Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoinove veľryby sa prebúdzajú. Čo to bude znamenať pre trh?

Článok

Bitcoin - veľryba
Bitcoin - veľryba

Počet aktívnych bitcoinových peňaženiek spomedzi tých, ktoré predtým dlhú dobu nevykazovali žiadnu aktivitu, zaznamenal výrazný nárast, čo by mohlo naznačovať skoré významné pohyby na trhu. Informoval o tom 11. januára portál Bloomberg.

Bloomberg založil svoju správu na základe informácii od analytického krypto startupu Flipside Crypto, do ktorého v novembri 2018 investovali zmenáreň Coinbase a tiež DigitalCurrency Group (DCG), známy hráč v oblasti rizikového kapitálu.

Podľa Flipside od októbra 2018 veľké množstvo dlhodobých držiteľov Bitcoinu – definovaní sú ako tí, ktorí nehýbali so svojimi BTC od 6 do 13 mesiacov – začali v priebehu posledného mesiaca prevádzať svoje bitcoiny.

Celková ponuka aktívnych Bitcoinov sa od leta 2018 údajne zvýšila až o 40 percent. ,,Je to jednoznačne veľký posun. Je tu rozhodne väčší potenciál pre výkyvy cien ako zvyčajne,” skonštatoval Eric Stone, vedúci oddelenia údajov Flipside.

Bloomberg informoval, že podobný peňažný rozruch predchádzal veľkej historickej volatilite Bitcoinu v rokoch 2015 až 2017, ktorý vyvrcholil rastom hodnoty BTC na cenu vyše 20 tisíc dolárov.

Na grafe môžete vidieť pokles počtu neaktívnych peňaženiek

Počet neaktívnych BTC peňaženiek v čase

Počet neaktívnych adries s BTC klesol

Generálny riaditeľ Flipside David Balter zdôraznil, že sú to najmä dlhodobí držitelia Bitcoinu, z ktorých mnohí zostali posledných pár rokov nečinní aj na volatilnom trhu, ktorí sú teraz späť na radare. Stone tvrdí, že tento trend by mohol pokračovať a nevidí dôvod, prečo by teraz držitelia týchto peňaženiek zostali nečinní po dobu ďalších 2 a viac rokov.

Blomberg v závere článku poznamenal, že približne 85 percent všetkých BTC sa nachádza na 1000 najhodnotnejších bitcoinových peňaženkách. Vlastníci týchto peňaženiek získali označenie “bitcoinove veľryby”.

BTC pohyby

Štúdia z októbra minulého roka, ktoré vypracovala spoločnosť Chainalysis a týkala sa 32 peňaženiek s a najväčším počtom BTC (približne 1 miliónom, čo predstavovalo v tom čase hodnotu okolo 3,7 miliardy dolárov), však tvrdí, že len tretina z nich bola aktívna na trhu a aj tie vykazovali skôr známky dokupovania pri cenových poklesoch. Záverom štúdie teda bolo, že takzvané veľryby neboli zodpovedné za cenovú volatilitu Bitcoinu a jeho pád v roku 2018.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.