostupný za cenu 0.09€
  • 25% zľava z obchodného poplatku pri platení poplatkov s BEST (štvrtý kvartál 2019)
  • Prednostný prístup k pripravovanému nástroju Bitpanda Launchpad
  • Jednoduchý investičný proces u každej podporovanej digitálnej meny na platforme
  • Obchodovanie s BEST začne 7. augusta 2019 ako súčasť spustenia Bitpanda Global Exchange

Bitpanda ako viedenská fintech spoločnosť s viac ako 120 zamestnancami spustila v utorok prvotnú verejnú ponuku minci (IEO) natívneho tokenu fungujúceho na Bitpanda ekosystéme. BEST je kryptomena Bitpanda, ktorá ponúka užívateľom širokú škálu benefitov. Napríklad užívatelia vďaka nej dostanú zľavu vo výške 25% na obchodné poplatky pri obchodovaní na Bitpanda a taktiež získajú prednostný prístup k pripravovanému Bitpanda Launchpadu, ktorý bude dostupný neskôr a umožní realizáciu IEOs tretích strán. Ešte pred štartom verejného predaja spoločnosť Bitpanda úspešne získala viac ako 10 miliónov eur v rámci svojho súkromného predaja (20% z celkového množstva, ktoré pôjde do predaja), čo znamená, že BEST sa už teraz stal najúspešnejším stredoeurópskym IEO.

,,BEST je palivom ekosystému Bitpanda, čo znamená, že platformy Bitpanda, Bitpanda Global Exchange a tiež ďalšie budúce produkty, ako bude napríklad Binance Launchpad, ju budú vo veľkom začleňovať. BEST bude zohrávať dôležitú úlohu v globálnej expanzií zmenárne Bitpanda a pri realizácii našej vízie demokratizácie osobných financií,” uviedol výkonný riaditeľ Bitpanda Eric Demuth.

7. augusta 2019 Bitpanda taktiež spustí novú platformu Bitpanda Global Exchange, zmenáreň kryptomien pre skúsených obchodníkov, profesionálov a inštitúcie. Prvý globálny produkt spoločnosti Bitpanda umožní obchodovanie fiatových mien s kryptomenami (fiat-to-crypto) a taktiež kryptomien navzájom (crypto-to-crypto). Na jeho vývoji sa pracovalo interne počas posledných 2 rokov.

O Bitpanda

Bitpanda je fintech spoločnosť sídliaca vo Viedni v Rakúsku, ktorú v roku 2014 založili Eric Demuth, Paul Klanschek a Christian Trummer. Spoločnosť verí v inovatívnu silu kryptomien, digitalizovaných aktív a technológie blockchain. Jej poslaním je odstránenie prekážok pri investovaní a prenos tradičných finančných produktov do 21. storočia. Dnes má Bitpanda približne 1 milión používateľov a viac ako 120 členov tímu. S licenciou od poskytovateľa platobných služieb PSD2, moderným zabezpečením a jednoduchým ovládaním, ktoré prispieva k užívateľskému zážitku, sa rozrástla na populárnu obchodnú platformu pre začiatočníkov aj expertov. Užívatelia môžu v súčasnosti na Bitpanda obchodovať s Bitcoinom, Ethereum, zlatom a ďalšími dvadsiatimi digitálnymi aktívami.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Kryptomeny

Krypto správy dňa (17.7.): Hrozba pre Bitcoin, Libra a LedgerX

Avatar

Článok

zo dňa

od

trump-bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Arthur Hayes naznačil veľkú hrozbu pre Bitcoin. Riešením hard fork?

Arthur Hayes, CEO a spoluzakladateľ burzy Binance, poskytol rozhovor portálu Cointelegraph, v rámci ktorého sa vyjadril aj k otázke súkromných bitcoinových transakcií. Popri tom načrtol, že riešením by mohol byť hard fork Bitcoinu.,,Myslím si, že Bitcoin je najhorúcejším adeptom na úspešnú kryptomenu. Má elektronické funkcie podobné hotovosti. Má veľkú užívateľskú základňu, veľkú základňu vývojárov … Ale myslím si, že teraz v súčasnosti neposkytuje finančné súkromie,” upozornil. Viac sme o tejto dôležitej téme napísali v tomto článku.

