Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoinové ETPs majú pod kontrolou už viac ako 200 000 BTC – prebieha veľká akumulácia!

Článok

Bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Cena Bitcoin je od svojich historických maxím vzdialená výrazne nad 50%, no záujem o bitcoin (BTC) medzi veľkými hráčmi je zjavne stále silný – potvrdzuje to aj rastúci počet BTC viazaných k regulovaným investičným produktom.

Potvrdzuje to nový report monitorovacej spoločnosti Arcane Research, ktorý ukazuje, že v posledných týždňoch stúpol počet BTC spojených s bitcoinovými ETP (exchange trading products, kde radíme aj Bitcoin ETF pozn.red.) na nové rekordné maximá, čo naznačuje silný dopyt inštitucionálnych investorov.

Bitcoinové ETP a bitcoinove ETF, ktoré sú regulovanými investičnými produktmi vo viacerých krajinách (mimo USA) realizovali v poslednom období výraznú akumuláciu nových BTC – išlo najmä o investičné fondy od ProShares, Purpose, 3iQ, CoinShares a BITO, vďaka ktorým sa počet bitcoinov pod ich správou dostal na nové historické maximum 205 008 BTC.

 ,,Zatiaľ čo májové oživenie u ETP bolo silné, jún začal ešte šťastnejšími dňami,“ zhodnotil túto výraznú akumuláciu analytik Arcane Research Vetle Lunde. ,,Počas prvých dvoch júnových dní sme boli svedkami obrovského čistého prílivu do Purpose, 3iQ, Coinshares a BITO, čo posunulo globálne BUM (bitcoins uder management) na nové historické maximum,“ skonštatoval na Twitteri.

Zaujímavé pritom je, že len v prvých dvoch júnových dňoch prišlo do správy týchto ETP viac než 7 000 BTC, čo je viac bitcoinov, než pribudlo v celom uplynulom mesiaci.

Najvýraznejším hráčom je najmä kanadské Purpose Bitcoin ETF, prvé spotové ETF obchodované na svete, ktoré má pod správou bitcoiny v hodnote už približne 1,3 miliardy dolárov. Podľa dát Glassnode drží Purpose k dnešnému dňu viac než 40 590 BTC, pričom najviac ich mala pod kontrolou len pár dni dozadu 31. mája – konkrétne išlo o 43 701 BTC.

V kategórii uzavretých investičných fondov naďalej dominuje Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), ktorý je krytý približne 650 000 BTC. Firma Grayscale chce tento fond konvertovať na otvorené Bitcoin ETF, no potrebuje na to súhlas od Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC), ktorá zatiaľ žiadne Bitcoin ETF v USA nepovolila. Grayscale sa verdikt SEC dozvie najneskôr 6. júla.

Zdroj:  cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.