Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoiny firiem Tesla a Microstrategy sa dostali do výraznej nerealizovanej straty

Článok

Bitcoin
Zdroj: pexels.com

Výrazný pondelňajší pokles ceny bitcoinu (BTC) až k úrovniam tesne nad $22 000 spôsobil, že mnohé inštitúcie, ktoré držia svoje bitcoiny na súvahe, sa ocitli s investíciami do najznámejšej kryptomeny v červených číslach.

Platí to predovšetkým o dvoch najväčších inštitucionálnych investoroch do BTC v kategórii verejne obchodovaných spoločností – firme Microstrategy Michaeala Saylora a automobilke Tesla Elona Muska.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Microstrategy vlastní 129 218 BTC a investovala do nich 3,965 miliardy dolárov. Ich súčasná trhová hodnota je však len 2,94 miliárd USD, čo znamená, že spoločnosť jedného z najväčších bitcoinových maximalistov Michaela Saylora má aktuálne nerealizovanú stratu 1,025 miliardy dolárov.

Musková Tesla, ktorá vlastní podľa posledného podania na SEC 43 200 BTC do nich investovala 1,32 miliardy dolárov (Tesla pôvodne kúpila BTC za 1,5 miliardy dolárov, no časť predala), no ich súčasná hodnota je len 983 miliónov USD. To znamená, že najväčších výrobca elektromobilov na svete má bitcoinovú investíciu v aktuálnej nerealizovanej strate 337 miliónov dolárov.

Firmy Saylora a Muska sú tak dokopy s ich bitcoinovými investíciami v strate približne 1,362 miliárdy dolárov. Treba však uviesť, že ide o nerealizovanú stratu až do momentu, kým tieto bitcoiny nebudú za súčasnú cenu aj predané. Saylor ani Musk zatiaľ nič také nenaznačili, hoci stať sa tak mohlo – v oboch prípadoch by to však museli tieto firmy oznámiť už v dohľadnej dobe Americkej komisii pre cenné papiere a burzu (SEC). Tesla mimochodom pred pár dňami oznámila, že sa chystá na splitting akcii v pomere 3:1.

https://twitter.com/jeangabrieluskd/status/1536421880617369601

Súčasný pokles ceny BTC môže byť pre firmy problémový, ak sa bitcoin do konca tohto kvartálu neodstane na vyššie čísla – túto investíciu by totiž potom museli účtovať ako stratu, čo by ovplyvnilo hospodárske výsledky týchto firiem počas ich kvartálnych earnings.

Microstrategy bude musieť navýšiť kolaterál

Pre Saylora a jeho Microstrategy je situácia komplikovaná aj z dôvodu, že časť bitcoinov za 205 miliónov dolárov bola kúpená skrz pôžičku od Silvergate Bank, u ktorej boli použité bitcoiny ako kolaterál. To znamená, že ak cena BTC klesne pod 21 000 USD, bude musieť Microstrategy pridať ďalší bitcoinový kolaterál, aby nedošlo k likvidácii celej pozície. Microstrategy je však podľa medializovaných správ ochotná tento krok podstúpiť.

Zdroj: bitcointreasuries.net, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.