Hayes naznačil veľkú hrozbu pre Bitcoin. Riešením by bol vraj hard fork

Retailoví investori si môžu staviť, či Bitcoin dosiahne cenu $100 000

Americká regulovaná platforma LedgerX odteraz poskytuje aj retailovým, teda menším investorom, možnosť staviť si na to, či Bitcoin dosiahne hodnotu 100 tisíc dolárov do roku 2020. Ak by Bitcoin dosiahol túto métu, musel byť zvýšiť svoju cenu viac než desaťnásobné a jeho kapitalizácia by presiahla 2 bilióny dolárov.  Viac sa o tejto téme dozviete tu.

Retailoví investori si môžu staviť, či Bitcoin dosiahne cenu $100 000

Zástupca Facebooku hovoril pred Kongresom o kryptomene Libra

V Spojených štátoch práve prebieha v kongrese verejné vypočutie predstaviteľov Facebooku v súvislosti s ich pripravovanou kryptomenou Libra. Facebook zastupuje šéf blockchain oddelenia a celého projektu David Marcus, ktorý taktiež riadi vývoj portálu Calibra, teda akejsi peňaženky a platformy pre túto digitálnu menu. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Zástupca Facebooku hovoril pred Kongresom o kryptomene Libra

Americký politik pochválil Bitcoin a kritizoval Libru

Kevin McCarthy, ktorý je vedúcim predstaviteľom amerických menšín, pochválil v rozhovore pre CNBC kryptomenu Bitcoin a popri tom kritizoval Libru, kryptomenový projekt Facebooku. ,,Mám rád Bitcoin. Je tam, kde ho potrebujeme? Nie. Ale skutočná vec, ktorá sa mi páči, keď príde na Bitcoin, je blockchain, pretože mám rád bezpečnosť. Chcem, aby vláda skutočne začala používať blockchain,” otvorene priznal. Viac sa dočítate v tomto článku.

Americký politik pochválil Bitcoin a kritizoval Libru

Hodnota blockchainu v zdravotníctve bude výrazne rasť

Konzultačná spoločnosť Acumen Research and Consulting (ARC) uviedla výsledky svojej štúdie, podľa ktorej do roku 2026 bude mať trh blockchainu v súvislosti so zdravotnou starostlivosťou hodnotu viac ako 1,7 miliardy dolárov s tým, že najväčší podiel bude mať na tomto trhu USA nasledujúc Európou. Najrýchlejšie tempo osvojenia blockchainu v zdravotníctve však nastolia krajiny Ázie a Tichomoria. Iná konzultačná firma AMR v úvode tohto mesiaca zas uviedla, že blockchainový trh zameraný na dodávateľský reťazec bude mať do roku 2025 hodnotu viac ako 9 miliárd dolárov. Najväčším hnacím faktorom jeho rozvoja bude dopyt po transparentnosti. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Hayes naznačil veľkú hrozbu pre Bitcoin. Riešením by bol vraj hard fork

Avatar

Článok

zo dňa

od

hayes

Arthur Hayes, CEO a spoluzakladateľ burzy BitMEX, poskytol rozhovor portálu Cointelegraph, v rámci ktorého sa vyjadril aj k otázke súkromných bitcoinových transakcií. Popri tom načrtol, že riešením by mohol byť hard fork Bitcoinu.

,,Myslím si, že Bitcoin je najhorúcejším adeptom na úspešnú kryptomenu. Má elektronické funkcie podobné hotovosti. Má veľkú užívateľskú základňu, veľkú základňu vývojárov … Ale myslím si, že teraz v súčasnosti neposkytuje finančné súkromie,” upozornil.

