Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin zaznamenal rekordné vychýlenie od Stock-to-Flow modelu

Článok

Polygon
Polygon

Bitcoin je v súčasnosti najďalej od svojej predikovanej ceny podľa Stock-to-Flow modelu (S2F). Pomer BTC/USD sa odchýlil od plánovaného rastu do takej miery, ako nikdy predtým.

Model, ktorý sa tešil veľkej popularite až do posledného historického maxima Bitcoinu (BTC) v novembri 2021, využíva znižovanie množstva BTC vo vyťaženom bloku na polovicu ako ústredný prvok pri vykresľovaní rastu cien v priebehu rokov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

S2F však zaznamenáva aj výrazné cenové odchýlky, a to nie iba nahor. Vzhľadom na súčasnú situáciu na trhu predikuje cenu, ktorá je oveľa vyššia než aktuálna cena BTC.

Podľa S2F by sa mal BTC 19. novembra obchodovať za niečo vyše 72 000 USD. Najvyššiu odchýlku však zaznamenal po páde burzy FTX 10. novembra.

Korelácia ceny BTC so Stock-to-Flow modelom

Zdroj: Philip Swift/ Twitter

„Cena BTC aktuálne zablúdila najďalej pod hranicu S2F ako kedykoľvek predtým,“ napísal jej tvorca Philip Swift vo svojom príspevku na Twitteri. „V súčasnosti je rozptyl -1,26 v porovnaní s predchádzajúcim historickým minimom -1,21 v roku 2011,“ dodal.

Napriek tomu PlanB, analytik a tvorca S2F modelu, zostáva pokojný, pokiaľ ide o jeho užitočnosť. „Vyzerá to ako koniec sveta, no FTX bude pravdepodobne len malý krôčik z dlhodobého hľadiska,“ argumentoval vo svojom vlastnom tweete.

Na analytika PlanB dopadajú stále väčšie obvinenia týkajúce sa modelu, vrátane tvrdení, že jeho základ je podvodný.

V reakcii na zvyšujúcu sa odchýlku medzi cieľovou a spotovou cenou BTC tvrdil, že model S2F je stále platný a omnoho užitočnejší ako hociktorý iný nástroj na predikovanie ceny BTC.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.