Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitconeri zúrili. YouTube zrušil populárny kanál Anthonyho Pompliana

Článok

YouTube
Zdroj: Pexels.com

YouTube má prakticky absolútnu moc nad akýmkoľvek obsahom, ktorý sa objaví na jeho platforme. Najnovšie sa o tom presvedčil známy propagátor Bitcoinu  Anthony “Pomp” Pompliano, ktorému znenazdajky zrušil celý kanál.

Anthony Pompliano, ktorý je zakladateľom firmy Morgan Creek Digital hostiteľom “The Pomp“ podcastu, mal v čase zrušenia kanálu vyše 251 000 odberateľov. Najhoršie na celej veci je to, že prakticky ani nepozná konkrétny dôvod, prečo mu YouTube kanál odstránil.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

“Pomp” na Twitteri vysvetlil, že najprv dostal od YouTube upozornenie, že jeho rozhovor s PlanB bol škodlivý a nebezpečný. Video sa následne stalo na dve hodiny nedostupne. ,,K tomu uviedli, že dostaneme sankciu,“ vysvetľoval. ,,Následne som však dostal druhý email s tým, že kanál bude o niekoľko sekúnd odstránený.”

Pompliano upozornil, že zrušenie kanála prišlo bez predošlých varovaní. Zväčša je bežné, že YouTube najprv tvorcov upozorní, že šíria nepovolený obsah a platforma postupuje systematicky. Niekedy zmaže len konkrétne video, pošle upozornenie alebo zastaví možnosť uploadu ďalších videí na nejakú dobu. V prípade Anthonyho Pompliana sa nič také neudialo. Hoci predtým nemal od YouTube žiadne varovanie, kanál bol okamžite zrušený.

https://twitter.com/APompliano/status/1447629947284099077

YouTube preto musel usúdiť, že obsah, ktorý Pompliano zdieľa, spadá do kategórie “zavzaného zneužívania“, respektíve, že obsah je plný nenávistných prejavov, obťažovania alebo odcudzenia identity. Toto sú totiž body, v prípade ktorých si platforma vyhradzuje právo na okamžité vymazanie kanála.

Mohol však obsah Pompliana spadať do tejto definície? Kryptokomunita zatiaľ žiadny príklad porušenia týchto pravidiel v obsahu Pompliana nenašla. Z tohto dôvodu sa búri a domnieva sa, že cieľom YouTube je cenzúra populárnych kanálov, ktoré vzdelávajú o Bitcoine. Ten však nie je násilný ani nebezpečný.

Na stranu Pompliana sa medzitým pridalo množstvo známych osobností. Krok YouTube dokonca odsúdila aj senátorka Cynthia Lummisová, ktorá nedávno priznala, že má zainvestované do Bitcoinu.

Mnohí vrátane Pompliana sa nádejajú, že YouTube jeho kanál opäť obnoví (aktualizácia: už sa tak stalo) a že bude celá kauza vysvetlená ako omyl. Nestalo by sa to prvýkrát, no zrejme ani nie naposledy. Samotný Pompliano poďakoval skrz Twitter za masívnu podporu komunity. Len na tejto sociálnej sieti má  totiž vyše milión skladovateľov. Rizika cenzúry si však dobre uvedomuje, keď sám poznamenal, že nie každý bitcoinový influencer má to šťastie, že v podobných prípadoch má také široké spektrum podporovateľov, ktorí mu dokážu pomôcť.

https://twitter.com/APompliano/status/1447732120907132931

Aktualizácia: YouTube kanál v noci obnovil

Zo strany YouTube napokon išlo zrejme o omyl. Pompliano totiž v noci informoval, že kanál bol obnovený, no bez akéhokoľvek ďalšieho vysvetlenia zo strany tejto populárnej sociálnej platformy. „The Pomp“ na Twitteri následne zdieľal link na video, ktoré bolo podľa YouTube problémové. Pokúste sa sami zistiť, či v ňom naozaj zaznie niečo, čo môže byť vnímané ako kontroverzné či nebezpečné.

https://twitter.com/APompliano/status/1447657995253518349

ZdroJ: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.