,,Jedným z dôvodov, prečo veľa finančných inštitúcii neberie Bitcoin alebo ho neprijíma je, že im nedokáže “kryť chrbát”. Keď pôjdete do banky s miliónmi dolárov v hotovosti, banky vás musia skontrolovať. S Bitcoinom je to tak, pretože jeho celá história transakcií je verejná,  že ak sa nejaká entita (subjekt), ktorú vláda neschvaľuje, dotkne  týchto peňazí, banka alebo finančné inštitúcie môžu byť za ňu zodpovedné, pretože v skutočnosti existuje informácia o tom, o aké financie (bitcoiny) ide. Ak chcete teda zlomiť Bitcoin, všetko čo musíte urobiť je, že začnete nariaďovať finančným inštitúciám, že nesmú obchodovať s určitými adresami. V určitom bode, keď jeden bitcoin nebude rovný inému bitcoinu a nebude zameniteľný po celom svete, sa stane celý protokol bezcenný,” upozorňuje Hayes, ktorý následne dodáva: ,,Myslím si, že finančné súkromie, pokiaľ ide o Bitcoin, nie je zďaleka dokonalé. A Bitcoin bude pod útokom vlád a iných agentúr. Ak budú chcieť zastaviť rast Bitcoinu, všetko čo budú musieť  spraviť je, že začnú zakazovať adresy. Keď s tým (vlády) začnú, zničia ho. Takže aby Bitcoin uspel, čaká ho ešte dlhá cesta. Myslím si, že musí dosiahnuť kompletnú anonymitu.”

Redaktor Cointelegraphu sa ho v nadväznosti na to spýtal, kto by bol schopný banovať (zakazovať) konkrétne adresy. ,,Myslím si, že naozaj nebezpečným je americký Úrad pre kontrolu zahraničných aktív (OFAC). Zadá jednu alebo dve bitcoinove adresy do zoznamu zakázaných jednotlivcov alebo organizácii a finančné prostriedky držané na týchto adresách nebudú dotknuteľné. Takže teoreticky by sa odstránili určite bitcoinove obehy, pretože zmenárne a organizácie by museli dodržiavať tieto pravidlá, alebo ich porušiť a pykali by za to. Takže automaticky by sa tým začala ničiť fungibilita Bitcoinu. Toto iste s dolárom urobiť nemôžete. Vláda USA nemôže povedať, že tento konkrétny dolár je zakázaný, pretože nedokážu dokázať, že sa ho niekto konkrétny dotkol (u Bitcoinu to však je možné). To je dôvod, prečo je hotovosť skvelá pre finančné súkromie a prečo sa jej chcú vlády zbaviť.”

Následne samozrejme prišla otázka, ako tento problem riešiť. Hayes naznačil, že výborným testovacím priestorom sú už existujúce kryptomeny zaoberajúce sa anonymitou transakcií. A následne dodal: ,,Podľa môjho názoru, ak Bitcoin naozaj uspeje a posunie sa na vyššiu úroveň, tieto funkcie (týkajúce sa anonymity) doňho budú musieť byť pridané cez hard fork Bitcoinu.”

,,Nie som dostatočné vzdelaný na to, aby som chápal kryptografii. Možno si budeme myslieť, že Monero, Zcash či Dash – tieto kryptomeny zamerané na anonymitu, budú napokon úspešné. A keďže Bitcoin začne mať problémy s fungibilitou, pretože čoraz viac adries bude blokovaných. Ľudia si uvedomia, že Bitcoin je postupne zabíjaný a jediný spôsob, ako ho bude možné zachrániť, bude, že sa z neho spraví naozaj anonymný Bitcoin.”

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Americký politik pochválil Bitcoin a kritizoval Libru

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kevin McCarthy, ktorý je vedúcim predstaviteľom amerických menšín, pochválil v rozhovore pre CNBC kryptomenu Bitcoin a popri tom kritizoval Libru, kryptomenový projekt Facebooku.

