Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Bitcoinoví investori podľa nástroja SOPR realizujú najväčšie straty od marca 2020!

Článok

bitcoin strata
Zdroj: Unsplash.com

Onchain analýza Glassnode odhalila, že tí, ktorí v predošlých dňoch predávali bitcoiny (BTC), realizovali najväčšie celkové straty od marca 2020. Vyplýva to z metriky SOPR.

  • Analytický nástroj SOPR (Spent Output Profit Ratio) vyjadruje pomer medzi predajnou a zaplatenou cenou každého jedného bitcoinu. Keď sa hodnota nachádza nad úrovňou 1, znamená to, že celému trhu sa darí v priemere predávať bitcoiny v zisku. Naopak keď je pod ňou, “trh predáva v strate“, rozumej väčšina bitcoinov presunutých v danom čase skrz onchain transakciu bola predtým akumulovaná (na daných peňaženkách, z ktorých odišla) v čase, kedy bola cena BTC vyššia, než je v danom okamihu.
  • Pri súčasnom pohľade na SOPR vidíme, že jeho hodnota je na dvojročných minimách a hlboko pod úrovňou 1, čo znamená, že väčšina trhu presúvala/predávala bitcoiny vo výrazných stratách.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.
  • Pohľad na indikátor SOPR patrí medzi obľúbené analytické nástroje, nakoľko úroveň 1 častokrát pôsobí ako rezistencia, ktorú sa nedarí prekonať. Inak povedané ak by indikátor prekročil túto úroveň a darilo by sa mu nad úrovňou 1 zostať a využívať ju ako “support”, mohol by to byť náznak oživenia trhu a potenciálneho začiatku nového bullrunu.
  • Na grafe vyššie je však vidieť, že predošlý pokus o prekonanie úrovne 1 nevyšiel a v súčasnosti sa indikátor nachádza pri 7-dňovom kĺzavom priemere na úrovni 0,9847
  • SOPR tak nízko ako v súčasnosti, resp. ešte nižšie, bolo len v marci 2020 a koncom roka 2018, keď bolo na úrovniach 0,9486 resp. 0,9416 – v oboch prípadoch išlo o dno predošlých medvedích trhov

  • Ďalším zaujímavým onchain údajom je rastúci počet bitcoinov (BTC) na adresách, ktoré držia aspoň 0,1 BTC. Počet peňaženiek držiacich takúto hodnotu prekročil 4 milióny, čo však nie je prekvapujúce pre rekordné odlivy bitocinov z búrz kvôli kauze FTX a obavám investorov z držby kryptomien na burzách

Zdroj: Glassnode, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.