Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitfinex spúšťa podporu pre Lightning Network

Článok

Lightning Network Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Hongkonská burza Bitfinex, ktorá sa radí medzi najväčšie kryptoburzy na svete, oznámila, že sa stane prvou burzou, ktorá podporí depozity a výbery pomocou Lightning Network.

Lightning Network (LN) je technológia, ktorá rieši problem škálovateľnosti Bitcoinu vytvorením druhej vrstvy. Hlavným cieľom LN je zvýšenie priepustnosti transakcií v bitcoinovom blockchaine. Protokol s otvoreným zdrojovým kódom umožňuje okamžité platby za mimoriadne nízke poplatky s možnosťou realizácie miliónov až miliárd transakcií za sekundu a tiež realizáciu atomic swapov medzi reťazcami (cross-chain).

Bitfinex potvrdil, že Lightning Network začne plne podporovať od 3. decembra. Nová funkcia bude ponúknutá všetkým používateľom, ktorí budú chcieť využiť lacnejšie a rýchlejšie transakcie. Tí, ktorí už prevádzkujú vlastný Lightning Node, sa môžu napojiť na Lightning Node Bitfinexu.

Podľa hlavného technologického riaditeľa Bitfinexu Paola Ardoina pracovala spoločnosť na implementácii tejto technológie posledné dva mesiace. Bezpečnosť a ochrana užívateľov boli jednými z hlavných problémov, ktoré museli riešiť vývojári. Vysokou prioritou bola však aj užívateľská jednoduchosť.

Úspešná implementácia na Bitfinex-e by môže mať blahodarný vplyv na adopciu Lightning Network naprieč celým kryptomenovým spektrom. Ostatné burzy budú motivované pristúpiť k rovnakému kroku v čo najbližšom čase, aby boli naďalej konkurencieschopné. Známy miliardár Tim Draper nedávno vyhlásil, že práve Lightning Network bude jedným z hlavných hnacích motorov rastu ceny Bitcoinu k predikovanej hodnote 250 000 dolárov do konca roka 2023.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.