,,Mám rád Bitcoin. Je tam, kde ho potrebujeme? Nie. Ale skutočná vec, ktorá sa mi páči, keď príde na Bitcoin, je blockchain, pretože mám rád bezpečnosť. Chcem, aby vláda skutočne začala používať blockchain,” otvorene priznal.

McCartthy tiež zdôraznil svoj záujem o technologické spoločnosti, ktoré však kritizuje, ak sa pokúšajú tváriť, že vytvárajú decentralizovaný systém, hoci ide o centralizovaný produkt. Narážal tým na kryptomenu Facebooku Libra, u ktorej musí každý záujemca, ktorý sa chce stáť validátorom siete, zaplatiť 10 miliónov dolárov, aby tým získal prístup do systému, čo je v rozpore s tvrdeniam o decentralizácii. ,,Ak ste veľkou, silnou spoločnosťou, ktorá môže zaplatiť 10 miliónov dolárov, môžete tak odstaviť celú svoju konkurenciu. Takže môžete použiť iba Uber, takže môžete ísť len do jednej banky, takže môžete používať len Facebook….,” upozornil na riziká.

Opačný názor na Libru má senátor Pat Toomey, ktorý napriek určitým obavám naznačil, že ho Libra ako projekt zaujal. ,,Mám pocit, že spustenie Libry je pravdepodobné. Myslím si, že tu existujú oprávnené obavy, ktoré je ale možné riešiť. Predpokladám ,že všetky nariadenia, ktoré sa vzťahujú na akúkoľvek finančnú inštitúciu, by sa mali uplatniť aj v tomto prípade (u Libry).”

Toomey však súhlasil s tým, že regulačné orgány potrebujú rozmýšľať nad tým, či môžu byť kryptomeny v budúcnosti hrozbou pre monopolne fiatové meny, hoci je presvedčený,  že v súčasnosti tomu nie sme vôbec blízko.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

Zástupca Facebooku hovoril pred Kongresom o kryptomene Libra

Avatar

Článok

zo dňa

od

libra-politika

V Spojených štátoch práve prebieha v kongrese verejné vypočutie predstaviteľov Facebooku v súvislosti s ich pripravovanou kryptomenou Libra. Facebook zastupuje šéf blockchain oddelenia a celého projektu David Marcus, ktorý taktiež riadi vývoj portálu Calibra, teda akejsi peňaženky a platformy pre túto digitálnu menu.

V úvode dostal slovo senátor Jon Tester, ktorý sa Marcusa pýtal, ako chce Facebook riešiť problematiku podvodných nákupov, stratu finančných prostriedkov alebo poistenie vkladov. Marcus ho ubezpečil, že urobia všetko pre to, aby vyriešili tieto problémy a žiadosti Kongresu čo najrýchlejšie. Tester ho upozornil, že by tieto veci mali byť urobené skôr, než Libra začne fungovať.

Sherrod Brown, senátor štátu Ohio, bol kritickejší. ,,Myslíte si, že ľudia by mali dôverovať Facebooku si ich ťažko zarobenými peniazmi?,” spýtal sa. Marucs oponoval, že v projekte Libra nebude mať Facebook žiadne špeciálne privilégia oproti ostatným správcom. ,,Pán Marcus, viete vymyslieť lepšiu odpoveď než je táto…,” upozornil ho senátor.

Brown sa tiež spýtal, či existuje niečo, čím by dokázali senátori presvedčiť Facebook, aby ustúpili od vzniku kryptomeny Libra. ,,Ak naša krajina nebude konať, čoskoro tu budeme mať digitálnu menu, ktorú budú ovládať iní (iné krajiny), s inými hodnotami, ktoré sa radikálne líšia od našich,” oponoval tejto narážke Marcus.

Zástupca Facebooku dostal aj otázku, prečo je projekt registrovaný vo Švajčiarsku. Marcus na to reagoval odpoveďou, že v USA sa zaregistrujú určite tiež, hneď ako splnia regulačné kritéria. Taktiež dodal, že sociálne a finančné údaje zákazníkov budú úplne oddelené od siete Calibra a celý projekt je koncipovaný, tak, aby spĺňal tie najvyššie nároky na zabezpečenie štandardov z hľadiska súkromia užívateľov.

Prezidentský kandidát Elizabeth Warrenová – ktorá je známa ako kritička kryptomien – sa pýtala na ochotu Facebooku ohľadom prenosnosti údajov. ,,Ak si bude užívateľ Facebooku želať použiť inú peňaženku, než je Calibbra, uľahčite mu export dát?” spýtala sa. Marcus odpovedal, že jednoznačne áno, hoci Warrenová naznačila pochybnosti.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Retailoví investori si môžu staviť, či Bitcoin dosiahne cenu $100 000

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Americká regulovaná platforma LedgerX odteraz poskytuje aj retailovým, teda menším investorom, možnosť staviť si na to, či Bitcoin dosiahne hodnotu 100 tisíc dolárov do roku 2020.

Ak by Bitcoin dosiahol túto métu, musel byť zvýšiť svoju cenu viac než desaťnásobné a jeho kapitalizácia by presiahla 2 bilióny dolárov.  Možnosť staviť si na tento okamih je prvým kryptomenovým derivátovým produktom pre veľkých aj malých investorov odkedy získala spoločnosť LedgerX súhlas od Americkej komisie pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC) na to, aby ponúkala obchodne produkty na Bitcoin pre investorov s akýmkoľvek kapitálom. LedgerX zároveň získal od CFTC povolenie na obchodovanie s futures derivátmi Bitcoinu viazanými na reálny Bitcoin.

Záujem o tejto druh investície majú údajne už mnohí inštitucionálni investori. Generálny riaditeľ LedgerX Paul Chou v rozhovore pre Bloomberg odhalil, že klienti, ktorí vlastnia aktíva v hodnote medzi 10 miliónmi dolárov až jednou miliardou dolárov, už prejavili záujem o nový produkt. ,,Desiatky a desiatky týchto inštitúcii sa k nám vrátili s tým, že by mali záujem obchodovať s takýmto kontraktom. Chápem, že 100 tisíc dolárov je veľká suma, ale mnohí z nás, ktorí sa pochybujú v tomto priestore, si pamätajú Bitcoin za jeden dolár a potom bol po 10 dolároch, 100 dolároch či 10 tisíc dolároch. Suma 100 tisíc dolárov môže prísť bez čo i len mihnutím oka…,” skonštatoval

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao pred pár dňami uviedol, že za tohtoročným rastom ceny Bitcoinu stoja zväčša menší – retailoví investori, čo zároveň znamená, že podľa zistení Binance na raste Bitcoinu nemajú zatiaľ výraznejší podiel inštitucionálni investori. ,,Nezaznamenali sme rýchlejší nárast inštitucionálnych investícii. Videli sme postupný nárast na oboch pozíciách. Množstvo inštitúcii, ktoré vstupuje do tohto sektora, sa v roku 2019 zatiaľ extrémne nezvýšilo,” uviedol.

Príchodom produktov LedgerX, očakávaného spustenia Bakkt a jeho na reálny Bitcoin viazaných Bitcoin Futures či postupné zabehnutie sa Fidelity s custody riešením pre úschovu kryptomien, však môžu naznačovať, že inštitucionálne peniaze začnú prúdiť do kryptomien čoraz výraznejšie.  

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (17.7.): Nakúpime lacný Bitcoin, alebo altcoiny?

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin (BTC)

Za nejméně rizikové podkladové aktivum v našem světem kryptoměn považujeme určitě  bitcoin, který celý trh táhne a díky jeho pohybům může přijít vůbec nějaká altseason. Nejlepší nákupní možnost pro bitcoin bude zajisté cenová úroveň 6 000 – 7 000 USD, kde je point of control celého historického grafu. Kumulační objemy velkých hráčů začínají pod 9 000 USD, takže je jasné, že tam masivní nákupy budou. Měj tedy připravené finance na nákup bitcoinu po aktuálním pullbacku.

Denní graf bitcoinu

Naším cílem by tedy mělo býti nakoupit, co největší počet bitcoinů, které budu pak moc množit na altcoinech. Kdo pravidelně sleduje Crypto Kingdom, tak ví, že jsme přibližně od 12 000 USD ve fiatu a provádíme jen swingové pro rychlý profit.

Tržní kapitalizace altcoinů

Denní graf kapitalizace altcoinů

Přestože altcoiny lákají vstupem do trhu s jejich koupí ve slevě, ještě bych zůstal trpělivý. První support znamená pád altcoinů o 25 %. Tento support, pod kterým je point of control, by měl být prvním impulsem k částečnému nákupu altcoinů. Pro mě ovšem nejzajímavější úrovní bude až 50 % korekce altcoinů a jejich nákup pod point of control.

Prvně nakoupím bitcoin

Pokud by měly altcoiny letět, měly teď šanci při padajícím bitcoinu, aby whales přesunuly kapitál do altcoinů. To se ovšem neděje. Navíc bitcoin klesá poměrně rychle, takže je dost možné, že se do konce měsíce dostane na naše cílové nákupní úrovně. Tam přijde velký nákup bitcoinu a další šance pro bitcoin, aby se jeho dominance vrátila k 80%. Já osobně pracuji s altcoiny vůči dolaru, takže pro mě je zásadní kupovat altcoiny v momentě, kdy přijde tvrdý dump od bitcoinu i altcoinů zároveň. Ideální situace bude, pokud bitcoin dumpne na 8 000 USD a kapitalizace altcoinů spadne do point of control. Pak by mohl bitcoin začí startovat a altcoiny dále padat. Věřím, že altcoiny budou již na podzim dělat korekce v řádech stovek procent díky nízké ceně, ale na altseason si budeme muset pravděpodobně počkat, až bitcoin překoná ATH.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Kryptomeny

Prehľad trhu (17.7.): Bitcoin padol pod $10 000. Kam sa až prepadne?

Avatar

Článok

zo dňa

od

prehlad-trhu-bitcoin

10.7.2019 – Cena Bitcoinu sa po včerajšom miernom zotavení opäť výrazne predala a momentálne sa obchoduje už pod hranicou $10 000.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin klesol za posledných 24 hodín o takmer 12% na 9600 dolárov. Oproti minulej strede je to prepad o obrovských 26%. V priebehu posledných 24 hodín sa obchodoval v rozmedzí 10 800 USD až 9 300 USD.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla ešte výraznejšie, než Bitcoinu – až o 12,5% na 201 dolárov.7 dní dozadu bola až o 35% vyššia, než je dnes. V páre s Bitcoinom je Ethereum za týždeň v mínuse 13%.

eth

XRP (Ripple)

XRP kleslo o čosi menej výrazne – o 5% na 0,298 USD. V porovnaní s minulou stredou je tretia najhodnotnejšia kryptomena v strate 25%. V páre s Bitcoinom je XRP za posledných 7 dní v miernom pluse 2%.

xrp

Top skokani a prepadáky

Na trhu sú aktuálne všetky kryptomeny voči doláru v mínuse. Z trhu ubudlo množstvo miliárd dolárov a preto možno označiť ako úspešné azda len tie, ktoré zaznamenali najmenšie prepady. To sa dá povedať prakticky len o Huobi Token (-2,5%) a Ravencoin (-3,5%).

Pokiaľ ide o najväčšie prepadáky, EOS klesol o 13%, Bitcoin SV o 13%, Tron o 14%, Monero o 15%, Cardano o 12%, Chainlink o 16%, Dash o 17%, Tezos o 13%, Maker o 14%, Crypto.com Chain o 25% či Egretia o 24%.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu klesla zo včerajších 288 miliárd na 257 miliárd dolárov. Medzitým dominancia Bitcoinu mierne klesla zo 66,5% na 66.2%, no predpokladá sa, že by mohla ešte v najbližších týždňoch rásť.

Volume je aktuálne 83 miliárd dolárov, pričom obchodovanie s BTC z toho tvorí 26 miliárd. Onchainfx.com, ktorý berie do úvahy len údaje veľkých búrz, uvádza reálne volume BTC okolo 2,7 miliardy dolárov,.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Čítať ďalej

Bitcoin

VIDEO: Bitcoinový kanál #23: Bitcoin vyhrá!

Avatar

Článok

zo dňa

od

kicom-bitcoinovej-kanal

,,Dnes bych chtěl vysvětlit, proč si myslím, že nástup Bitcoinu a jiných kryptoměn je sebenaplňující proroctví a nevyhnutelná budoucnost. Je možné, že budeme za 10/20 let ve všech obchodech platit kryptoměnami? A co dolar, euro nebo česká koruna – budou tu vůbec třeba za 50 let?” pýta sa v popise najnovšieho, už 23. dielu čoraz populárnejšieho Bitcoinoveho kanála Kicom.

S Kicomom sme minulý týždeň urobili rozhovor. Prečítať si ho môžete tu.

Kicom z Bitcoinového kanála: Vsadil som sa, že do 7/2020 budem mať 10 000 odberateľov

 

Čítať ďalej

Kryptomeny

Krypto správy dňa (16.7.): Šokujúci návrh o Ethereum a obavy americkej vlády

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-spravy

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Zhao a Lee sa vyjadrili k cene Bitcoinu. Podľa Leeho je korekcia v poriadku

Zakladateľ analytickej spoločnosti Fundstrat Advisors Tom Lee vo svojom tweete zo 14. júla skonštatoval, že súčasná korekcia ceny rastu Bitcoinu je v poriadku. Lee argumentoval aj výsledkami vyhľadávania Bitcoinu na Google. CEO burzy Binance Changpeng Zhao zas povedal v interview pre Bloomberg, že rast Bitcoinu v tomto roku je poháňaný stále zväčša retailovými, teda malými investormi. Viac sa dočítate v tomto článku.

Zhao a Lee sa vyjadrili k cene Bitcoinu. Podľa Leeho je korekcia v poriadku

Buterin navrhuje použiť Bitcoin Cash na riešenie problémov Ethereum

Spoluzakladateľ a hlavná tvár kryptomeny Ethereum Vitalik Buterin šokujúco navrhol použitie blockchainu Bitcoin Cash ako dočasné riešenie škálovateľnosti Ethereum. Kryptomena Ethereum podobne ako Bitcoin trpí problémami so škálovateľnosťou. Jej natívny blockchain je v súčasnosti schopný spracovať len 15 transakcií za sekundu (TPS), zatiaľ čo napríklad kryptomena XRP, ktorá je podľa trhovej kapitalizácie hneď za ňou na treťom mieste, dokáže v rovnaký čas realizovať až 1500 transakcií. Viac o návrhu Buterina sa dočítate v tomto článku.

Vitalik Buterin navrhuje použiť Bitcoin Cash na riešenie problémov Ethereum

Kandidát na prezidenta USA: Mám rád kryptomeny, dolár nebude existovať navždy

Bývalý republikánsky kongresman a v aktuálne kandidát na prezidenta USA Ron Paul, ktorý bude v primárkach 2020 jedným z konkurentov súčasného prezidenta Donalda Trumpa, skonštatoval, že má rád kryptomeny a technológiu blockchain. Podľa Paula sú kryptomeny skvelým nápadom a úlohou vlád je regulovať ich len v rámci toho, aby nemohli byť zneužité na podvody. Viac sme sa tejto téme venovali tu.

Kandidát na prezidenta USA: Mám rád kryptomeny, dolár nebude existovať navždy

Minister financií USA zdieľa názor Donalda Trumpa

Minister financií USA Steven Mnuchin zdieľa obavy Donalda Trumpa z kryptomien v súvislosti s financovaním nezákonnej činnosti a popri tom zdôrazňuje úlohu presadzovania nariadení FinCEN vo vzťahu k spoločnostiam, ktoré sa zaoberajú kryptomenami. V súvislosti s Bitcoinom a ostatnými digitálnymi menami dokonca spomenul formuláciu “otázka národnej bezpečnosti” keď hovoril o ich údajnom používaní na nelegálne činnosti. ,,Kryptomeny ako sú napríklad Bitcoin boli používané na podporu nezákonných činnosti, počítačovej kriminality, daňových únikov, vydieranie, ransomware, obchodovanie s ľuďmi, drogovú činnosti. Ide teda o otázku národnej bezpečnosti,” upozornil. ( cointelegraph.com)

Čo sú to smart kontrakty?

Smart kontrakty – s týmto pojmom ste sa určite stretli najmä ak ste čítali o Etheruem. Pravdou však je, že touto technológiou, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou mnohých blockchainov, sa zaoberá čoraz viac projektov. Smart kontrakt dodáva zmluvám potrebnú transparentnosť, bezpečnosť a istotu založenú na kryptografii bez potreby tretích strán, ktoré by na dodržanie dohody dohliadali. Ak vás zaujíma viac, pozrite si tento článok s videom s českým dabingom.

VIDEO: Čo sú to smart kontrakty?

Rýchle správy

SIEMENS: Spoločnosť Siemens by chcela využiť technológiu blockchain v dopravnom priemysle. Podľa vedúceho divízie kybernetickej bezpečnosti Siemens Corporate Technology, sa spoločnosť snaží začleniť túto technológiu do testovania carsharingu – čiže na prenajímanie áut na krátku dobu.

BINANCE CHAIN: Blockchain kryptoburzy Biannce – Binance Chain – dokončil upgrade svojho mainnetu. Najnovšia verzia nesie názov Galileo s označeným v.0.6.0.

BRAZÍLIA: Luiz Philippe de Orleans-Braganza, potomok bývalej brazílskej kráľovskej rodiny, upozornil na to, že navrhnuté regulácie kryptomien v Brazílií nie sú správne, pretože nejde o niečo, čo by pochádzalo zo strany ľudí. ,,Dobrá regulácia je taká, ktorá vychádza z požiadaviek spotrebiteľov v prípade niečoho, u čoho sa cítia zraniteľní a žiadajú ochranu štátu. Pýtam sa, či spotrebitelia naozaj žiadajú reguláciu na Bitcoin,” opýtal sa.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

VIDEO: Čo sú to smart kontrakty?

Avatar

Článok

zo dňa

od

smart-kontrakty

Smart kontrakty – s týmto pojmom ste sa určite stretli najmä ak ste čítali o Etheruem. Pravdou však je, že touto technológiou, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou mnohých blockchainov, sa zaoberá čoraz viac projektov. Smart kontrakt dodáva zmluvám potrebnú transparentnosť, bezpečnosť a istotu založenú na kryptografii bez potreby tretích strán, ktoré by na dodržanie dohody dohliadali. Prvý návrh smart kontraktu vytvoril americký vedec a tvorca virtuálnej meny Bit Gold Nick Szabo, človek, ktorý bol dokonca niektorými ľuďmi považovaný za záhadného tvorcu Bitcoinu Satoshiho Nakamota. O prvých smart kontraktoch dokonca hovoril už v roku 1994 a virtuálnu menu Bit Gold vytvoril 10 rokov predtým, než bol vyťažený prvý Bitcoin. Ak vás zaujíma viac, pozrite si technologické video (vyššie) z dielne Crypto Kingdom.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-